Ultra Sowa i Puchar Sudetów w Bielawie - BiegiGorskie.pl

Ultra Sowa i Puchar Sudetów w Bielawie

Wracamy do biegania w Super Biegu – Pucharze Sudetów w biegach górskich i wracamy do biegania w Bielawie i Górach Sowich. Wraca też Ultra Sowa z długą i piękną pętlą przez sowiogórskie ścieżki. Wszystko to odbędzie się 18 lipca w Bielawie, a zapisy jeszcze trwają. Rok temu biegów w Bielawie zabrakło i nie ominęły nas epidemiczne zawirowania w kalendarzu startów. W tym sezonie wszystko powoli wraca na utarte i całkiem nowe ścieżki – również te biegowe.

Puchar Sudetów w Bielawie to wybór między dwoma dystansami – mamy więc tutaj wymagający i prawdziwie górski V Półmaraton Kalenica i oczywiście bieg na 10 km, czyli Dziesiątkę Staropolanki.

 

Startujemy w niedzielę o godz. 11:00 z terenu ośrodka „Sudety” nad Jeziorem Bielawskim. To jedyna i niepowtarzalna okazja aby praktycznie wprost z plaży pobiec w wyrastające tuż po drugiej stronie ulicy góry, wbiec tak wysoko jak się da i znów wrócić w dół.

Półmaraton tradycyjnie wbiega na Kalenicę i zalicza sporą pętlę po Górach Sowich. Krótki dystans oferuje krótsze i mniejsze kółko, ale daje oczywiście również sporo dobrego górskiego biegania.

Ale najpierw, bo już o 9:00 wystartuje III Ultra Sowa. 51 km i prawie 2000 m w pionie. Limit czasu na pokonanie tej trasy to 9 godzin. Start i meta – oczywiście brzegi Jeziora Bielawskiego. To już naprawdę spore wyzwanie, ale wyzwanie w pięknym otoczeniu, które pomoże zapomnieć o zmęczeniu i bólu.

Ogromna pętla przez Góry Sowie, Wielka Sowa odwiedzana dwa razy i trasa raz po raz przewijająca się na obie strony masywu. Z jednej strony Ślęża, a z drugiej majaczące na horyzoncie Karkonosze. Coś dla koneserów długich górskich dystansów i dalekich widoków.
Na tej trasie jest wszystko czego potrzebuje dobre „ultra”.

Więcej na https://cykl.superbieg.pl/ultra-sowa/ i https://cykl.superbieg.pl/bielawa/

Biuro zawodów (21 km, 10 km i Ultra Sowa) będzie czynne już w sobotę w godzinach 17:00 – 20:00.
Rano, w niedzielę – dla uczestników Ultra Sowy – biuro rusza od 7:00, a po 9:00 pracuje do godziny 11:00, czyli do kolejnego startu.

Na mecie czeka ciepły posiłek, medal i ostatni punkt odżywczy.

Za nami już pierwsza z tegorocznych edycji Pucharu Sudetów w Polanicy – Zdroju teraz czas na Ultra Sowę.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*