Za nami SNS na Kubalonce

Paweł Bubula i Danuta Ligocka w klasyku oraz Narek Jesajan i Anna Słowiok w stylu dowolnym wygrali zawody SNS w Wiśle Kubalonce.

Rywalizację oglądał na miejscu m.in. prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Debiut Kubalonki w cyklu SNS wypadł doskonale. Niedzielne zawody rozegrano we wspaniałej zimowej scenerii. Zawodnicy rywalizowali przy prószącym śniegu, a gdy ostatni biegacze w stylu dowolnym wbiegali na metę zza chmur pojawiło się słońce.

Rywalizacja toczyła się na 2,5-kilometrowej pętli, którą trzeba było pokonać cztery razy. Ułatwieniem dla przedstawiciel obu stylów było to, że dopiero po zakończeniu wyścigu „klasyków” i przejechaniu trasy przez ratrak, na starcie pojawili się „łyżwiarze”.

Już tradycyjnie na trasie zawodów SNS zjawili się biegacze z całej Polski, a z boku kibicował im m.in. prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Najstarszym zawodnikiem był w niedzielę 72-letni Rudolf Turek z Wałbrzych, a najmłodszym – 11 letni Wojciech Wojtyła z Podgórza.

W stylu klasycznym najlepszy był Paweł Bubula, znany biegacz – stomatolog. Wicemistrz świata lekarzy w narciarstwie biegowym. Co ciekawe na trasie rywalizował z innym stomatologiem – biegaczem – Tomaszem Nowakowskim ze Szklarskiej Poręby, który ukończył bieg na czwartym miejscu.

Wśród pań w klasyku najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy – Danuta Ligocka z Istebnej.

W rywalizacji specjalistów od stylu dowolnego zdecydowanie najlepszy okazał się Narek Jesajan – 17-latek z klubu Wisła Ustronianka. Na co dzień uprawiający kombinację norweską, a wcześniej skoki. Tylko na pierwszej pętli młody kombinator biegł równo z rywalami. Na mecie miał już 23 sekundy przewagi nad drugim zawodnikiem.

U pań w „łyżwie” najlepsza była pochodząca z Wisły Anna Słowiok z klubu AZS AWF Katowice.

Dzięki nowości zastosowanej w tych zawodach SNS-a, czyli rozdzieleniu biegów stylem klasycznym i dowolnym, spora grupa biegaczy zdecydowała się wystartować dwukrotnie, ostatecznie pokonując aż 20 kilometrów.

Szczegółowe wyniki niedzielnego SNS-a pod adresem: http://www.online.datasport.pl/results740/

A już w najbliższą niedzielę – 20 stycznia – dla każdego coś dobrego, czyli SNS-owe dwa w jednym.

Tego dnia w Polsce odbędą się dwa biegi w ramach cyklu SNS:

– pierwszy już tradycyjnie na Polanie Jakuszyckiej, a drugi – i tu ogromna nowość – na polu golfowym w Paczółtowicach, nieopodal Krakowa.

Więcej o obu biegach – trasy, dystanse, ciekawostki – napiszemy w najbliższych dniach.

Zdjęcia Wypożyczalnia Kubalonka

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te