RWSB 2020. Więcej gór, więcej biegów! - BiegiGorskie.pl

RWSB 2020. Więcej gór, więcej biegów!

Można już spokojnie myśleć o planowaniu startów w cyklu RWSB 2020. Biegów będzie więcej, będą nowe miejsca i więcej biegów alpejskich, a rywalizacja w klasyfikacji generalnej toczyć się będzie od maja do października. W nadchodzącym sezonie będzie też parę nowości i zmian regulaminowych, ale już niedługo wszystko będzie jasne i ruszą też zapisy do wszystkich biegów cyklu. A biegów w przyszłym roku będzie w cyklu aż osiem.

Początek to Polanica – Zdrój i pierwsza górska „dycha” i półmaraton. Tam organizatorzy zapraszają 17 maja. Dwa tygodnie to wystarczająco dużo czasu aby dojść do siebie po górskim debiucie lub inauguracji sezonu, więc start w Górach Izerskich 30 maja będzie jak znalazł. Interferie Run czyli „połówka” ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju odbędzie się 30 maja. 10 km będzie oczywiście również.

7 czerwca RWSB zawita w Masyw Śnieżnika i do gminy Stronie Śląskie, gdzie zafunduje nam alpejski bieg na Czarną Górę.

19 lipca spotkamy się u podnóża Gór Sowich – Bielawa to oczywiście Bielawska Dwunastka i Półmaraton Górski Kalenica oraz kolejna edycja Ultra Sowy (bieg dla ultrasów do cyklu się nie wlicza).

15 sierpnia mamy w kalendarzu Kowary i karkonoski bieg na Przełęcz Okraj.

30 sierpnia kolejna niespodzianka, bo wakacje pożegnamy w Dusznikach – Zdroju i w Zieleńcu. Tam organizatorzy zapraszają na kolejny półmaraton i górską „dychę”.

Czas wreszcie na mocny finisz w Świeradowie – Zdroju. Sezon zakończymy tradycyjnie biegiem alpejskim 4F Świeradów Run w niedzielę, 20 wrześnie, ale dzień wcześniej, w sobotę, mamy jeszcze jeden górski półmaraton i jeszcze jedną dychę, bo w Górach Izerskich aż żal nie pobiegać więcej!

Zapisy wkrótce, zaglądajcie na http://superbieg.pl

A jeśli ktoś nie może się doczekać gór, to organizatorzy cyklu RWSB zapraszają już 5 kwietnia na asfalt (płasko na pewno nie będzie!) i VIII Półmaraton Jeleniogórski – bieg z widokiem na góry.

Zapisy trwają, Karkonosze czekają.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*