Montrail Liga Biegów Górskich 2014 (cz.25) - BiegiGorskie.pl

Montrail Liga Biegów Górskich 2014 (cz.25)

Oj dzieje się, dzieje w Montrail Lidze Biegów Górskich. Do biegu finałowego – PZU Alpin Sport Tatrzańskiego Biegu Pod Górę z metą na Kasprowym Wierchu już niewiele ponad miesiąc a w czołówce wiele zmian i ciągle same niewiadome.
.
Czy uda się jeszcze komuś zagrozić prowadzącym w Lidze:
– multimedalistce MP – Dominice Wiśniewskiej – Ulfik (RMD Montrail Team /SKB Kraśnik), która dorzuciła w Krynicy kolejne zwycięstwo do swej tegorocznej kolekcji “pudeł”…
.
.
i zwiększyła przewagę nad swą równie wielką rywalką, Alpejską Mistrzynią Polski – Anną Celińską (Byledobiec Anin /Bielsko-Biała)  do 211 pkt, która to z kolei szybko powróciła na fotel wiceliderki.
.
.
Dotychczasowa wiceliderka – Ewa Majer (NorafSport Dobczyce), będąc jedną z głównych kandydatek do złota w I Mistrzostwach Polski na górskim ultradystansie, nie ukończyła tych zawodów z powodu kontuzji.
.
.
Na 4 i 5 miejscu bez zmian – Dominika Bolechowska (KKT Zakopane) i Maria Cebo (RMD Montrail / UBS).
.
.
Na 6 miejsce aż z 9 awansowała zwyciężczyni tychże Mistrzostw, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w ultraskymarathonie – Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team).
.
.
Wśród mężczyzn widać że czołówka jest coraz bardziej zmęczona sezonem, zwłaszcza zawodnicy z ultra dystansów. Liderujący Robert Faron (NorafSport), brązowy medalista MP Skyrunning, zwycięzca Maratonu Gór Stołowych w MP w Krynicy zajął dopiero 9 lokatę, a mimo to powiększył przewagę nad drugim w tabeli Bartkiem Gorczycą do 481 pkt!
Zawodnik Icebug Team ciągle nie umie odnaleźć tak znakomitej formy jaką miał w pierwszej części sezonu. Można odnieść wrażenie że ten utalentowany zawodnik, stosował nie do końca przemyślaną politykę startową… Myślę, że większość bacznych obserwatorów naszych zmagań się ze mną w tym temacie zgodzi.
.
.
Trzecie i czwarte miejsce bez zmian – Piotr Czapla (SULIS Hoko Team / UKS Olimpia Zabrze) nadal przed Natanielem Swatem (RMD Montrail Team/OTK Rzeźnik), z przewagą zaledwie 22 pkt.
.
.
Na piąte miejsce po zdobyciu Mistrzostwa Polski na ultradystansie awansował Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) , który zachowując szansę na zwycięstwo w całej Lidze….
.
.
… zepchnął na miejsce 6 wicemistrza Polski Skyrunning Daniela Wosika (RMD Montrail Team) i na 7 Piotra Biernawskiego (ATTIQ/FAKE Runners Nowy Targ), nie tak dawnego sensacyjnego Lidera Montrail Ligi, który to bardzo dobrze zaprezentował się na Mistrzostwach świata Masters w Austrii, zajmując 12 miejsce w M35.
.
.
Po zajęciu 6 miejsca w Mistrzostwach Polski w Krynicy, na 8 miejsce, aż z 13 wskoczył Jan Wąsowicz z Krakowa – brązowy medalista MP na Długim Dystansie z Lądka.
.
.
Do czołówki powrócił także zwycięzca Ligi sprzed roku Piotr Koń (RMD Montrail Team), 8 w niedzielnych Mistrzostwach Świata Masters w M35.
.
.
Pierwszą dziesiątkę zamyka Rafał Ulfik (RMD Montrail Team).
.
W Montrail Lidze Biegów Górskich po 25 kolejkach zapunktowało  2.731 mężczyzn i 1.033 kobiet.
.
Oto poszczególne klasyfikacje:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 2.108 pkt

2.(3) Anna Celińska  (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 1.897 pkt

3. (2) Ewa Majer (Noraf Sport Dobczyce) – 1.896 pkt

4.(4) Dominika Bolechowska  (Zakopiański KK Rabka Z.) – 1.430 pkt

5.(5) Maria Cebo (RMD Montrail Team/UBS Bielsko-Biała) – 1.367 pkt

6.(9) Magdalena Łączak (Salomon Suunto) –1.219 pkt

7. (7) Olga Łyjak (Kancelaria Adwokacka Olga Łyjak) – 1.175 pkt

8.(8) Natalia Haczyk (Bieg Opolski) – 1.092 pkt

9. (6) Kinga Pachura (ceneria) – 1.054  pkt

10. (10) Anna Bieniecka (ALPHAWOOLF/OTK Rzeźnik) – 1.054 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(42) Joanna Frukacz (KS Halny Węgierska Górka) – 404 pkt
2.(47) Magdalena Dias (WKS Flota Gdynia) – 370 pkt
3.(61) Edyta Bielec (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 285 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 2.108 pkt
2.(11) Dagmara Kozioł (IceBug) – 845 pkt
3.(16) Iwona Turosz (Leżajsk) – 722 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Anna Celińska  (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 1.897 pkt
2.(3) Ewa Majer (Noraf Sport Dobczyce) – 1.896 pkt
3.(4) Dominika Bolechowska  (Zakopiański KK Rabka Z.) – 1.430 pkt

Masters (K40-49):

