Limanowa Forrest z torami przeszkód

Jest takie powiedzenie:  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni” – te słowa znakomicie oddają w skrócie to, co działo się w niedzielę 5 lipca 2015, podczas VII biegu górskiego anglosaskiego LIMANOWA FORREST.

Lejący się tropikalny żar z nieba, zamknięte rogatki z pociągiem przecinającym czołówkę biegu z resztą uczestników i trudna decyzja dla organizatorów z Kenijczykiem, który wygrał bieg, lecz przez pomyłkę skrócił nieznacznie trasę.
Na bieg zapisało się pół tysiąca zawodników, lecz w samych zawodach wzięło udział 400 osób – najwidoczniej wysokie temperatury uniemożliwiły start niektórym zapisanym na bieg.

DSC_4297

Nadmienić należy, że w biegu wzięły udział też dzieci, które pokonały całą 7-kilometrową trasę, a także 50 uczestników nordic walking.

208
Trasa anglosaska prowadziła na Miejską Górę, na której wznosi się Milenijny Krzyż. Trasa ta była o podłożu zróżnicowanym, przebiegała po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Zawodnicy musieli pokonać 300-metrową różnicę wzniesień.

DSC_4482

Rywalizacja odbywała się w 4 różnych kategoriach:
OPEN bieg górski – podzielony na kategorie wiekowe i osobno klasyfikacja generalna nordic-walking. Podczas biegu odbywał się także bieg samorządowców i bieg służb mundurowych.
Podczas imprezy, jak co roku podkreślono, że są to również w tym dniu obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, którym patronuje Sponsor Strategiczny biegu: Bank Spółdzielczy w Limanowej.

 DSC_4754

Najważniejsze – BEZPIECZEŃSTWO
Imprezie towarzyszyły przede wszystkim wielkie emocje, nie tylko ze strony uczestników, którzy obawiali się ciężkiej trasy i morderczej przez nią przeprawy, ale i emocje ze strony organizatorów, których w tym dniu jakieś niewiarygodne przeciwności losu i trudności – sprawdziły w „kotle” boju organizatorskiego.
Należy tu podkreślić najważniejszą sprawę, że tak gęsto zabezpieczonego biegu górskiego w Polsce, z każdej strony  nie ma nigdzie, ludzie czują się tutaj bezpieczni i startują całymi rodzinami… Blisko 100 ludzi pracowało w tym dniu w krótkim biegu górskim na 7 km, ażeby to wszystko się udało – od wolontariuszy po mundurowych i możliwe wszystkie rodzaje służb ratowniczych. Na tak krótkiej trasie było aż… 6 punktów z wodą: od startu do mety, wraz z „polewaczką”. Uczestnicy zatem mieli prawo czuć się bezpiecznie.
Organizatorzy musieli podejmować w mgnieniu oka bardzo trudne dla nich decyzje, które mogły zaważyć na całej imprezie – musieli sprostać szalejącym upałom i zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich uczestników. I co trzeba podkreślić – musieli to zrobić na najwyższym poziomie światowym. nie można było niczego zaniedbać. Wszyscy spisali się „na medal”.

DSC_4824

Spóźniony pociąg „RETRO”
Nie tylko pogoda utrudniała zawodnikom startującym w „VII Limanowa Forrest” osiąganie dobrych rezultatów. Na przeszkodzie niektórym biegaczom stanął… zabytkowy pociąg „Retro”. Jak się okazuje, dla niektórych uczestników był to prawdziwy „tor przeszkód”. Smaczku dodaje fakt, że przez Limanową pociąg ten jeździ  tylko podczas specjalnie organizowanych imprez, najwyżej kilka razy… w roku!
Organizator oświadcza, że wiedział wcześniej o przejeździe pociągu „Retro”, w związku z czym na 2,5 godziny przed startem skontaktował się z organizatorem przejazdu  – Wiceprezesem Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei i poinformował go o biegu – jego trasie i godzinie startu oraz tym, że ewentualne przejeżdżanie pociągu podczas jego trwania zepsułoby bieg. Rozmówca potwierdził, że miał już informację o biegu i zapewnił, że pociąg przyjedzie na stację w Limanowej o godz. 11:50. Został również poproszony o kontakt w wypadku jakichkolwiek komplikacji. Posiadając takie zapewnienie i traktując rozmowę poważnie organizator przyjął do wiadomości, że trasa będzie otwarta i bezpieczna.
Organizator przeprasza wszystkich Uczestników za zaistniałą sytuację, licząc na Ich wyrozumiałość i jednocześnie zapewnia, że do podobnego incydentu w przyszłości nie dojdzie.

DSC_4742

PODIUM W KATEGORII ‘OPEN’ – miało prawdziwie międzynarodowy charakter…
Jako pierwszy, po około 27 minutach, na metę przybiegł Kenijczyk Francis Lagat, drugi zameldował się Ukrainiec Pavlo Veretskij, zaś trzeci był Polak Adam Czerwiński z Krakowa.
Okazało się jednak, że reprezentant Kenii omyłkowo na szczycie Miejskiej Góry pobiegł inną, nieco krótszą trasą – ściął zakręt na szczycie Miejskiej Góry. Po konsultacjach z pozostałymi zawodnikami z czołówki, a także rozmowie z Kenijczykiem, wyjaśniającej to zdarzenie ustalono, że do jego rezultatu zostanie doliczony dodatkowy czas (1 min. i 12 sek.), przez co ostatecznie Francis Lagat został sklasyfikowany na III pozycji.

