RED BULL Bieg Zbójników - BiegiGorskie.pl

RED BULL Bieg Zbójników

DANIEL IWANOWSKI po raz drugi zwycięża zawody RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW.
Najbardziej przygodowy bieg narciarski za nami!

Dziś, w sobotnie przedpołudnie w Białce Tatrzańskiej odbyła się druga edycja Red Bull Bieg Zbójników. Osadzone w góralskim klimacie zawody przyciągnęły ponad 80 biegaczy narciarskich głodnych przygód i wyzwań. Po zaciętej walce w czołówce stawki, zdobyty rok temu tytuł zbójnika roku obronił – Daniel Iwanowski z Białegostoku!

Red Bull Bieg Zbojnikow fot. Bartosz Wolinski
image-20049

Sprawne poruszanie się po górach zawsze było ważną cechą każdego zbójnika. Ponad 7 kilometrowa droga na szczyt Jankulakowskiego Wierchu była dla uczestników 2. edycji Red Bull Bieg Zbójników wyzwaniem, ale i okazją do przeżycia niecodziennej przygody. 24 stycznia w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska zgromadziło się 71 mężczyzn i 12 kobiet, którzy ramię w ramię konkurowali o miano zwycięzcy. Wśród nich byli ci, którzy biegają rekreacyjnie, jak i ci, którzy nie jeden start w masowych zawodach mają już za sobą.

Red Bull Bieg Zbojnikow fot. Lukasz Nazdraczew
image-20050

Z czekającymi na zawodników przeszkodami oraz ciekawym szlakiem pod górę najlepiej poradził sobie Daniel Iwanowski. 30latek z Białegostoku przyznaje, że zadanie nie było łatwe.
„Obronić tytuł zwycięzcy jest niezwykle trudno. Rywale prezentowali niesamowicie wysoki poziom, dziękuję im za wspaniałą walkę do samego końca! Uwielbiam strome podbiegi, tam właśnie udało mi się „urwać” i utrzymać prowadzenie do mety!” – mówił Iwanowski, który ponad 7 kilometrową trasę pod górę pokonał w 24 minuty 27 sekund.
Zawodnik, oprócz satysfakcji, wywalczył atrakcyjne nagrody oraz możliwość reprezentowania Polski w  międzynarodowym finale Red Bull NordiX w Szwecji. Zaledwie 21 i 23 sekundy po Iwanowskim, na mecie pojawili się kolejno: Sebastian Gazurek i Bogusław Gracz.

 

Red Bull Bieg Zbojnikow fotMarcinKin12
image-20051

Pierwsza wśród kobiet była Magdalena Kozielska. Z czasem 27 minut 49 sekund, wywalczyła 11 miejsce w klasyfikacji generalnej.
„Wiedziałam, że stać mnie na wiele, dlatego chciałam pokazać się z jak najlepszej strony. Dałam z siebie wszystko. Nie było łatwo, bo zbyt duże tempo „narzuciłam sobie” na starcie, jednak udało się! Jestem bardzo zadowolona!” – powiedziała 24letnia zawodniczka.

Red Bull Bieg Zbojnikow fot. Lukasz Nazdraczew
image-20052

Triumfatorka wśród kobiet Red Bull Bieg Zbójników 2014 – Martyna Galewicz tym razem zajęła 2. miejsce (15. w klasyfikacji generalnej). Biegacze zgodnie potwierdzali, że to jednak nie wynik był dla nich najważniejszy, a koleżeńska atmosfera i zdobycie szczytu.

Red Bull Bieg Zbojnikow fotMarcinKin11
image-20053

Wyścig pokazał także, że miłość do biegówek nie zna wieku – najstarszym uczestnikiem był urodzony w 1941 roku Kazimierz Łapczyński – zajął dobre 58 miejsce.
Wydarzenie zgromadziło nie tylko fanów biegówek, którzy „na własnych nogach” chcieli pokonać trasę, ale i liczne grono kibiców. Dopisała też pogoda – pomimo braku opadów śniegu w ostatnim czasie, w dzień zawodów Białka Tatrzańska pokryła się białym puchem.

RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW 2015 – WYNIKI

Mężczyźni:

1. MIEJSCE – IWANOWSKI DANIEL    00:24:27
2. MIEJSCE – GAZUREK SEBASTIAN    00:24:48
3. MIEJSCE – GRACZ BOGUSŁAW     00:24:50

Kobiety:

1. MIEJSCE – KOZIELSKA MAGDALENA     00:27:49
2. MIEJSCE – GALEWICZ MARTYNA    00:28:40
3. MIEJSCE – ROMANOWICZ EMILIA    00:30:08

Więcej informacji na stronie internetowej: www.redbullbiegzbojnikow.pl

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*