Oficjalny trailer Silesian Highland Marathon

I Maraton Wyżyny Śląskiej, czyli Silesian Highland Marathon zbiera już zgłoszenia do biegów, które wystartują 30 lipca 2016 r.

Nowa Wieś w powiecie będzińskim od kilku lat organizująca Bieg Nowej Wsi na 5 kilometrów (do udziału w którym również zapraszamy) tym razem przygotowała się do roli centrum wyżynnego terenowego biegu maratońskiego. Impreza ma pionierski charakter – za cel postawiła sobie stworzenie nowej kategorii biegów wyżynnych o profilu górskim. Dzięki temu mocno rozwijająca się w Polsce dziedzina biegów górskich uzyska swego rodzaju zaplecze. Maraton wyżynny będzie stanowił poziom pośredni między zawodami asfaltowymi a najtrudniejszymi górskimi imprezami.

Bieg odbędzie się w pięknej scenerii wzgórz Wyżyny Śląskiej na terenie 3 gmin powiatu będzińskiego: Mierzęcice, Psary oraz Bobrowniki. Zawodnicy pokonają liczne wzniesienia Garbu Tarnogórskiego (m.in. drugi najwyższy punkt na Wyżynie Śląskiej – 398 m n.p.m.). Przebiegną też w otoczeniu Zalewu Rogoźnik. Całkowita suma podbiegów wyniesie ponad 500 metrów, co świadczy o tym, że na trasie próżno będzie szukać płaskich momentów. Dodatkowym utrudnieniem będą punkty kontrolne z limitami czasu, których spełnienie stanowi warunek do dalszego udziału w rywalizacji. Zawodnicy będą jednak mogli liczyć na solidny doping – powstaną specjalne strefy kibica z oprawą i atrakcjami. Nad całością przygotowań czuwa grupa rozwoju osobistego Qualifit, która współpracuje przy organizacji ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Lokalnego Nowa Wieś i Okolice.

Biegaczy, którzy nie są gotowi na dystans maratoński zapraszamy do udziału w zawodach na 10 kilometrów. Bieg ten będzie miał podobny profil i z pewnością również dostarczy Wam wrażeń estetycznych. Nie będzie się jednak wiązał z tak wielkim zmęczeniem jak Silesian Highland Marathon.

Zapisy:
http://b4sportonline.pl/silesian_highland_marathon/

Oficjalny trailer Silesian Highland Marathon:

Więcej informacji:
http://silesianhighland.com/

a12

Marcin Czapla, V-ce Dyrektor Silesian Highland Marathon

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te