Penc królem Gór Sowich w Bielawie - BiegiGorskie.pl

Penc królem Gór Sowich w Bielawie

To dopiero druga edycja tegorocznego Super Biegu – Pucharu Sudetów w biegach górskich. Za nami bieganie w Polanicy – Zdroju, a teraz przyszedł czas na Bielawę.

V Półmaraton Kalenica i V Dziesiątka Staropolanki zwabił w miniony weekend do Bielawy sporo amatorów biegania w górach. Dodatkowo mieliśmy coś ekstra – III Ultra Sowę – bieg przez Góry Sowie o długości ponad 50 km i przewyższeniem sięgającym 2000 m.

Najpierw, o godz. 9:00, w padającym deszczu, wystartowali ultrasi, a potem – o 11:00 odbył się wspólny start dychy i półmaratonu. Pogoda poprawiła się i wyjrzało słońce, które miało już pozostać na bezchmurnym niebie do końca dnia.

Najpierw finiszowała V Dziesiątka Staropolanki. Tu najlepszy był Łukasz Kondratowicz, minimalnie wygrywając z Łukaszem Garlińskim (KB Krokus Kwiatkowice). Trzeci na mecie był Marcel Broj (Broj Team Źlinice). Wśród kobiet znakomicie pobiegła Danuta Piskorowska, która wygrała zdecydowanie, ze sporą przewaga. Drugie miejsce zajęła Paula Sznajderska z Bielawskiej Akademii Biegania, a trzecia była Sara Dwojak (Mad Runners).

Trudy bielawskiego półmaratonu z obowiązkową Kalenicą najlepiej i najszybciej pokonał Radosław Bioniec (140minut.pl), wygrywając z Kamilem Musielskim (Bielawska Akademia Biegania) i Robertem Farganusem (Zabiegani z Leśnej). Rywalizacja pań była zacięta do samego końca, a pierwsze miejsce wywalczyła Alicja Kaucka (Bielawska Akademia Biegania), druga była Ilona Stachurska (Kuguar Extreme Runners), a trzecia Joanna Bieniek – Ugniewska (Sunfit Studio).

Z finiszem półmaratonu zbiegł się już finisz Ultra Sowy – przede wszystkim za sprawą Ondreja Penca z Mezimesti (Black Metal Runners), który we wspaniałym stylu III Ultra Sowę wygrał, deklasując rywali.

Było to już jego kolejne zwycięstwo w tym biegu, jednak tym razem czas naprawdę robi wrażenie – 4:11:47. Penc dosłownie płynął przez góry, cały czas utrzymując bardzo wysokie tempo biegu. Za Pencem do mety dotarł Przemysław Marciniak (NOA), zajmując miejsce drugie, a trzeci był Robert Dudzik (Limanova Hotel).

Super Bieg Puchar Sudetów w biegach górskich zaprasza teraz do Kowar. Czas na pierwszy z biegów alpejskich – Kowary – Przełęcz Okraj. Zawody odbędą się 15 sierpnia.