Montrail Liga Biegów Górskich (cz.7) - BiegiGorskie.pl

Montrail Liga Biegów Górskich (cz.7)

Cz. 7 – „Czekanie mistrzów”

Tylko garstka górali dała się skusić na “najmniej górski” w tym sezonie bieg rozgrywany w … Sandomierzu – pomiędzy krańcem Gór Świętokrzyskich i Pieprzowych – “Szlakami Królowej Jadwigi”, a szkoda bo okolice przepiękne – o czym można się przekonać oglądając galerię Andrzeja Tomczyka.

image-5074

Dodatkowo był to pierwszy w tym roku bieg na długim dystansie – dzięki czemu zwycięzcy zostali jednocześnie liderami w klasyfikacji na najlepszego biegacza górskiego na długim dystansie. Zaangażowany w ten bieg nasz kolega – obieżyświat –Jacek Łabudzki –  okazał się bardzo niegościnny wygrywając zdecydowanie “na własnych śmieciach”. Widać ultra treningi na Saharze okazały się skuteczne.

Foto: Jacek Łabudzki na najwyższym podium

W tym roku na strategię najlepszych zawodników ma przemożny wpływ nowy, regulaminu Ligi preferujący najważniejsze biegi sezonu oraz ograniczający punktację do 12 najwyżej zapunktowanych biegów, dzięki czemu można się spokojnie skupić na najważniejszych imprezach sezonu “dając się wyszaleć” grupie nieco słabszych rywali. Ale jak każda strategia i ta może okazać się zgubna – bo zawodów kategorii S i M wcale nie jest aż tak wiele…

W związku z pauzowaniem właściwie wszystkich najmocniejszych zawodników Ligi praktycznie nie odnotowaliśmy zmian na czołowych miejscach open i poszczególnych kategorii. Tak więc wypada jedynie przypomnieć sobie poszczególne kategorie.

Oto poszczególne klasyfikacje:


Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce z poprzedniej klasyfikacji)

1. (1) Anna Celińska (Byledobiec Anin / Bielsko-Biała) – 218 pkt

2-3.(2-3) Weronika Pyzik (LKS „Znicz” Biłgoraj) – 200 pkt

2-3.(2-3) Kamila Paluch (LKS „Znicz” Biłgoraj) – 200 pkt

4-5.(4-5) Monika Kaliwoda (Olkusz) – 180 pkt

4-5.(4-5) Karolina Mierzejewska (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski) – 180 pkt

6-7. (6-7) Lidia Zając (LLKS Osowa Sień) – 160 pkt

6-7. (6-7) Agata Dziura (SKB Kraśnik) – 160 pkt

8-9.(8-9) Gabriela Ekiert (KB Krościenko Wyżne) – 142 pkt

8-9.(8-9) Daria Krupa (LUKS Zabrzeg) – 142 pkt

10-11.(10-11) Katarzyna Kargol (Tanew Harasiuki) – 140 pkt

10-11. (10-11) Magdalena Frąckowiak (LLKS Osowa Sień) – 140 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1-2.(2-3) Weronika Pyzik (LKS „Znicz” Biłgoraj) – 200 pkt
1-2.(2-3) Kamila Paluch (LKS „Znicz” Biłgoraj) – 200 pkt
3-4.(4-5) Monika Kaliwoda (Olkusz) – 180 pkt
3-4.(4-5) Karolina Mierzejewska (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski) – 180

Seniorki I (K20-29):
1.(17) Dominika Wiśniewska (RMD Montrail Team) – 116 pkt

2.(30) Katarzyna Kalemba (WKS Wawel) – 61 pkt
3.(43) Magdalena Sznapka (MarcinFit) – 38 pkt

Seniorki II (K30-39):
1.(1) Anna Celińska (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 218 pkt
2.(24) Kinga Pachura (Ceneria.pl) – 91 pkt
3.(32) Dominika Bolichowska (Rabka-Zdrój) – 55 pkt

Masters (K40-49):
1.(18) Magdalena Chełmicka (RMD Montrail Team) – 115 pkt
2.(22) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 99 pkt
3.(34) Bogusława Kupczak (Halny Węgierska Górka) – 53 pkt

Weteranki I (K50-59):
1.(14) Izabela Zatorska (Puma Running Team)–130 pkt

2.(48) Janina Budzyk (Nowy Targ)–30 pkt
3.(53) Małgorzata Piątek (Żywiec) – 23 pkt

Weteranki II (K60+):
1.(27) Alicja Banasiak (Sprint Bielsko -Biała)–79 pkt
2.—
3.—

