Tropikalne upały na Wielkiej Sowie

Tropikalne upały, które przez ostatnie trzy tygodnie wyssały z Gór Sowich ostatnie krople wody, nie zwiastowały niczego dobrego. Wszystkie strumienie wyschły, a Nadleśnictwo Jugów ogłosiło zakaz wstępu do lasu.  W schronisku „Sowa” po raz pierwszy od zakończenia wojny zabrakło  wody w studni. Bieg wisiał na włosku!

Na szczęście otrzymaliśmy warunkową zgodę na organizację imprezy i od dawna przygotowywana machina organizacyjna mogła  ruszyć całą parą. W przeddzień biegu spadł mocny, rzęsisty deszcz i na tyle orzeźwił  powietrze, że w dniu imprezy temperatura była do zaakceptowania dla każdego. Nikt nie narzekał na duchotę, ani palące słonce.

pole

Sprawnie pracujące Biuro Zawodów  zlokalizowane tradycyjnie  już na terenie ośrodka „Harenda” w Ludwikowicach Kłodzkich,  przepuszczało przez swoje stanowiska kolejnych biegaczy  oraz uczestników zawodów nordic  walking nikomu nie zabierając cennego czasu. Miła, uśmiechnięta i kompetentna obsługa odpowiadała na wszystkie zapytania uczestników.

biuro

Punktualnie o godz. 11:00  stawka 300 biegaczy i  i zawodników konkurencji Nordic Walking, ruszyła na trasę  6.”Biegu na Wielką Sowę” i  Mistrzostw Dolnego Śląska w Nordic Walking. Do pokonania mieli 9,6 km i ok. 600 metrów przewyższenia, dwie „ściany płaczu”, alpejską końcówkę tuż przed metą, a po drodze dwie premie górskie nagradzane finansowo  przez właścicieli  „Karczmy pod Sową” i Schroniska „Orzeł”.

po starcie

Premie Górskie wygrali Polacy – Dominika  Wiśniewska – Ulfik i Kamil Jastrzębski. Po minięciu kolejnego bufetu na 5-6 km trasy, dwaj Kenijczycy biegnący za Kamilem urwali się na lekko pofałdowanej trasie i już nie oddali prowadzenia do samej mety.

kenia

Kamil Jastrzębski był trzeci.

jastrzębski

Natomiast Dominika Wiśniewska – Ulfik narzucając rywalkom bardzo mocne tempo cały czas prowadziła bezapelacyjnie , zwyciężając w klasyfikacji open kobiet. Cieszy fakt, że po raz kolejny dopisali zawodnicy zagraniczni – Kenijczycy, Ukraińcy, Francuzi, Amerykanie oraz Brytyjczycy.

wisniewska

Dobrze oznakowana i zabezpieczona trasa nikogo nie postawiła przed dylematem skrętu w lewo czy w prawo, ewentualnie pobiegnięcia prosto przed siebie. Takie sytuacje w „Biegu na Wielką Sowę”  się nie zdarzają! Gęsta sieć piktogramów kierunkowych, każdy oznaczony kilometr trasy  po prostu nie  stwarzają takich możliwości. Bufety, gąbki i pojemniki z wodą do polewania skrzętnie były wykorzystywane.

1 NW

Na mecie biegu tradycyjnie już czekał na zawodników przedstawiciel Gminy Nowa Ruda.  Pani Wójt, Adrianna Mierzejewska, wręczała pamiątkowe medale  wszystkim zawodnikom przekraczającym linię mety na szczycie Wielkiej Sowy/ 1015 m.npm./. Obficie zaopatrzony bufet /banany, arbuzy, woda, enervit/ służył uzupełnieniu płynów i kalorii, aby następnie można było wejść na ponad stuletnią wieżę widokową i podziwiać praktycznie całą panoramę Sudetów.

lesimska 1 NW

Spiker informował kibiców  na bieżąco, kto przebiega linię mety, a elektroniczna tablica firmy Data Sport obsługującej zawody informowała o czasie poszczególnych zawodników.
Po zejściu na Przełęcz Sokolą na zawodników czekały klimatyzowane busy, które woziły ich do „Harendy”. Wielu uczestników niedzielnej imprezy skorzystało z możliwości popływania w basenie, zjedzenia posiłku, bądź uzupełnienia płynów.

posilek

Punktualnie o godz. 14:00 rozpoczęła się  ceremonia dekoracji  przeprowadzona sprawnie  i w dobrym tempie tak, że zawodnicy ani przez chwilę nie nudzili się czekając na kulminację, czyli Tombolę!  Kilkadziesiąt atrakcyjnych nagród, w tym 7 –dniowa wycieczka na Lazurowe Wybrzeże  ufundowana przez Biuro Podróży „Juwentur” z Wałbrzycha, trafiło w ręce szczęśliwców.

puchary

Ekipa  organizatorów 6.”Biegu na Wielka Sowę” i” Mistrzostw Dolnego Śląska w Nordic Walking” stanęła na wysokości zadania. Było miło i przyjaźnie – prawdziwie biegowa atmosfera. Jak zwykle przyświecał nam jeden cel – to zawodnik jest najważniejszy!  A wszyscy, którzy przyjechali na tegoroczną imprezę mają wyjechać zadowoleni i za rok wrócić! Chyba się udało.

Pozdrawiamy Was Drodzy Biegacze  i czekamy na Was za rok!
Edward Kozłowicz

-> Pełne wyniki <-

-> Galeria z zawodów <-

men

wyniki kobiet:
http://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2015/wsowe5ko.pdf

kobiety

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te