SILVER RUN – relacja z Srebrnej Góry

W sobotę 16.04.2016 r. odbyła się  już trzecia edycja  bieg z cyklu biegów górskich „SILVER RUN” organizowany przez Polską Fundację Wychowania Fizycznego. Impreza przyciągnęła około 150 uczestników wraz ze swoimi osobami towarzyszącymi, przybyłymi z całej Polski.

Trzecia już edycja biegu Silver Run odbyła się w Twierdzy Srebrna Góra. W tym również miejscu wystartowała po raz pierwszy w maju 2015 r. Dla uczestników zostały przygotowane dwie trasy 12 km i 21 km, mające swój start i metę w XVIII wiecznej Twierdzy Srebrna Góra. Uczestnicy biegu mogli podziwiać malownicze panoramy rozciągające się na terenie Gór Sowich. Dzięki dopisującej pogodzie, widoczność z Twierdzy była idealna, odsłaniając walor krajobrazowe tego unikalnego miejsca.

IMG_2249

Imprezie towarzyszył szereg atrakcji, m. in.  pomiar parametrów ciała dla sprawdzenia BMI i uzyskanie informacji o zdrowej diecie czy suplementacji, prowadzony przez specjalistów z Herbalife, warsztaty florystyczne prowadzone przez specjalistów z Decoki. Dodatkowo każda pełnoletnia osoba miała możliwość podniesienia adrenaliny w strzelnicy zlokalizowanej na terenie twierdzy.

IMG_1772

Na dystansie 21 km w kategorii mężczyzn na metę pierwszy dobiegł Mariusz Piekielny, o parę minut wyprzedzając Marcina Durkowskiego i Pawła Bogdała, zajmując tym samym najlepszy wynik w ogólnej klasyfikacji z czasem 1:29:40 na tym dystansie. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Fogiel-Pawłowska z czasem 1:50:25 – na pierwszym miejscu przed Anną Gemzą i Martą Szulc.

IMG_2173

Wśród uczestników biegu na 12 km w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Krzysztof Jilek zwyciężając tym samym w klasyfikacji open z czasem 0:46:15, przed Piotrem Holly i Romanem Bogdałem. Natomiast w klasyfikacji płci pięknej najszybsza była Małgorzata Labuz (1:02:46) przed Justyną Ignatowską i Aleksandrą Iskrowicz.

IMG_1904

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pokonania przygotowanych trasy i osiągniętych wyników. Wszystkie wyniki zostały zamieszczone na stronie oficjalnej stronie cyklu www.silver-run.pl

IMG_1755

Po ukończonym biegu na uczestniców czekały gorące napoje i ciepłe posiłki. Nagrody w postaci voucherów na odzież sportową ufundował  sponsor  Regatta Great Outdoor. Nagrody ufundował również Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w postaci kosmetyków firmy Tołpa. Wszyscy uczestnicy mogli wraz z rodzinami i znajomymi zwiedzić zabytkową Twierdzę Srebrna Góra. oraz skorzystać ze strzelnicy znajdującej się na jej terenie.

IMG_1906

Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w biegu oraz spędzony wspólnie czas i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym biegu w cyklu SILVER RUN  19.11.2016 r., który startuje z Twierdzy Srebrna Góra i został poprowadzony malowniczymi trasami Góry Sowich na dystansie 42 km.
Na stronie www.silver-run.pl oraz na fanpage’u zamieściliśmy fotorelację z imprezy. Zdjęcia są do pobrania dla wszystkich odwiedzających.

IMG_1905

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego a swoją obecnością zawody uświetnili: Prezes Twierdzy Srebrna Góra oraz Wójt Gminy Stoszowice.

logotype-2a-profilowe

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te