Puchar Polski Skyrunning w Szczyrku

UBS Grapa Vertical to bieg zaliczany do Pucharu Polski Skyrunning. Skyrunning jest to ekstremalna forma biegów wysokogórskich. Uczestnictwo w każdym tego typu biegu to zawsze wyróżniające się wydarzenie w biegowym kalendarzu.

W dniu 9 maja br. w Szczyrku odbędzie się wyjątkowy bieg górski. Biegacze będą musieli zmierzyć się ze swoimi słabościami na trasie biegu na Skrzyczne. Trasa biegu o długości 2,8 km będzie miała aż 720 m przewyższenia i poprowadzi wyłącznie w górę wzdłuż kolejki krzesełkowej.

profil

„Bieg w formule Vertical czyli krótko i bardzo mocno. Każdy kto lubi gdy nogi palą żywym ogniem i brakuje tchu, a konkurencja depcze po piętach, musi być w ten dzień razem z nami!” – Kuba Karcz z Ultra Beskid Sport.

Uczestnicy biegu będą startowali w odstępach 10 sekundowych. Każdy z biegaczy na podstawie swojego zgłoszenia zostanie przyporządkowany do specjalnej grupy, w której będą znajdowały się osoby o podobnej kondycji. W zawodach swój udział zapowiedzieli bardzo dobrzy biegacze, a na listach startowych organizatorzy spodziewają się również reprezentantów Polski w biegach górskich. Być może pojawią się również zawodnicy zza południowej granicy.

Vertical

Organizatorami „UBS GRAPA VERTICAL” jest Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej, Skyrunning Polska, Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku i Gmina Szczyrk.

Dodatkowe informacje:

skyrunningpolska

Koncepcja „skyrunning” pochodzi od włoskiego biegacza górskiego, który wspólnie z małą grupą biegaczy wspinał się na masywy Alp już na początku lat 90-tych. Zafascynowany zdobywaniem szczytów w możliwie najkrótszym czasie, dążył do zainteresowania tą zupełnie abstrakcyjną formą ruchu innych biegaczy. O ile świat himalaizmu, ale także zwykłego turystycznego wspinania się na okoliczne szczyty był już zdefiniowany, o tyle nowa forma przesuwania własnych granic zwróciła uwagę na nowe możliwości obcowania z naturą.

SNS-POLAND-Logo-Light

Rejestracja zawodników odbywać będzie się na specjalnie przygotowanym formularzu dostępnym na stronie: http://www.bgtimesport.pl/zawody oraz na stronie www.ultrabeskid.pl gdzie też zajdziecie wszystkie dodatkowe informacje.

vertical_k03

Do udziału zapraszają:

Ultra Beskid Sport z Bielska-Białej, Skyrunning Polska, Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku i Gmina Szczyrk.

-> Strona zawodów <-

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te