Bieg Szlak Trafi po raz piąty

Po raz piąty Bieg Szlak Trafi zawita do Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Chcesz się zmęczyć w pięknym terenie? Przeżyć niezapomnianą, błotną przygodę? A może po prostu potrzebujesz odmiany w treningu, by przy okazji spędzić wyjątkowo czas z rodziną? Bez względu na to czym się kierujesz Bieg Szlak Trafi na pewno spełni Twoje oczekiwania.

To jedyny taki bieg w Polsce. Organizacja na najwyższym poziomie, trzy trasy do wyboru, fantastyczne widoki, nieprzewidywalne wąwozy i niezwykła atmosfera to pięć powodów dla których nie można opuścić kolejnej, jubileuszowej edycji biegu. Każdy biegacz znajdzie coś dla siebie, a już na pewno ten który uwielbia wyzwania i nie boi się wymagającego terenu.

“Nasz bieg jest dla tych którzy chcą na chwilę oderwać się od zgiełku miasta i tych którzy na co dzień żyją blisko natury, dla tych którzy wąwozy znają jak własna kieszeń i dla tych, którzy chcą poznać choć odrobinę tą urokliwa krainę. Dla chudych, grubych, z psem, mamą, bratem czy sąsiadem. Dla otwartych na przygodę i zabawę” – organizator biegu Bartek Księżak

5 sierpnia 2017 roku zawodnicy będą się mogli zmierzyć z dystansem ultra maratońskim liczącym 57 kilometrów. Bieg jest na pewno wymagający nie tylko pod względem długości, ale również ze względu na liczne strome podbiegi oraz zbiegi. Całość trasy poprowadzona jest przez najpiękniejsze i rzadko uczęszczane wąwozy, co dodatkowo zachęca do zapisania się na najdłuższy dystans.

Tego samego dnia wystartują również uczestnicy biegu na dwóch, krótszych dystansach, czyli 21 kilometrów oraz 7 kilometrów. Dystans półmaratonu polecamy każdemu kto ma w planach debiut na tym dystansie, a poza tym uwielbia biegać w terenie i podczas biegu podziwiać przyrodę. Najkrótsza trasa jest wyborem idealnym dla osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem, bądź takich którzy lubią biegać szybko i chcą się dodatkowo sprawdzić w trudnym terenie.

Podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się Bieg na Stok zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz tak zwana Sztafeta Serowa. Podczas tej edycji również odbędzie się piknik oraz jarmark z atrakcjami dla całych rodzin, a wszystko rejestrować będzie niezawodny Beskid TV.

Nowością w tej edycji jest Rywalizacja Drużynowa. Zasady są proste. Drużyna musi liczyć minimum trzech zawodników (po jednym z każdego dystansu). Co do maksymalnej ilości osób w drużynie to nie ma absolutnie żadnych ograniczeń. Wygrywa ta drużyna, która po zsumowaniu najlepszych wyników z każdego dystansu osiągnie najlepszy wspólny czas.

Jakie będą warunki na trasie?

Tego jak zwykle nie da się przewidzieć. Sierpień w wąwozach może zaskoczyć zawodników zarówno upałem, jak i ulewnym deszczem. Na pewno będzie atrakcyjnie jak co roku i z pewną dozą niepewności, aż do dnia startu. Dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko!

Zapisy trwają już od 20 lutego! Zapisać się można na stronie internetowej organizatora http://www.biegszlaktrafi.pl/zapisy/

Opłata startowa do 21 maja 2017 wynosi dla dystansu 7km – 35zł, dla półmaratonu – 50zł oraz dla dystansu ultra – 100 zł.

Od 22 maja 2017 roku do 2 lipca 2017 roku wykupienie pakietu startowego wynosi dla 7km – 50zł, dla 21km – 70 zł i dla 57km – 120 zł

W tym roku również przy zapisach będzie można wspomóc leczenie Filipka Szajby, który urodził się z bardzo rzadką chorobą genetyczną – zespołem Aperta.

Więcej szczegółów na fb dla Szajby – https://www.facebook.com/filipszajba/?rc=p

Post navigation

RUN ECO VEGE CHARITY

Ultra-Trail® Małopolska 19-21/05/2017 Jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce, 170-kilometrowy Ultra-Trail® Małopolska 170, który dystansem i…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te