Zapraszamy w Góry Sowie

Już tylko trzy tygodnie zostały do „Półmaratonu Sowiogórskiego”. W sobotę 27 września o godz. 11:00, z parkingu na granicy Sokolca i Rzeczki, biegacze ruszą na trasę półmaratonu, przemierzając większość najpiękniejszych dróg górskich znajdujących się między Przełęczą Jugowską ,a Walimską. Dystans to ok. 21 km z przewyższeniem wynoszącym 740 m.

wielka sowa bieg 098

Na biegaczy czekają najpiękniejsze miejsca Gór Sowich: Kozie Siodło, Lisie Skały,Wielka Sowa (1015 m.),Wroniec, Droga Gwarków, Srebrna Droga i na koniec 400 m. „ściana płaczu”. Meta półmaratonu usytuowana została pod schroniskiem górskim „Orzeł”. Tam usytuowany będzie bufet, pasta party, depozyt i kąpiel. Ceremonia dekoracji znajdować się będzie na Przełęczy Sokolej.

wielka sowa bieg 051

Co prawda pomysł na kolejny bieg w Górach Sowich narodził się już dwa lata temu, ale dopiero w tym roku, dzięki dużemu zaangażowaniu właścicieli schronisk i pensjonatów z okolic Przełęczy Sokolej udało się go zrealizować.
Choć dzisiaj wpisowe jest już wyższe, ten kto przegapił wcześniejsze terminy ma jeszcze okazję się zapisać, by niepotrzebnie nie tracić na to czasu w dniu zawodów. Ilość miejsc ograniczona do 400 osób!!!

wielka sowa bieg 067

Warto podkreślić, że Pan Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego – objął  tegoroczny bieg Patronatem Honorowym oraz ufundował puchary dla zwycięzców.
Na mecie każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, gorący posiłek oraz będzie miał możliwość skorzystania z natrysku w schronisku „Orzeł”.
Zwycięzcy w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych trofea sportowe.
Tradycyjna Tombola tuż po ceremonii dekoracji.
Wszyscy, którzy ukończą bieg otrzymają talon o wartości 100 zł na zakup obuwia sportowego Alphawoolf.
Pomiar czasu obsługuje firma Data Sport, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie Wałbrzysko – Kłodzka Grupa GOPR.

wielka sowa bieg 012

Głównymi organizatorami biegu są:
Firma Grabek Promotion Sp. z o.o. /Maciej Grabek/i USKS Gminy Nowa Ruda / E.Kozłowicz/.

Partnerzy biegu:
Właściciele Schroniska „Orzeł”, „Sowa”, pensjonatów „Karczma pod Sową” i „Chata pod Sową”. Nadleśnictwo Jugów, Wałbrzych i Świdnica.

Główni sponsorzy:
T.Kałużny – dystrybutor marki „Enervit”, Salco Sport Therapy,  A.Ząbczyńska – dystrybutor obuwia biegowego Alphawoolf, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnoślaskiego.

Wymagająca i bardzo atrakcyjna trasa na pewno pozostanie w pamięci uczestników, a  przy ciepłej, słonecznej pogodzie może to być naprawdę satysfakcjonujące pożegnanie z latem.

Zatem – zapraszamy!

Strona biegu:
http://superbieg.pl/index.php?page=strona-glowna-2

Post navigation

Polacy w UTMB – podsumowanie

12. edycja Ultra-Trail du Mont-Blanc 2014 wzbudziła w środowisku biegowym w Polsce olbrzymie zainteresowanie. Głównie za…

1 Comment

  • O nie to nie może być prawda .Ja tam mieszkam i trenuję , ale w tym dniu jadę do Stolicy zakończyć KORONĘ . co robić 😉 Widzimy się za rok. Powodzenia dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te