Dobry występ D.Wiśniewskiej w Turcji - BiegiGorskie.pl

Dobry występ D.Wiśniewskiej w Turcji

European Mountain Running Championships – Denizli – Pamukkale (Turcja) – 07.07.2012

Rozgrywane w Turcji Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich WMRA za nami.
Bardzo skromna (z uwagi na tradycyjnie bardzo symboliczne dofinansowanie z PZLA, dla którego biegi górskie są dzieckiem niechcianym) – 8 osobowa reprezentacja Polski, w której zabrakło np. anglosaskich Mistrzów i Wicemistrzów Polski seniorów –  złożona z 3 juniorów, 2 juniorek, 2 seniorów i 1 seniorki spisała się niestety tradycyjnie dość średnio.

Widać że Turecka pogoda naszym zawodnikom raczej nie sprzyja.

image-5909
Z całej naszej grup zdecydowanie najlepiej spisała się Dominika Wiśniewska, którą za start w Turcji trzeba naprawdę pochwalić.

Wśród seniorek anglosaska Mistrzyni Polski zajęła świetne 12 miejsce. To najlepsze miejsce polskiej seniorki w Mistrzostwach Europy od 2004 roku – kiedy to Izabela Zatorska zajęła 5 miejsce w Korbielowie.

Sklasyfikowano 12 drużyn

Nasz super utalentowany mistrz ultradystansów Marcin Świerc – ze sprinterskim jak na niego dystansem nie poradził sobie najlepiej zajmując w biegu seniorów 37 miejsce.

image-5910

47 miejsce zajął Bartosz Mazerski, który jednak biegaczem górskim raczej nie jest…