Ultra Kamieńsk – bieg górski w centrum Polski

Ultra Kamieńsk to nowa impreza na biegowej mapie Polski, która odbędzie się 3 października 2015 roku. Trasa wytyczona została na terenie Góry Kamieńsk położonej nieopodal Bełchatowa, zawodnicy do wyboru będą mieli dwa dystanse 25 km i 50 km oraz bieg sztafetowy.

Pomysł na organizację biegu na górze Kamieńska zrodził się w naszych głowach jakieś dwa lata temu, od tego czasu mocno ewaluował, aż do formuły w której odbędzie się rywalizacja na najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce – mówi Bartłomiej Sobecki organizator biegu.

logo-ultra-kamiensk

Góra Kamieńsk to miejsce gdzie na co dzień trenuje wielu „ultrasów” z województwa łódzkiego, odnosząc później sukcesy w górach. „Cieszę się, że wreszcie ktoś docenił tę górę, to świetne miejsce do zorganizowania imprezy biegowej, bo już nie tylko będzie można tam trenować, a także ścigać się i rywalizować – mówi ambasadorka Ultra Kamieńsk Agata Matejczuk z KS Alaska Łódź .

running overhead

Chcąc zachęcić do udziału w Ultra Kamieńsk zarówno osoby, które w górach startują od lat jak i początkujących biegaczy, którzy chcą sprawdzić czy bieganie po górach jest dla nich organizatorzy przygotowali trzy warianty biegu: dystans 50 km, 25 km oraz sztafetę 2 x 25 km.

mapa

„Od Góry Kamieńsk rozpocząłem swoją przygodę z biegami górskimi. To właśnie tu na trasie biegu Ultra Kamieńsk przygotowywałem się do swoich pierwszych zawodów biegowych w górach – Maratonu Karkonoskiego. W tym roku już po docelowym w tym sezonie starcie w UTMB zmierzę się z trasą Ultra Kamieńsk w sztafecie wraz z Małżonką – powiedział ambasador Ultra Kamieńsk Bartek Grzegorczyk.

Matejczuk i grzegorczyk

Organizatorami Ultra Kamieńsk są firma inesSport, Klub Sportowy Alaska, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk.

Start zapisów do biegu zaplanowany jest na 29 czerwca 2015 roku, szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl

1000px-Góra_Kamieńsk_-_elektrownia_wiatrowa

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te