Przed nami Mistrzostwa Skyrunning Vertical

Dziś została ostatecznie zamknięta lista na IX Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę, który to jednocześnie otrzymał w tym roku rangę I Mistrzostw Polski Skyrunning w Vertical km czyli w biegu pod górę o przewyższeniu ponad 1 km.

Na liście startowej wielu zawodników ,którzy mogą powalczyć o medal.

Oto nasze typy do walki o podium (alfabetycznie):

1.Piotr Biernawski (Slow Motion) – aktualnie 9 w Lidze Biegów Górskich Dare2B, II w Pucharze Polski Skyrunning 2016 i I w 2015 roku

biernawski

2.Krzysztof Bodurka (KS Cracovia) – srebrny medalista Mistrzostw Polski w stylu alpejskim i na krótkim dystansie

Bodurka i Czapla

3.Sylwia Bondara (JacekBiega Running Team) – aktualnie 6 m-ce w Lidze, I m-ce w Brubeck K2Run i Regatta Bieg Wierchami, II m-ce w Biegu na Mokry Kozub, Małą Babią, Perć Akademików.

bondara

4. Anna Celińska (Byledobiec Anin)  – główna faworytka, aktualnie 2 w Lidze, aktualna Mistrzyni Polski w stylu alpejskim i Skyrunning-Skyrace.

celinska

5. Piotr Czapla (Sulis Hoko Team/UKS Olimpia Zabrze) – aktualnie 7 w Lidze – brązowy medalista Mistrzostw Polski na krótkim dystansie.

4czapla

6.Rober Faron (Salco Sport Team) – aktualnie 2 w Lidze, zwycięzca Półmaratonu Podhalańskiego, Letniego Biegu Piastów na dystansie Ultra, czy Goral Maratonu.

faron

7. Anna Figura (Dynafit/KW Zakopane) – specjalistka od skiturów ale także świetna biegaczka górska, trzecia w Tatra Vertical

figura1

8. Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik/Adidas Running) (jeśli wystartuje) – aktualny Mistrz Polski w stylu alpejskim oraz na krótkim dystansie

jastrzębski

9. Jakub Kałużny (OTK Rzeźnik) – nasz „czarny koń”, I m-ce w Super Biegu w Wiśle, w Triadzie, II m-ce w Biegu Wyklętych.

kaluzny

10. Piotr Koń (RMD Montrail Team) – aktualnie 5 w Lidze, zwycięzca Ligi 2015, drugi w Memoriale Wojtka Kozuba.

kon

11. Magdalena Kozielska (DYNAFIT TEAM) (jeśli wystartuje) – wicemistrzyni Polski w Skyrunning-Skyrace 2016, Mistrzyni z 2015 r.

kozielska

12. Dariusz Marek (RMD Montrail Team) – aktualnie 3 w Lidze, I m-e w Tymbarskich Pagórkach, Biegu Sokoła, Perłach Małopolski – Zawoja, II m-ce w Perłach Małopolski w Szczawnicy.

3darekmarek

13. Kinga Pachura (Wydawnictwo GÓRY) – aktualnie 10 w Lidze, zwyciężczyni Tymbarskich Pagórków, Ultra SkyMarathonu 3 x Babia, UltraJanosika 50km, druga w Memoriale Lucka, Beskidzkim Toporze.

pachura

14.Miłosz Szcześniewski (Salco Sport Team) – aktualnie 6 w Lidze, Wicemistrz Polski na długim oraz na ultra dystansie, zwycięzca Biegu Rzeźnika

 Miłosz Szcześniewki

15. Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) (właśnie dowiedzieliśmy się że z przyczyn zdrowotnych Marcin nie wystartuje) – aktualny Mistrz Polski na długim i ultra dystansie oraz w Skyrunning-Skyrace.

mardulaswierc

16. Natalia Tomasiak (Salomon Suunto Team) – 5 m-ce w Pucharze Świata Skyrunning Extreme, I m-ce w Runek Run, Bieg Anglosaski – Karpacz, Złoty Półmaraton.

3tomasiak

17. Jan Wąsowicz (Kraków) – 1 m-ce w Skymarathon Babia Góra, 3 m-ce w Biegu Wyklętych śladami Henryka Flamego.

wasowicz

18. Łucja Wiktorowicz (Opoczno Sport Team) – utalentowana juniorka, z sukcesami na arenie międzynarodowej, Mistrzyni Polski juniorów, Wicemistrzyni Polski seniorów na krótkim dystansie.

Łucja Wiktorowicz

19. Daniel Wosik (RMD Montrail Team) (jeśli wystartuje) – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, zwykle bardzo wysoko w Biegu Na Kasprowy Wierch, pierwszy w biegu na Górę Żar, drugi w Biegu Na Mokry Kozub, Małą Babią.

wosik3

20. Danuta Woszczek (UKS OLIMP Kozienice) (przed chwilą Danuta poinformowała nas że z powodów zdrowotnych nie wyst) – brązowa medalistka Mistrzostw Polski w stylu alpejskim.

woszczek

To oczywiście nie wszyscy z faworytów – liczymy że będzie kilka niespodzianek 🙂

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te