PKO Wielka Pętla Izerska

Zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w trzeciej edycji półmaratonu górskiego PKO WIELKA PĘTLA IZERSKA, która odbędzie się 18 lipca 2015 r. w Szklarskiej Porębie.

Półmaraton odbędzie się na kultowej trasie, w części gór Izerskich, gdzie trenują najlepsi polscy lekkoatleci, a w szczególności maratończycy. Położenie i charakterystyka tej trasy sprawiają, iż jest ona idealna do budowania formy zwłaszcza przed maratonem.

Izerska 1

Trasa przebiega między innymi przez nieczynną kopalnię kwarcu „Stanisław”, do której prowadzi prawie 14-kilometrowy podbieg!. Wzniesienie to na długo zapada w pamięci każdego startującego i stanowi wielkie wyzwanie.

Izerska 5

Meta biegu usytuowana jest na najwyżej położonym w naszym kraju stadionie lekkoatletycznym z przepiękną panoramą Karkonoszy w tle.

Izerska 7

Na wszystkich zawodników, którzy pokonają dystans 21 kilometrów będzie czekał oryginalny pamiątkowy medal, który symbolizuje kamień kwarcu i posiada element zielonego szkła. Dlatego nasz medal symbolizuje kamień kwarcu z najwyższego punktu trasy WPI, który znajduje się przy Kopalni Kwarcu „Stanisław”. Był on wykorzystywany jako podstawowy surowiec dla okolicznych hut szkła, a huta „Józefiny” ze Szklarskiej Poręby eksploatowała złoże aż do 1902 r.

Izerska 4

Medal musi posiadać element szkła, nierozerwalnie związanego z historią tego regionu. W średniowiecznych hutach wytapiano tzw. szkło leśne (vitrium silvestre) lub górskie (vitrum montanum), zanieczyszczone, z licznymi pęcherzami powietrza oraz lekko zielonym zabarwieniu, stąd powszechna nazwa „szkło zielone”. Takie też symboliczne „szkło zielone” jest w naszym medalu.

 1

Dla tych, którzy dotrą do upragnionej mety, przygotowujemy również regeneracyjny masaż nóg zapewniony przez wykwalifikowanych specjalistów. Kolejną naszą atrakcją będzie osoba startera. W poprzednich edycjach byli nimi Henryk Szost oraz aktor Artur Żmijewski. Tym razem będzie to także znana osoba, ale naszego gościa ujawnimy dopiero na starcie.

Izerska 2

W naszym biegu przewidzieliśmy wiele nagród w różnych kategoriach, a jedną z nich będzie nowość kategoria Mix-Par.

Izerska 6

Wszelkie informacje uzyskacie na stronie www.wielkapetlaizerska.pl

WPI_PKO_LOGO2

ZAPRASZAMY TS REGLE.

Ciekawostką tej trasy jest fakt, że 30- najlepszych polskich maratończyków z listy all-team właśnie tutaj budowało swoją formę przed najważniejszymi startami. Jest to najwyżej  położony półmaraton w Polsce, co stanowi dużą atrakcję biegową i bardzo dobre przygotowanie do startu w maratonie.

Strona zawodów: http://wielkapetlaizerska.pl/

SONY DSC

Post navigation

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te