ICEBUG SUMMER TRAIL 2015

Miło nam oznajmić, że 2015 rok nie ominie II edycja Icebug Summer Trail – Mistrzostwa Polski w Zbieganiu Górskim / Mountain Rogaining! Już dziś zapraszamy do Kluszkowiec w drugą niedziele sierpnia – 09.08.2015! Emocje gwarantowane! Zapisy od 23.06.2015!

W ramach  Icebug Summer Trail 2015, której Organizatorem jest Stowarzyszenie „Biegam po górach” z siedzibą w Nowym Targu, rozegrane zostaną następujące zawody:
– Bieg górski na dystansie 14 km +650/-650, w tym Mistrzostwa Polski w Zbieganiu Górskim
– Bieg z Mapą – 6 godzinne zawody na orientację Mountain Rogaining

z mapą

BIEG Z MAPĄ – zawody na orientację w formie rogainingu (pieszy scorelauf) z limitem czasu 6 godzin.

Bieg odbędzie się w dniu 9 sierpnia 2015 r. na terenie gminy Nowy Targ o godzinie 07:00. Zawodnicy otrzymają mapę 10 minut przed startem, aby zaplanować swoją trasę. Każdy punkt kontrolny wart jest od 4 do 8 punktów przeliczeniowych (trudne punkty warte są więcej). Długość trasy zależy od wyboru wariantu, którym chce przemieszczać się zawodnik. Obowiązuje limit czasu wynoszący 6 godziny od strzału startera.

orient2

W terenie rozstawionych będzie 20 punktów kontrolnych o różnych punktach przeliczeniowych. Zadaniem zawodnika jest zdobyć w ciągu limitu czasu jak największą ilość punktów przeliczeniowych i powrócić na metę (znajdującą się tam gdzie start). Spóźnienie karane jest utratą jednego punktu przeliczeniowego za każde dwie minuty spóźnienia. Spóźnienie powyżej 30 minut karane jest dyskwalifikacją. Na trasie biegu zakazane jest używanie odbiorników GPS w innych celach niż zapisanie śladu trasy!

mapa

Na trasie Biegu będzie jeden punkt odżywiania czynny od godziny 10:00. O odwiedzeniu punktu odżywiana decyduje sam zawodnik.
Zgłoszenia online na stronie:  www.icebugsummertrail.pl do dnia 5 sierpnia 2015 roku. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów w dniu 9 sierpnia pod warunkiem dostępności miejsc. Limit numerów startowych wynosi 250. Adres Biura Zawodów: Dolna stacja wyciągu stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski.
Podczas Biegu przeprowadzona zostanie klasyfikacja generalna mężczyzn i klasyfikacja generalna kobiet.  Każdy z zawodników, który ukończy Bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal.
Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn otrzymują nagrody rzeczowe.

widok

BIEG GÓRSKI – „Icebug Summer Trail 2015″

zbieganie

Bieg odbędzie się w dniu 09.08.2015 r. na terenie gminy Czorsztyn. Start Biegu na dystansie 14 km nastąpi o godzinie 10:00 z miejscowości Kluszkowce. Trasa będzie oznaczona w terenie za pomocą taśm znaków i znaczników. Tablice kilometrowe ustawione będą co 2 kilometry. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny od strzału startera.

start

Na trasie Biegu będzie jeden punkt odżywiania na ok. 9 km  Na trasie będą znajdować się dodatkowe punkty kontrolne pomiaru czasu. Ominięcie któregokolwiek będzie skutkowało dyskwalifikacją zawodnika.

punkt

Zgłoszenia online na stronie:  www.icebugsummertrail.pl do dnia 5 sierpnia 2015 roku. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów w dniach 9 sierpnia pod warunkiem dostępności miejsc.  W biegu obowiązuje limit 1000 nadanych numerów startowych.
Adres Biura Zawodów: Dolna stacja wyciągu stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach.

zbieg

Podczas Biegu prowadzone będą następujące klasyfikacje: klasyfikacja generalna mężczyzn i klasyfikacja generalna kobiet.  W Mistrzostwach Polski w Zbieganiu Górskim prowadzone będą następujące klasyfikacje: generalna mężczyzn i kobiet. Klasyfikacja M30, M40, M50, M50+, K30, K40, K50, K50+

zbieg2

Aby zostać sklasyfikowanym w Mistrzostwach Polski w Zbieganiu Górskim należy posiadać obywatelstwo polskie.
Każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn w biegu górskim otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe.  Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn w mistrzostwach polski w zbieganiu Górskim otrzymują pamiątkowe statuetki i nagrody finansowe w wysokości 300 zł, 200 zł, 100 zł.

meta

Strona internetowa zawodów:  http://www.icebugsummertrail.pl/

baner_biegigorskie_2015

Serdecznie Zapraszamy!

zdjęcia: Piotr Rayski-Pawlik i Bartłomiej Trela

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te