Świeradów Run w Górach Izerskich - BiegiGorskie.pl

Świeradów Run w Górach Izerskich

To już siódmy bieg na trasie między dolną i górną stacją kolei gondolowej Ski & Sun w Świeradowie – Zdroju. Meta usytuowana jest pod samym wierzchołkiem Stogu Izerskiego (1105 m), długość trasy wynosi 10 km, a przewyższenie ponad 500 m. Mamy też nową, nieco zmienioną trasę, więc można odkryć ten bieg na nowo.

Start i biuro zawodów znajdują się przy dolnej stacji na ul. Źródlanej. Biegniemy w niedzielę, 4 października o godz. 11:00. Powrót z mety wygodnie i komfortowo – wagonikiem kolei Ski & Sun (zawodnicy proszeni są o zakładanie maseczek lub kominów w czasie zjazdu).

Z czterech biegów cyklu Runner’s World Super Bieg 2020, które przetrwały wiosenne trzęsienie ziemi spowodowane epidemią COVID-19 ten będzie ostatni. Biegaliśmy w tym roku w Polanicy – Zdroju i Dusznikach – Zdroju (półmaraton i dycha) oraz w Kowarach (bieg alpejski na Przełęcz Okraj). I tak się składa, że bieg alpejski ten wyjątkowy sezon zamknie.

Organizatorzy przypominają, że nie ma w tym roku klasyfikacji generalnej cyklu.

Zawodnicy, którzy już w tegorocznych biegach RWSB startowali, zabierają do Świeradowa swoje numery startowe. Raz otrzymany numer obowiązuje na wszystkich biegach.

 

Bieg w Świeradowie – Zdroju jest w sam raz na podsumowanie sezonu i pożegnanie z jesiennymi startami – tym bardziej, że wciąż trudno przewidzieć jak będą wyglądały dalsze losy imprez sportowych oraz jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość w czasach epidemii.

Na razie biegamy i startujemy – w odpowiednio małych grupach, zachowując dystans przed zawodami i po zawodach, pamiętając o maseczkach i o zdrowym rozsądku.

Zapisy na bieg cały czas działają:

https://cykl.superbieg.pl/zgloszenia/, a lista startowa dostępna jest tu: https://online.datasport.pl/zapisy/sb2020/lista.php

Dzień przed zawodami biuro zawodów przyjmuje zgłoszenia i opłaty w godzinach 17:00 – 19:00 (po zakończeniu Bike Maratonu). W dniu biegu zapisy zaczynamy od 8:00.

Więcej na https://cykl.superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*