Przed nami alpejskie Mistrzostwa Polski

21 maja w Międzygórzu w ramach Biegów Śnieżnickich rozegrane zostaną alpejskie Mistrzostwa Polski w biegach górskich.

Ponownie szykuje się walka o medale na najwyższym poziomie. Obsada zapowiada się naprawdę doborowa.

Oto lista wg nas głównych kandydatów do walki o medale (alfabetycznie):

Kobiety:

Anna Celińska (Byledobiec Anin) – 23 krotna medalistka Mistrzostw Polski, zwyciężczyni Ligi Biegów Górskich, główna kandydatka do złota

Anna Kącka (Dare 2b) – bardzo mocna zawodniczka, jednak specjalizująca się głównie w biegach długich i ultra, tegoroczna srebrna medalistka na ultra dystansie.

Edyta Lewandowska (Alpin Sports Team/ELite Sports) – specjalistka od długich i ultra dystansów, najszybsza maratonka wśród „góralek”, w tym roku zdobyła złoto na ultra dystansie i brąz w stylu anglosaskim. Czy dorzuci krążek alpejski?

– Michalina Mendecka (MOSiR Łaziska Górne) – IV zawodniczka anglosaskich Mistrzostw Polski, zwyciężczyni RMD Winter Run, druga, za Anną Celińską w Biegu Na Równicę.

– Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport Team) – multimedalista Mistrzostw Polski ale też młoda mama, czy będzie w stanie w tym roku powalczyć o medal?

Mężczyźni:

Piotr Czapla (UKS Olimpia Zabrze) – 5 krotny medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich, głównie na krótkim dystansie, ale w 2015 roku udało się mu wywalczyć brąz w stylu alpejskim. Ostatnio rzadziej widoczny w górach…

Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) – 11 krotny medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich, obrońca tytułu alpejskiego Mistrza Polski z 2016 roku, w tym roku także bardzo szybki na ulicy, 14 maja wygrał VI Bieg na 10 km Szpot – Swarzędz, pokonując m.in. Kenijczyka Wambua Nduva Boniface, zwycięzcę Maratonu w Dębnie.

Krzysztof Jilek (ULKS Bystrzyca Kłodzka/BogdalTeam) – młody zawodnik z Bystrzycy, czy uda mu się już w tym roku nawiązać walkę z bardziej doświadczonymi zawodnikami? Łatwo nie będzie…

Piotr Koń (Alpin Sport Team) – niezwykle doświadczony zawodnik, dwukrotny zwycięzca Ligi Biegów Górskich, brązowy medalista Skyrunning – Vertical Km 2016.

Jakub Kałużny (Alpin Sport Team) – zawodnik młodego pokolenia, od ubiegłego roku udowodnił że może nawiązać walkę z najlepszymi

– Marcin Kubica (Ks Sprint/ Inov-8 Team) – Mistrz Polski juniorów, który spróbuje powalczyć z seniorami, bardzo mocny młody zawodnik.

Sylwester Lepiarz (MUKS THM OSTROWIEC ŚW) – mało startujący w górach, głównie na zawodach o wysoką stawkę, 4 krotny medalista MP w tym alpejski Mistrz Polski z 2014 roku.

Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) – jeden z najlepszych na świecie schodobiegaczy, który nie stroni od gór. Mistrz Polski na krótkim dystansie z 2014 roku i brązowy w stylu anglosaskim z 2011 roku.

Kacper Piech (etapowatriada.pl/Asics FrontRunner) – czołowy zawodnik tegorocznej Ligi Biegów Górskich, może sprawić niespodziankę

Bartłomiej Przedwojewski (MULKS Juvenia Głuchołazy) – 3 krotny złoty medalista Mistrzostw Polski, alpejski Mistrz Polski z 2015 roku, ostatnim swoim startem w Półmaratonie w Jedlinie pokazał że jest w bardzo dobrej formie.

A może ktoś jeszcze ? Czekamy na wasze typy …

P.S. Z mocnych zawodników znajdujących się na liście wiemy że zabraknie Krzysztofa Bodurki i Dariusza Marka.

http://turystyka.bystrzycaklodzka.pl/139/71/biegi-snieznickie.html

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te