„Przedwiośnie” nadciąga po raz drugi!

Maraton Pieszy „Przedwiośnie” to długodystansowa impreza dla piechurów i biegaczy na 76 km po najpiękniejszych szlakach turystycznych i zakątkach Gór Świętokrzyskich.

Trasa imprezy ma charakter pętli i zarówno meta jak i start ulokowane są w Centrum Edukacyjnym „Szklany Dom” w Ciekotach.

Nie bez przyczyny nazwa maratonu jest związana ze Stefanem Żeromskim, bo właśnie w Ciekotach przeżył on swoje młode lata.

Dworek_Stefana_Zeromskiego

Krajobraz, który Żeromski opisuje w „Puszy Jodowej” czy też w „Syzyfowych Pracach” to nic innego jak trasa imprezy.

przedwiosnie2017

Do zdobycia jest góra domowa Żeromskiego czyli Radostowa, królowa Łysogór – Łysica, do zobaczenia Puszcza Jodłowa a widoki zaspokoi Krajeński Grzbiet – najpiękniejsza panorama w Górach Świętokrzyskich.

panorama_żeromszczyzny

Pokonanie przez uczestników trasy maratonu jest nie lada wyzwaniem, ale każdego kto zmierzy się z całym dystansem czekają ręcznie wykonane szklane medale. Jest to jeden z nielicznych tego typu medali w Polsce!

prototyp medal

Szklany medal nawiązuje do powieście „Przedwiośnie” i do marzenia Żeromskiego o „szklanych domach”. Jest to idealna okazja by w przeciągu 18 godzin wchłonąć magię Gór Świętokrzyskich i poznać największe atrakcje tego regionu.

Szklany_Dom_wnetrze

Zapraszamy na oficjalną stronę maratonu www.maratonprzedwiosnie.pl

Zapisy ruszają 1 lutego o godz. 20.00, limit uczestników 170 os.

logo_przedwiosnie_screan

Paweł Milewicz

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te