652

Najszybszym zawodnikiem z Limanowszczyzny był Artur Baran z Dobrej, który zajął ósme miejsce, tuż za nim znalazł się Krzysztof Trojanowski z Limanowej. Jako przedostatni został sklasyfikowany 88-letni Edward Mucha-senior.

270

Najlepsza ze startujących kobiet Danuta Woszczek osiągnęła piętnasty rezultat. Kolejna była Regina Kulka (miejsce 22.) oraz Magdalena Kozielska (miejsce 27.). Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką powiatu była Justyna Kurczab z Limanowej (miejsce 59.).

649

Na podium biegu samorządowców znaleźli się Krzysztof Niemiec, Leszek Behounek i Czesław Szubryt – pracownik Starostwa Powiatowego w Limanowej.
Z kolei w biegu służb mundurowych tryumfował Jacek Michulec z KPP Żywiec, wśród kobiet zwyciężyła Danuta Woszczek z KPP Puławy.
Po biegu można było pożywić swoje umęczone ciało pysznym kapuśniakiem (który przygotowała firma Jackówka – p. Zdzisława Pucha) i przegryźć świeżutkim chlebem (z Piekarni Państwa Pajorów z Laskowej).

„Forrest” pomagał niepełnosprawnym dzieciom – ZBIÓRKA CHARYTATYWNA:
W czasie biegu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy dla Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku, które wszystkich biegaczy i kibiców „osładzało” pysznymi wypiekami ciast własnej produkcji na swoim stoisku – które były równocześnie małymi „cegiełkami’ na rzecz ich niepełnosprawnych dzieci… w tym roku zebrano rekordowa kwotę: ponad 2500 zł.

DZIĘKUJEMY BARDZO!!!

„Z NAMI BEZPIECZNIEJ” – akcja mundurowych
Akcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy Policji i Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – Region IPA Limanowa, podczas której rozdano dzieciom prawie 200 szt. opasek odblaskowych. Dzięki nim dzieciaki będą bardziej widoczne, a zarazem bezpieczniejsze na naszych drogach.

plakat new VII LF

WYNIKI:
Wyniki – klasyfikacja generalna Bieg Górski M
I. PAVLO VERETSKIJ, UKRAINA, DONETSK
II. ADAM CZERWIŃSKI, POLSKA, DOTSPORT.PL, KRAKÓW
III. FRANCIS LAGAT, KENIA, SKKS DORCUS SPORT, ELDORET
IV. JACEK MICHULEC, POLSKA, KPP ŻYWIEC
V. ADAM JAMIŃSKI, POLSKA, LONGER_7 – AMATOR RUNNER, TYCHY
VI. DANIEL WOSIK, RMD MONTRAIL TEAM, KUNÓW

Wyniki – klasyfikacja generalna Bieg Górski K:
I. DANUTA WOSZCZEK, KPP PUŁAWY, GOŁĄB
II. REGINA KULKA, ULKS LIPINKI, ROPA
III. MAGDALENA KOZIELSKA, SZAFLARY
IV. JUSTYNA KURCZAB, LIMANOWA
V. MAGDALENA KOBIELUSZ, ISTEBNA
VI. DOMINIKA BOLECHOWSKA, ATTIQ TEAM, RABKA-ZDRÓJ

Wyniki – klasyfikacja generalna Nordic Walking M:
I. MARCIN MICHALEC, KKB MOSIR KROSNO
II. ZBIGNIEW PODSADOWSKI, GORLICE
III. GRZEGORZ NOWAK, TKKF SATURN CZELADŹ

Wyniki – klasyfikacja generalna Nordic Walking K:
I. JOANNA SZUREK, GORLICE
II. BEATA ŁOPATKIEWICZ, KROSNO
III. MONIKA MAROŃSKA, KRAKÓW

Wyniki – klasyfikacja generalna Służby Mundurowe M:
I. sierż. sztab. JACEK MICHULEC, KPP ŻYWIEC
II. st. sierż. MARCIN GÓRKA, KPP GORLICE
III. st. sierż. BARTŁOMIEJ OLBRYCH, KPP BIECZ

Wyniki – klasyfikacja generalna Służby Mundurowe K:
I. st. post. DANUTA WOSZCZEK, KPP PUŁAWY
II. st. sierż. AGNIESZKA CZYŻEWSKA, KMP CZĘSTOCHOWA
III. sierż. SYLWIA SKRZYPEK, KMP KRAKÓW

Wyniki – klasyfikacja generalna Samorządowcy M:
I. KRZYSZTOF NIEMIEC, PTTK ŻYWIEC
II. LESZEK BEHOUNEK, TG SOKÓŁ ZAKOPANE
III. CZESŁAW SZUBRYT, STAROSTWO POWIATOWE LIMANOWA

Wyniki – klasyfikacja generalna Samorządowcy K:
I. AGNIESZKA BORÓWKA, MYŚLENICE
II. ANETA ZIÓŁKOWSKA, GORLICE
III. BOŻENA MIŚKOWIEC, DOBRA

PREMIA GÓRSKA – ufundowana przez Centrum Fizjoterapii ProSportRehab w Limanowej dla: Adama CZERWIŃSKIEGO z Krakowa i Danuty WOSZCZEK z Puław.

-> Pełne wyniki <-

-> Galeria nr 1 – Ostrowski <-

-> Galeria nr 2 – Limanowa.in <-

-> Galeria nr 3 – Maras Team <-

-> Galeria nr 4 – Beskid Wyspowy cz. I <-

-> Galeria nr 5 – Beskid Wyspowy cz.II <-

Pozdrawiam serdecznie
Tusik z Ekipą „Forresta”

619

Post navigation

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te