Jak wybrać rozmiar butów przez internet - BiegiGorskie.pl

Jak wybrać rozmiar butów przez internet

Sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą obuwia zachęcają do robienia zakupów, poprzez oferowanie jak największego wyboru butów. Kuszą też atrakcyjnymi cenami, które bywają rzeczywiście bardzo przekonujące. Okazuje się jednak, że dla niektórych motywacja ta nie jest zbyt wystarczająca. Zdarzają się osoby, które nie wiedzą jak dobrać rozmiar butów, a to przecież klucz do udanych zakupów.

Początkujący klienci obuwniczych sklepów internetowych zastanawiają się, czy istnieje jakiś sposób na szybki i zarazem łatwy dobór odpowiedniego rozmiaru. Zapewne nie chcieliby zniechęcić się do zakupów internetowych już na samym wstępie. Okazuje się jednak, że czynność ta tylko wydaje się tak skomplikowana, bo istnieje przynajmniej kilka metod doboru rozmiaru obuwia, które pozwalają uniknąć ewentualnych niepowodzeń. A oto kilka wskazówek.

1
image-24358

Można kierować się dotychczasowym rozmiarem butów

Wybierając buty w internecie, warto zwrócić uwagę na rozmiar, jaki nosi się w danym momencie. Zwykle wielu producentów stosuje tę samą rozmiarówkę. Dlatego tak naprawdę, zamiast przywiązywać szczególną uwagę do wymiarów buda i stopy, można po prostu wybrać swoją standardową „czterdziestkę”, jeżeli ktoś taki właśnie numer buta nosi na co dzień.

3
image-24359

Warto zmierzyć długość wkładki lub stopy

Szukając butów w idealnym rozmiarze, warto dokonać pomiaru długości wkładki innych butów lub własnej stopy. Tak pozyskane wymiary wystarczy przyrównać do wymiarów zwykle publikowanych w tabeli zamieszczonej na stronie internetowej sklepu. Taka tabela jest bardzo pomocna i uwzględnia rozmiary butów wszystkich marek oferowanych w danym sklepie. W ten sposób najłatwiej jest wybrać ten właściwy. W dobrych sklepach internetowych można pobrać i wydrukować specjalną miarkę, dzięki której łatwiej będzie dokonać danego pomiaru i tym sposobem dopasować idealny rozmiar buta. Jeżeli natomiast nie będzie takiej możliwości, najlepiej postąpić w poniższy sposób:
położyć stopę na kartce papieru i odrysować zarówno jedną, jak i drugą, dokonać pomiaru obu stóp – od końca pięty do najdłuższego palca, należy wziąć pod uwagę pomiar ewentualnie większej stopy, do pozyskanego pomiaru trzeba dodać od 0,5 do 1 cm.

Wówczas wystarczy już tylko pozyskany wynik porównać z wynikami umieszczonymi w tabeli.

Cenne rady

Decydując się na wykonanie pomiaru długości stopy, nie należy robić tego w godzinach porannych. Wtedy noga jest wypoczęta i pomiar mógłby okazać się niezbyt precyzyjny. Dlatego najlepiej zmierzyć stopę około południa lub nawet wieczorem. Ponadto wybierając rozmiar butów w konkretnym sklepie najlepiej sugerować się wyłącznie własnymi odczuciami oraz informacjami zdobytymi na drodze dokonania wspomnianych pomiarów. Zawsze można też liczyć na pomoc ekspertów, którzy w danym sklepie pracują.

Warto pamiętać!

Zakupione buty w sklepie internetowym można zwrócić. Dlatego, jeżeli przykładowo „czterdziestka” okaże się za mała lub za duża, wystarczy wymienić ją na mniejszy bądź większy rozmiar.

Wybór rozmiaru butów kupowanych w sklepie internetowym w rzeczywistości nie jest tak skomplikowany, jak może się wydawać. W związku z tym warto przekonać się do zakupów internetowych. Warto rozpocząć poszukiwania najlepszych butów na www.buty360.pl

Nie chodzi tu tylko o to, że w takich punktach zwykle jest bardzo duży wybór, ale także o sam fakt, że ceny są niższe, a przesyłka wcale dużo nie kosztuje, czasem jest nawet darmowa. Trzeba po prostu sugerować się obecnym rozmiarem butów, a także wymiarem stopy. W dobrych sklepach internetowych kupujący mogą liczyć na szereg wskazówek i podpowiedzi ze strony sprzedawców.

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*