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Anna Celińska (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała) – 195 pkt
2.(14) Izabela Zatorska (Puma Running Team) – 130 pkt
3.(17) Dominika Wiśniewska (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 116 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1-2.(1-2) Weronika Pyzik (LKS „Znicz” Biłgoraj) – 200 pkt
1-2.(1-2) Kamila Paluch (LKS „Znicz” Biłgoraj) – 200 pkt
3-4.(4-5.) Monika Kaliwoda (Olkusz) – 180 pkt
3-4.(4-5.) Karolina Mierzejewska (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski) – 180

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(63) Jolanta Wagner (Warszawa) – 11 pkt
2.(68) Karolina Kamińska (Les Femmes Courant dans les Forets) – 9 pkt
3.(61) Dorota Szparaga (Piastów) – 7 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce z poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team Porąbka) – 270 pkt

2. (2) Jan Michałowski (RMD Montrail Team) – 242 pkt

3.(3) Rafał Krzemień (Puma Running Team) – 217 pkt

4.(4) Konrad Dziedzic (KB Krościenko Wyżne) – 204 pkt

5. (5) Dawid Then (Ultra Beskid Sport) – 201 pkt

6-7.(6-7) Patryk Lachowski (MKS „Halicz” Ustrzyki Dolne) – 200 pkt

6-7.(6-7) Andrzej Rogiewicz (LKS Zantyr Sztum) – 200 pkt

8. (8) Jacek Michulec (Halny Węgierska Górka) – 189 pkt

9-10.(9-10) Damian Sator (KS „Słoneczko” Busko Zdrój)– 180 pkt

9-10.(9-10) Krzysztof Szymanowski (LKS Sana Kościan) – 180 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):
1.(4) Konrad Dziedzic (KB Krościenko Wyżne) – 204 pkt
2-3.(6-7) Andrzej Rogiewicz (LKS Zantyr Sztum) – 200 pkt
2-3.(6-7) Patryk Lachowski (MKS „Halicz” Ustrzyki Dolne) – 200 pkt

Seniorzy I (M20-29):
1.(1) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team) – 270 pkt
2.(12) Rafał Ulfik (RMD Montrail Team) – 170 pkt
3.(42) Duliński Łukasz (Kraków) – 100 pkt

Seniorzy II (M30-39):
1.(5) Dawid Then (Ultra Beskid Sport) – 201 pkt
2.(8) Jacek Michulec (Halny Węgierska Górka) – 189 pkt
3.(13) Gniewek Jarosław  (Ultra Beskid Sport) – 165 pkt

Masters (M40-49):
1.(2) Jan Michałowski (RMD Montrail Team) – 242 pkt
2.(3) Rafał Krzemień (Puma Running Team) – 217 pkt
3.(18)  Dominik Ząbczyński (www.biegigorskie.pl) – 147 pkt

Foto: Leszek Behounek umocnił swoją drugą pozycję w kat. W1 (M50-59l.)

Weterani I (M50-59):
1.(21) Mirosław Dziergas (Starostwo Żywiec) – 141 pkt
2.(57) Leszek Behounek (TG Sokół Zakopane) – 81 pkt
3.(69) Jerzy Ulfik (Długobiegacze) – 66 pkt

Weterani II (M60+)
1.(70) Tadeusz Jasek (Radziechowy) –65 pkt
2.(74) Stefan Sikora (TKKF Beskidek Bielsko-Biała) –60 pkt
3.(100)Zbigniew Radomski (Bielsko-Biała) – 34 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Rafał Krzemień (Puma Running Team) – 196 pkt
2.(1) Maciej Bierczak (RMD Montrail Team) – 180 pkt
3.(2) Jan Michałowski (RMD Montrail Team)– 172 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1-2.(6-7) Patryk Lachowski (MKS „Halicz” Ustrzyki Dolne) – 200 pkt
1-2.(6-7) Andrzej Rogiewicz (LKS Zantyr Sztum) – 200 pkt
3-4.(9-10) Damian Sator (KS „Słoneczko” Busko Zdrój)– 180 pkt
3-4.(9-10) Krzysztof Szymanowski (LKS Sana Kościan) – 180 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(137) Jacek Łabudzki (Sandomierz) – 16 pkt
2.(139) Arkadiusz Starobrat (Aletempo Warszawa) – 15 pkt
3.(145) Tomasz Pająk (Vege Runners Sandomierz)– 14 pkt


Opracowanie Ligi: Kazimierz Kordziński

Komentarz: Dominik Ząbczyński

Foto: Andrzej Tomczyk


-> Pełne wyniki Montrail Ligi Biegów Górskich 2012 (cz.7) <-

-> Regulamin Montrail Ligi Biegów Górskich 2012 <-


Najbliższe biegi górskie:

12.05.2012 – 5 Uzdrowiskowy Bieg Na Chełmiec (styl alpejski, kat. ligi: I)

13.05.2012 – XVI Ogólnopolski Bieg Magurki (styl alpejski, kat. ligi: I)


Sponsorzy Ligi:

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*