Największe wyzwanie biegowe w Polsce?

Strome podbiegi, przeprawa przez strumień, skały, ubezpieczenia łańcuchami i klamrami oraz odcinki poza szlakami – tak wygląda legendarny bieg Regatta – Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra na dystansie ponad 100 km, którego… nikt nigdy nie ukończył jeszcze w limicie czasu, a niewielu śmiałków w ogóle się z nim zmierzyło! Na szczęście organizatorzy przygotowali również krótsze wyzwania, co wcale nie znaczy, że mniej wymagające…

Babia Góra jest jedną z najbardziej fascynujących gór w Polsce. Samotnie wybija się wysoko ponad inne szczyty w okolicy – prawdziwa Królowa Beskidów. Nazywana jest również Kapryśnicą, a to ze względu na bardzo zmienne warunki pogodowe, które mogą spotkać śmiałków w drodze na górę. Zarówno niespodziewany deszcz, śnieg czy zwalający z nóg wiatr jest tu normą. Ze względu na duże przewyższenia tradycyjnie jest to ulubiona arena treningowa biegaczy górskich. Nic dziwnego że od trzech lat organizuje się na Babiej Górze wymagające biegi Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra, Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra, Sky Marathon Babia Góra, 1/2 Sky Marathon Babia Góra.

Babia Regatta - baner

W tym roku odbędą się 11 czerwca 2016 roku ze wsparciem nowego sponsora tytularnego – marki Regatta.

Regatta_logo
Wyzwanie Babiej Górze rzucił Robert Janiec, który postanowił przebiec Regatta – Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra dla chorej Lenki Cholewy z Suchej Beskidzkiej, która urodziła się z wrodzonymi wadami obustronnymi kończyn dolnych. Obecnie przechodzi operacje i ciągłą rehabilitację, by kiedyś mogła samodzielnie chodzić. Robert Janiec, ratownik górniczy, sam doświadczył bardzo ciężkiego wypadku. Na starcie Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra (z przewyższeniami +8000 m) stanie po raz drugi, tym razem każdy kilometr dedykując dwulatce. Poszukiwani są sponsorzy, którzy wesprą inicjatywę, a Robertowi dodadzą wiary w ukończenie biegu. „Obiecuję, nie poddam się” – deklaruje twardo Robert.

BABIA_Fot. K. Nagacz (2)

Dla tych, którzy spróbują zmierzyć się z najdłuższym biegiem 6xBabia Góra, organizatorzy przewidują możliwość wcześniejszego zejścia z trasy i zakończenie zmagań na dystansach 86 km (5xBabia) i 77 km (4xBabia).

BABIA_Fot. K. Nagacz (3)

Pozostałe dystanse biegowe to:

Regatta – Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra: 70 km i 5500 m przewyższenia
Regatta – Sky Marathon Babia Góra: 42,5 km i 3000 m przewyższenia
Regatta – 1/2 Sky Marathon Babia Góra: 23,5 km i 1450 m w pionie.

Swoje zawody będą mieli również najmłodsi. W zawodach Mały Chaszczok, Średni Chaszczok i Duży Chaszczok na dystansach od 300 do 1200 m pobiegną dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Animacje i warsztaty w Ośrodku Turystyczno-Narciarskim Mosorny Groń poprowadzi Klub Odlotowych Mam. Powstanie tu wioska indiańska, a wrażeń dostarczy zabawa w tipi, przejście tunelem, chusta animacyjna oraz malowanie twarzy. Dzieci zabawią się także w łapaczy chmur.

Dymus Dokument

Po wszystkich biegach najwytrwalszych organizatorzy zapraszają w sobotę, 11 czerwca o godzinie 22.00 na pokaz filmu „Dymus Dokument”, opowiadający o pracy fotografa Piotra Dymusa, autora tak niesamowitych ujęć, że każdy biegacz biorący udział w zawodach marzy o zdjęciu wykonanym przez niego. Reżyserem jest Krzysztof Zaniewski, twórca filmów sportowych i przyrodniczych oraz realizator materiałów na największych imprezach ultra w Polsce. Jest on również autorem klipu promującego Regatta-Ultra Sky Marathon Babia Góra:

1

https://vimeo.com/166643440

Zmagania na Babiej Górze już w najbliższy weekend. Na listach startowych pozostały nieliczne wolne miejsca. Zapraszamy do Zawoi wszystkich, którzy czują się na siłach wystartować w tych emocjonujących zmaganiach – jeśli nie w tym roku, to w następnym.

Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.org

Ruszsi¦Ö_logo

Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, których celem jest zachęcanie do aktywnego wypoczynku, może zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org

Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej, stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach.

Strona: www.regatta.pl

Ultrabiabia_plakat

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te