Szykujcie się na ekstremalne przygody!

Już 1 czerwca ruszają zapisy na jedną z najpopularniejszych imprez na orientację na Dolnym Śląsku – Izerską Wielką Wyrypę. Z roku na rok przyciąga ona coraz więcej osób żądnych przygód. Rosnąca liczba uczestników to najlepsza wizytówka tej imprezy.

Data tegorocznej edycji to 16 – 18 sierpnia. Bazą będzie Lwówek Śląski –  malowniczo położone na pograniczu Gór Izerskich i Kaczawskich wielowiekowe miasto z bogatymi tradycjami (oczywiście najlepiej znane są te związane z piwowarstwem).

IWW-plakat_2013m

To doskonała lokalizacja, która pozwoli na zaprojektowanie ciekawych, zróżnicowanych tras. I co ważne – prowadzących po innych zakątkach Pogórza Izerskiego i Gór Izerskich niż ścieżki poprzednich edycji.

– Chcemy, aby za każdym razem trasy wiodły innymi szlakami, tak aby pokazać piękno jak największego obszaru – tłumaczy Arkadiusz Zapotoczny, kierownik rajdu.

– Tegoroczne hasło to „Z widokiem na Izery” – i rzeczywiście zapierających dech w piersiach widoków można być pewnym. Arkadiusz i Kornel Jaskułowie z teamu mod x.-org już sprawdzają różne warianty tras.

IzerskaWyrypa M-Strojny 431male

Czy zawodnicy zdążą je zarejestrować szukając tej najbardziej optymalnej drogi między jednym a drugim punktem kontrolnym? Tego nie wiemy. A w zasadzie to wszystko w rękach samych zawodników – mają oni do wyboru w tym roku aż pięć tras (w poprzednich latach opcje były trzy).

iww5

Nowe warianty to 70 kilometrowa trasa rowerowa i 20 kilometrowa trasa piesza. To ukłon w stronę tych, dla których Izerska Wielka Wyrypa to bardziej zabawa i turystyka niż zaciekła sportowa rywalizacja. Pozostałe trasy, czyli 100 i 50 km pieszo oraz 150 km na rowerze oczywiście pozostają. W tym roku Izerska Wyrypa jest dla wszystkich! Już sama długość tras pokazuje, że mogą w niej wystartować osoby o doskonałej kondycji i doświadczeniu w tego typu zmaganiach, jak i początkujący.

IzerskaWyrypa M-Strojny 374male

Warto już teraz zanotować sierpniową datę w kalendarzu i szybko zdecydować się na udział w tej przygodzie, bo przez cały czerwiec obowiązuje niższe wpisowe. Jego wysokość jest następująca: dla 20 km trasy pieszej: 20 zł, 50 km – 40 zł, 100 km – 50 zł. Za 150 km trasy rowerowej zapłacimy 50 zł, a za krótszą i nową trasę 70 km jedyne 40 zł.

IzerskaWyrypa M-Strojny 379male

-> Regulamin <-

Szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy znajdą Państwo na stronie izerskawyrypa.mcrace.pl

IzerskaWyrypa M-Strojny 489male

Czekamy na zgłoszenia!

Foto: Monika Strojny

-> Pełna Galeria <-

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te