Po co biegaczowi górskiemu maść rozgrzewająca?

Choć sama nazwa tej maści potrafi wprowadzić w błąd i sugeruje, że dla ludzi przeznaczona ona nie jest – to nic bardziej błędnego.  Nie uchroniło mnie to jednak przed tłumaczeniem się przed ekolożką małżonką, iż maść nie zawiera w składzie nic „z niedźwiedzia”, a jedynie bardzo skuteczne preparaty roślinne… 🙂

Maść Niedźwiedzia jest wytwarzana w trzech odmianach: Silne Grzanie, Naturalna Siła i Grzanie oraz Polarny Lód. Do wypróbowania otrzymałem wszystkie trzy rodzaje maści, z których dwie to maści rozgrzewające, a jedna o właściwościach chłodzących. Maść, której producentem jest firma SEW-MED MEDICAL, dotarła do mnie w bardzo ładnych, drewnopodobnych opakowaniach (czarny, dębowy i biały) z logo niedźwiedzia, o pojemności 100 ml każda. Używać można ich więc intuicyjnie sugerując się kolorem tuby, z których czarna to ta „diabelsko” mocna, brązowa nieco łagodniejsza, a biała – kojarzy się jednoznacznie ze śniegiem.

Masc niedzwiedzia reklama 1

Znajdują zastosowanie w bólach mięśnio – stawowych, a dzięki kombinacji ekstraktów roślinnych i olejów zawartych w ich składnikach, powstała niepowtarzalna i dająca odczuwalne efekty maść gwarantująca silne działanie w zależności od potrzeb – rozgrzewające lub chłodzące. Polecam ze względu na swoje uśmierzające ból właściwości, doskonałe na takie niedomagania jak: obrzęki miejscowe, zapalenia stawów, bóle mięśni, do rozgrzania (lub schłodzenia) i masażu okolic stawów, mięśni rąk i nóg oraz pleców po nadmiernym wysiłku fizycznym.

Masc-niedzwiedzia-grzanie
Jako pierwszą wypróbowałem Maść w czarnym opakowaniu – czyli tą najmocniejszą. Nazwa „Silne Grzanie” wzięła się tutaj nie bez przyczyny i uprzedzam – ostrożnie stosować i z umiarem oraz zwracać uwagę co się nią smaruje :). Pierwsze uczucie to przyjemne ciepło rozchodzące się w okolicy nałożonej maści, które jednak szybko przeradza się w gorąco, by następnie przejść do uczucia pozostawionego na plecach (gdyż tam właśnie stosowałem) żelazka… 🙂 Oczywiście jest to moje osobiste odczucie, które może się różnić od grubości skóry danego „osobnika” oraz zapewne miejsca zastosowania maści, niewątpliwie jednak użycie w nazwie słowa „silne” jest tutaj jak najbardziej uzasadnione. Trzeba po prostu wytrzymać te kilka minut intensywnego grzania (kształtuje silną wolę), po którym w nagrodę następuje przyjemne uczucie ciepła, odświeżenia i relaksacji. Maść szybko się wchłania, a preparat wzmacnia działanie substancji czynnych i przyśpiesza rekonwalescencję w bólach stawów, mięśni i kręgosłupa. Żel działa wspomagająco podczas dyskomfortu pleców, ramion oraz kończyn, łagodzi stany związane z przemęczeniem, a także działa relaksacyjnie. Dzięki zawartości ekstraktu z eukaliptusa, mentolu i rumianku ma także właściwości lekko antybakteryjne. Zawarta w preparacie kamfora działa drażniąco na zakończenia czuciowe w skórze wywołując uczucie ciepła. Powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych co prowadzi do lepszego krążenia w obszarach zapalnych. Dodatkowo zauważyć można działanie rozluźniające i przeciwbólowe. Preparat stosowany głównie przeciwbólowo w przypadku bólu stawów, kości, mięśni kręgosłupa oraz dolegliwości wynikających z choroby reumatycznej.

rozgrzewająca

Jeśli chodzi o Maść Niedźwiedzią „Naturalna siła i grzanie” to w skrócie jej działanie można porównać do maści opisanej powyżej, z tym że jest nieco mniej „hardcorowa” :), a więc coś dla lubiących przyjemne ciepło bez potrzeby przechodzenia przez „piekło”.    Także i ona oparta jest na tradycyjnej recepturze wzbogaconej w składniki aktywne zapewniające naturalne działanie oraz intensywne grzanie, pozostawiając przyjemne uczucie ulgi, odprężenia i relaksu. Nadaje się do rozgrzania i masażu okolic stawów, mięśni oraz pleców po nadmiernym wysiłku fizycznym, co szczególnie znajdzie zastosowanie u osób intensywnie uprawiających sport.

rozgrzewająca i siła

Ostatnią z testowanych maści niedźwiedzich był „Polarny Lód”, która to maść w składzie zawiera takie składniki jak:
Mięta – stosowana jako środek przeciwbólowy, daje charakterystyczne poczucie chłodu. Posiada właściwości kojące bóle, pobudzające i antyseptyczne. Zmniejsza obrzęki i działa bardzo odprężająco.
Mięta chińska – posiada więcej kamfory, co daje lepsze rezultaty w przypadku dolegliwości kości i tkanki mięśniowej. Kamfora bardzo dobrze przenika przez skórę, powodując uczucie zimna, podobne do wywoływanego przez mentol, działa znieczulająco.
Arnika Montana – przyczynia się do złagodzenia bólów i rozluźnienia tkanki mięśniowej (związanej ze stłuczeniami, naciągnięciami, bólami stawów). Przyśpiesza wchłanianie się siniaków.  Maść Niedźwiedzia Polarny Lód zapewnia naturalne działanie oraz intensywne chłodzenie, pozostawiając przyjemne uczucie ulgi, odprężenia i relaksu. Przynosi ukojenie i schłodzenie, pomagając pozbycia się uczucia „ciężkich nóg”, szczególnie przyjemna stosowana po intensywnym wysiłku na rozgrzane i zmęczone mięśnie.

chłodząca

Na szczęście w składzie „Maści Niedźwiedziej” nie ma żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego i nie znajdziemy w niej nic z prawdziwego niedźwiedzia (oprócz nazwy). Zastosowane tutaj bardzo dobre preparaty roślinne są niezmiernie skuteczne, działając kojąco na bolące mięśnie i stawy przynosząc zdecydowaną ulgę.
Choć więc niedźwiedzie ciepło i siła to tylko „chwyt” marketingowy, to jednak w tym, że producent promuje produkt wizerunkiem misia, nie widzę nic złego.
W ten sposób i niedźwiedź jest syty i owca cała… 🙂

logo niedzwiedz

Polecam!

Testował na sobie: Krzysztof Szwed

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te