RUN ECO VEGE CHARITY

Ultra-Trail® Małopolska 19-21/05/2017

Jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce, 170-kilometrowy Ultra-Trail® Małopolska 170, który dystansem i sumą przewyższeń odpowiada Ultra-Trail® du Mont Blanc już w połowie maja 2017 r.

To nie jest łatwy bieg. Przemierzasz cały Beskid Wyspowy i Gorczański Park Narodowy. Góra, dół, góra, dół. Przez jeden weekend poznajesz większą część Małopolski, walczysz i po tym doświadczeniu wiesz, że jesteś w stanie biegać wokół Mont Blanc – mówi Paweł Derlatka, główny pomysłodawca i kierownik zawodów. Ty biegniesz, my zapewniamy wszystko, abyś mógł zmierzyć się ze sobą – dodaje.

UTM 170 to jeden z biegów w ramach cyklu Regatta Ultra-Trail® Małopolska. Biegacze przemierzą obszar 10 gmin, 3 powiatów, 4 nadleśnictw i parku narodowego. Trasa jest pętlą, ze startem i metą przy Schronisku PTTK na Kudłaczach – schronisku górskim położonym zaledwie 45 km od Krakowa.

Ultra-Trail® Małopolska to także mniejsze dystanse. Można pobiec dystans 107, 64, 48 albo 10 km. Każdy bieg to spore przewyższenia, ale też integracja nad rywalizacją. Tutaj rywalizujesz przede wszystkim ze sobą – potwierdza Paweł Derlatka.

Ukończenie każdego z biegów – poza najkrótszym na 10 km – pozwala na zdobycie punktów klasyfikacyjnych do UTMB i innych najważniejszych biegów na świecie jak np. Lavaredo Ultra Trail.

Trzy dni wspaniałej przygody, kilkanaście punktów odżywczych na trasach, ognisko i pyszne wegetariańskie jedzenie.

Podczas wszystkich organizowanych przez nas wydarzeń, część pieniędzy z opłat startowych trafia do bezdomnych zwierzaków. Pieniądze biegaczy pozwalają na opłacenie zabiegów weterynaryjnych i zakup specjalistycznej karmy, ale nie tylko. Aktualnie budujemy ogrodzenie wybiegu dla zwierzaków w przytulisku pod Krakowem. W czasie naszych biegów trwają zbiórki żywności, koców, zabawek dla zwierzaków. Wszystkie nasze działania prozwierzęce realizowane są pod hasłem “Człowiek Zwierzakowi Bratem”. Właśnie ze względu na dobro zwierząt, w czasie Ultra-Trail® Małopolska zapewnimy biegaczom dania wegetariańskie – opowiada Magda Zyguła, Prezes Fundacji 4 Alternatywy, Organizatora wydarzenia.

Każdy biegacz, decydując się na udział w Regatta Ultra-Trail® Małopolska akceptuje zasady określone jako Eco & Fair Play, czyli „swoją postawą chroni środowisko naturalne, dba o utrzymanie krajobrazu i ekosystem, mając świadomość, że człowiek, jak każdy żywy organizm, jest elementem środowiska przyrodniczego i podlega jego prawom.”
Po prostu: run, eco, vege, charity!

www.ultratrailmalopolska.pl
www.facebook.pl/UltraTrailMalopolska

Organizator:
Fundacja 4 Alternatywy
www.facebook.pl/Fundacja4Alternatywy

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te