Półmaraton Wiślański – ostatnie odliczanie

Kolejna edycja cyklicznej biegowej zabawy spod znaku Runner’s World Super Bieg już w najbliższą niedzielę – 21 maja w Wiśle.

Tak jak na wszystkich biegach RWSB – do wyboru będą dwa dystanse: półmaraton i bieg na 10 km.

Trasa poprowadzona będzie na leśnych drogach i ścieżkach Beskidu Śląskiego, a rywalizacja rozpocznie się podbiegiem na Trzy Kopce.

To już piąta edycja cyklu w tym roku i po bieganiu w Miękini, Zdzieszowicach, Jeleniej Górze i Polanicy – Zdroju przyszedł znów czas na Wisłę.

RWSB do końca sezonu zostanie już w górach, a kolejne zawody odbędą się 10 czerwca. Będzie to jedyny w swoim rodzaju bieg przez Góry Izerskie, ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa – Zdroju – II Interferie Run. To jednak dopiero w czerwcu – na razie na celowniku biegowych górali znajduje się Wisła!

Półmaraton Wiślański i Wiślańska „10” to propozycja dla każdego i dobra okazja aby właśnie takim startem rozpocząć swoją przygodę z biegami górskimi.

Zaawansowani górscy sprinterzy na pewno docenią walory krótszego dystansu, a półmaraton to już kawał dobrego górskiego biegu.

Tradycyjnie podczas RWSB na mecie czekają pamiątkowe medale dla górskich finisherów, bufet – meta pełen soczystych owoców, wody i napojów izotonicznych, a potem posiłek – makaron z pożywnym sosem.

W pobliskiej szkole czekać będą prysznice, do dyspozycji zawodników szatnie i bezpieczny depozyt. Po biegu każdy będzie mógł poprosić w biurze zawodów o bezpłatny wydruk pamiątkowego dyplomu. Na trasie gęsto będą rozmieszczone punkty odżywcze – tym bardziej, że zapowiadają się upały.

Każdy kto pojawi się pierwszy raz na starcie biegu zaliczanego do RWSB dostanie pamiątkową koszulkę, a kolekcjonerzy startów znajdą w pakietach, odpowiednio: za drugi start w sezonie funkcjonalny worek na buty, za trzeci skarpety biegowe, za czwarty pamiątkowy kubek, a za piąty wielofunkcyjny komin – chustę typu „buff”. Warto biegać dalej, bo już na Interferie Run będzie można odebrać następny przydatny upominek – opaski kompresyjne.

Biuro zawodów czynne będzie na placu B. Hoffa w Wiśle w sobotę od 16:00 do 20:00, a w dniu biegu od 8:00. W dniu biegu będzie można się zapisać i zapłacić za start na miejscu. Opłata w niedzielę to 70 PLN + jednorazowa opłata za numer startowy chipem (z tym numerem możemy startować już we wszystkich pozostałych biegach RWSB). Do soboty włącznie wpisowe wynosi 50 PLN + 10 PLN za numer. Oczywiście Ci którzy mają już numery startowe, zapłacą tylko 50 PLN lub 70 PLN w dniu startu. Start w niedzielę o godz. 11:00.

Zapisy, kalendarz i pozostałe informacje dostępne są na http://superbieg.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te