Dolomyths Run - podsumowanie - BiegiGorskie.pl

Dolomyths Run – podsumowanie

Niesamowity w tym sezonie Norweg Stian Angermund i wracająca po urodzeniu drugiego dziecka Judith Wyder zwyciężyli w Dolomythys Run – trzeciej odsłonie tegorocznego cyklu Golden Trail World Series. Przypomnijmy, że Stian ma na swoim koncie zwycięstwa podczas dwóch pierwszych biegów cyklu. Świetnie zaprezentował się Bartłomiej Przedwojewski, który zajął czwartą lokatę. Punktował też Krzysztof Bodurka, który był dwudziesty. Obaj Polacy na półmetku cyklu są w czołowej TOP 10 uprawniającej do startu w Wielkim Finale w Argentynie.

Na drugiej i trzeciej pozycji na mecie Dolomythys Run pojawili się biegacze, którzy w tym roku po raz pierwszy stanęli na podium. Drugie miejsce zajął Marokańczyk z teamu Salomona lhousine Elazzaoui, który wrócił do formy po tym, jak odpadł z rywalizacji podczas Marathon du Mont-Blanc. Jak sam powiedział na mecie, dla niego to drugie miejsce miało smak zwycięstwa: “Byłem naprawdę rozczarowany, że musiałem wycofać się z rywalizacji podczas Mont-Blanc. Nadal jednak uważam, że było to świetny wyścig, który dużo mnie nauczył. Dzisiaj trasa była krótsza. Bieg mi bardziej podpasował i to było naprawdę dobre ściganie. Niestety Stian jest naprawdę silny, zwłaszcza na płaskich odcinkach. Jego finisz był szalony! Teraz – biorąc udział w pozostałych biegach w cyklu – spróbuję zakwalifikować się do finału.”

Trzeci na mecie zameldował się Szwajcar z teamu Salomona – Joey Hadorn, znany jako specjalista od biegów na orientację: “To był szalony wyścig, nie spodziewałem się ukończyć go na podium. Zbieg był mocno techniczny, więc zrobiłem, co w mojej mocy, aby złapać facetów z przodu i trzymać się ich. Nie jestem wielkim fanem skał na zbiegach, ale udało się”.

Krzysztof Bodurka z Salomon Suunto Team zajął 20. miejsce (2:00:56.29), Piotr Łobodziński z czasem 2:02:28.91 miejsce 23., a Marcin Rzeszótko z czasem 2:07:04:48 miejsce 36.

Rywalizacja kobiet podczas Dolomythys Run 2021

Podczas nieobecności prowadzącej w cyklu Maude Mathys (Team Salomon, Szwajcaria) w niedzielę zwyciężyła Judith Wyder (Team Salomon, Szwajcaria): „Nie mogę powiedzieć, że nie jestem szczęśliwa, jestem nawet zachwycona, to wspaniałe zwycięstwo po mojej drugiej ciąży. nie sądzę, że wróciłam jeszcze do mojego poziomu z 2019 r. Nie sądzę, że osiągnęłam dobry czas i będę musiała ciężej pracować, aby poprawić formę. Ale jestem bardzo szczęśliwa i szczególnie cieszy mnie fakt, że obie moje córki były tutaj z mężem i to naprawdę mnie podniosło. Teraz będziemy mieli wakacje i spróbuję przygotować się do Sierre-Zinal.”

Judith zmierzyła się z będącą w świetnej dyspozycji Marcelą Vasinovą (Team Salomon, Czechy), która przez długi czas walczyła, jak równa z równą ze Szwajcarką. „Byłam bardzo zadowolona z mojego wyścigu. Ten bieg pasuje do mojego profilu skyrunnerki, chciałbym więcej takich wyścigów. Bardzo mocno biegałam na podejściach i starałam się nie stracić prowadzenia na zbiegach. Może gdyby wspinaczka była trochę dłuższa, może udałoby mi się utrzymać pierwsze miejsce, ale Judith była dla mnie za silna na zbiegu”.

Na trzecim miejscu mamy zawodniczkę, która w niedzielę zadebiutowała w tegorocznym cyklu GTWS: Karina Carsolio (Team Salomon, Meksyk): „Przyjechałam do Europy tydzień temu i jestem najszczęśliwsza na świecie, marzyłam o bieganiu z tymi sportowcami, których od tak dawna śledzę z daleka. Miałam nadzieję, że uda mi się dostać do pierwszej dziesiątki, ale nigdy nie marzyłam o miejscu na podium! Zamierzam zostać w Europie i przygotować się do Sierre-Zinal, a potem zobaczymy, co się stanie. Jedno jest pewne, bardzo chciałbym zakwalifikować się do finału!”.

Czwarty etap Golden Trail World Series 2021 odbędzie się w Szwajcarii na mitycznym torze wyścigowym Sierre-Zinal. Polacy będą odpoczywać.

Wyniki

JUDITH WYDER (Szwajcaria – SALOMON/RED BULL): 02:14:33
MARCELA VASINOVA (Czechy– SALOMON): 02:15:31
KARINA CARSOLIO (Meksyk – SALOMON): 02:18:16
KRÖLL STEPHANIE (Austria – MOUNTAINSHOP HÖRHAGER): 02:18:59
ODILE SPYCHER (Szwajcaria – SALOMON): 02:21:40

STIAN ANGERMUND (Norwegia – Salomon): 01:51:36
ELHOUSINE ELAZZAOUI (Maroko – Salomon): 01:52:01
JOEY HADORN (Szwajcaria – Salomon): 01:52:26
BARTŁOMIEJ PRZEDWOJEWSKI (Polska – Salomon): 01:53:00
CHRISTIAN MATHYS (Szwajcaria – BIEL/Bienne Athletics): 01:53:17

Sprawdź ogólny ranking GTWS 2021 tutaj:
https://www.goldentrailseries.com/results-2018/results-gtws-2021/

Golden Trail World Series wyróżnia się we współczesnym świecie sportu, szanując wyjątkowe wartości, takie jak równość, sprawiedliwość, przejrzystość i uczciwość. Wyścigi zostały wybrane, aby podkreślić najbardziej kultowe dzisiejsze wydarzenia w tym sporcie. Seria ma na celu promowanie profesjonalnych biegaczy przełajowych jako światowej klasy sportowców, którymi są, pokazanie i ochronę inspirującej przyrody i środowiska, w którym rywalizujemy, a także uznanie niesamowitych, pełnych pasji fanów za niezbędny składnik sportu. Każdy z sześciu wyścigów w Serii został specjalnie wybrany ze względu na scenerię, wyzwania, historię i atmosferę, które oferują zarówno biegaczom, jak i publiczności. Są to wyścigi, których każdy biegacz chce doświadczyć i jedne z pierwszych zapisanych na liście życzeń każdego biegacza.

Strona: goldentrailseries.com
Facebook: Golden Trail Series
Instagram: Golden Trail Series
YouTube : Golden Trail Series

Tekst: Salomon Polska / informacja prasowa organizatora.

Zdjęcia: Martina Valmassoi, Jordi Saragossa

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*