Udany powrót na beskidzkie ścieżki

Dogodne warunki atmosferyczne, piękna trasa, przyjazna atmosfera i wysoka frekwencja – to wszystko sprawiło, że II Bieg Beskidnika możemy uznać za bardzo udaną imprezę biegową.

„Beskidnik” odbył się 1 października 2017 r. w Foluszu.  Na malownicze ścieżki Magurskiego Parku Narodowego wybiegło w tym roku 283 biegaczy.

Krótszy dystans (6 km) wybrało 90 osób, natomiast w dystansie półmaratońskim wystartowało 193 zawodników.  Wielu z nich zawitało na Beskidniku już po raz drugi.  Jednakże pojawiła się również liczna grupa osób, które po raz pierwszy miały możliwość wziąć udział w zawodach rozgrywanych w tym pięknym zakątku Powiatu Jasielskiego.

 

Pozytywną informacją dla organizatorów Biegu jest coraz większa liczba biegaczy z różnych regionów Polski. W tym roku w Beskidniku wystartowali również zawodnicy ze Słowacji.

Po zakończeniu zawodów wszyscy oni podkreślali piękno i wyjątkowość tras biegowych w Beskidzie Niskim. Nierzadkie były też stwierdzenia, że trasa przygotowana przez organizatorów Biegu Beskidnika jest jedną z najlepszych i najciekawszych spośród górskich tras biegowych w naszym kraju.

Wiodąc ścieżkami Magurskiego Parku Narodowego w pobliżu Wodospadu Magurskiego, Diablego Kamienia, przez Magurę Wątkowską i Kornuty, poza wyzwaniami technicznymi, oferuje ona również biegaczom możliwość zobaczenia piękna beskidzkiej przyrody.

W tegorocznym Beskidniku wystartowali zarówno zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę z biegami górskimi jak i doświadczeni, utytułowani sportowcy należący do czołówki biegaczy górskich.

W biegu wzięli udział m.in.: Izabela Zatorska (była wicemistrzyni świata a także wielokrotna zwyciężczyni Pucharu Europy w biegach górskich) a także Bartosz Gorczyca – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich oraz zwycięzca wielu prestiżowych ultramaratonów.

Również w tegorocznym Beskidniku triumfowali oni na swoich dystansach.

 

W II edycji Biegu Beskidnika na podium stanęli:

Dystans 6 km
Kobiety:
I miejsce – Izabela Zatorska (czas 00:32:35)
II miejsce – Justyna Baran (czas 00:35:29)
III miejsce – Agnieszka Żelazny (czas 00:36:41)

Mężczyźni:
I miejsce – Stanisław Jaźwiecki (czas 00:26:48)
II miejsce – Mateusz Błaż (czas 00:27:00)
III miejsce – Bartłomiej Olbrych (czas 00:27:20)

Klasyfikacja dystansu 21 km wyglądała następująco:

Kobiety
I miejsce – Katarzyna Winiarska (czas 01:54:25)
II miejsce – Anna Kapelan (czas 01:58:03)
III miejsce – Ewelina Borowska–Pawluś (czas 02:02:06)

Mężczyźni
I miejsce – Bartosz Gorczyca (czas 01:27:25)
II miejsce – Tomasz Koczwara (czas 01:28:55)
III miejsce – Stanisław Tomasik (czas 01:40:04)

Bieg Beskidnika swoją obecnością uświetnili m.in. Pani Alicja Zając – Senator RP, Pan Bogdan Rzońca – Poseł na Sejm RP oraz Starosta Jasielski – Pan Adam Pawluś, którzy na mecie dekorowali biegaczy pamiątkowymi medalami a także nagradzali zwycięzców Biegu.

Druga edycja Beskidnika cieszyła się sporym zainteresowaniem kibiców. Dla najmłodszych z nich w Strefie Kibica, umiejscowionej w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Senatora Stanisława Zająca, prowadzone były przez pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle ciekawe zajęcia animacyjne. Również tutaj każdy biegacz mógł skorzystać z usług masażystów z Medyczno–Społecznego Centrum Kształcenie Zawodowego w Jaśle oraz  spróbować wypieków, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.

II Bieg Beskidnika nie odbyłby się gdyby nie pomoc i wsparcie wielu instytucji i firm, którym organizatorzy Biegu pragną serdecznie podziękować.

Bieg Beskidnika zorganizowali:

Starosta Jasielski, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów.

Partnerami wydarzenia byli:

Magurski Park Narodowy, Fundacja „Festiwal Biegów”, firma Regatta Great Outdoors, Portal BiegiGórskie.pl, Portal BiegamyPoGórach.pl,  Gmina Dębowiec, Nowy Styl, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, Ośrodek Wczasowo–Wypoczynkowy Folusz, Siłownia Lady Gym, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle, Lekka Piechota Obrony Narodowej oraz Podkarpacka Obrona Narodowa.

Patronat medialny nad Biegiem Beskidnika objęła TVP 3 Rzeszów i portal biegigorskie.pl.

Sponsorami imprezy byli:

Habys Sp. z o. o. Magura Sport, Kaufland, Fish bar Pik Stawy Wacława
O bezpieczeństwo uczestników biegu zadbali: GOPR, jasielska Policja, Ochotnicza Straż Pożarna z Folusza i z Dębowca.

Bieg Beskidnika brał udział w  programie Regatta RUSZ SIĘ!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te