1.(8) Natalia Haczyk (Bieg Opolski) – 1.092 pkt
2.(15) Halina Gałuszka (RMD Montrail Team) – 774 pkt
3.(26) Alicja Paszczak (KW Warszawa) – 529 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(13) Izabela Zatorska (RMD Montrail Team) – 823 pkt
2.(65) Bogusława Siwa – Zych (Kraków) – 275 pkt
3.(111) Iwona Stankiewicz (KB Sobótka) – 192 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(23) Alicja Sikora (KS Sprint Bielsko-Biała) – 599 pkt
2.(95) Barbara Prymakowska (Sokół Tarnów) – 214 pkt
3.(106) Barbara Krakowiak (Trzebnica) – 196 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 870 pkt
2.(2) Anna Celińska  (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 835 pkt
3.(5) Maria Cebo (RMD Montrail Team/USB) – 685 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1. (1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) – 745 pkt
2.(5) Maria Cebo (RMD Montrail Team/USB) – 482 pkt
3.(3) Ewa Majer (Noraf Sport Dobczyce) – 415 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Ewa Majer (Noraf Sport Dobczyce) – 647 pkt
2.(2) Anna Celińska  (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 592 pkt
3.(7) Olga Łyjak (Kancelaria Adwokacka Olga Łyjak) – 525 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Ewa Majer (Noraf Sport Dobczyce) – 715 pkt

2.(6) Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team) – 684 pkt
3.(21) Zuzanna Madej (Wrocław) – 629 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1)  Robert Faron (Noraf Sport /UKS Watra Kamienica)2.272 pkt 

2.(2)  Bartosz Gorczyca (Icebug Team) – 1.791 pkt     

3.(3) Piotr Czapla (SULIS Hoko Team / UKS Olimpia Zabrze) – 1.639 pkt 

4.(4)  Nataniel Swat (RMD Montrail Team/OTK Rzeźnik)– 1.617 pkt

5.(7) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) – 1.614 pkt

6.(5)  Daniel Wosik (RMD Montrail Team) – 1.598 pkt

7.(6) Piotr Biernawski (ATTIQ/FAKE Runners Nowy Targ) –  1.525 pkt

8.(13) Jan Wąsowicz (Kraków)– 1.332 pkt

9.(12) Piotr Koń (RMD Montrail) – 1322 pkt

10.(8) Rafał Ulfik (RMD Montrail Team) – 1.311 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1. (33) Stanisław Jaźwiecki (KB Krościenko Wyżne)– 632 pkt

2. (71) Michał Garbacik  (Wawel Kraków) – 464 pkt
3. (79) Damian Sator (KS Słoneczko Busko Zdrój) – 420 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Icebug Team) – 1.791 pkt  
2.(3) Piotr Czapla (Hoko Team / UKS Olimpia Zabrze) – 1.639 pkt
3.(4) Nataniel Swat (MD Montrail Team/OTK Rzeźnik) – 1.617 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(5) Daniel Wosik (RMD Montrail Team) – 1.598 pkt
2.(7) Piotr Biernawski (ATTIQ/FAKE Runners Nowy Targ) – 1.525 pkt
3.(9) Piotr Koń (RMD Montrail Team) – 1.322 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Noraf sport UKS Watra Kamienica) – 2.272 pkt
2.(10) Jan Wąsowicz (Kraków)– 1.332 pkt
3.(12) Piotr Huzior (ATTIQ/FAKE Runners Nowy Targ) – 1.246 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(14) Marek Swoboda (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 1.001 pkt
2.(15) Sławomir Pieczurowski (LUKS Żórawina) – 967 pkt

3.(20) Krzysztof Puzia  (Nautica Kraków) – 768 pkt

Weterani II (M60+)

1.(23) Tadeusz Jasek (Radziechowy) – 735 pkt

2.(44) Janusz Ferenc (USKS Ludwikowice Kłodzkie) – 592 pkt
3.(72) Krzysztof Borowski (Ottonów) – 450 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3)  Piotr Czapla (Hoko Team/UKS Olimpia Zabrze) –826 pkt
2.(9) Piotr Koń (RMD Montrail Team) – 671 pkt
3.(4) Nataniel Swat (MD Montrail Team/OTK rzeźnik) – 669 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(11) Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik /ALPHAWOOLF) – 636 pkt
2.(4) Nataniel Swat (RMD Montrail Team/OTK rzeźnik) – 566 pkt
3.(13) Dariusz Marek (RMD Montrail Team) -476 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Marcin Świerc (Salomon Suunto) – 1.044 pkt
2.(1) Robert Faron (Noraf Sport) – 806 pkt
3.(8) Jan Wąsowicz (Kraków) – 614 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Noraf Sport) – 816 pkt
2.(53) Kamil Leśniak (Inov-8) – 540 pkt
3.(2) Bartosz Gorczyca (Icebug) – 490 pkt

Opracowanie Ligi: Kazimierz Kordziński

Komentarz: Dominik Ząbczyński

Foto:   A.Ząbczyńska, ustron.pl, Paweł Krawczyk

Współpraca:

Obsługa Komputerowa Piotr Kozak


-> Pełne wyniki Montrail Ligi Biegów Górskich 2014 (cz.25) <-

-> Regulamin Montrail Ligi Biegów Górskich 2014<-


Najbliższe zawody:

13.09.2014 – II Bieg o Kwitnący Kalosz SołtyskiMszana k/Dukli, Bieg anglosaski, 12 km– kat.I

13.09.2014 – 30th WMRA World Mountain Running Championships (XXX Mistrzostwa Świata WMRA w Biegach Górskich w stylu alpejskim) – Casette di Massa (ITA), Bieg alpejski – kat. MM

14.09.2014 – Bieg Na Rysiankę – Żabnica, Bieg alpejski, 6 km – kat. I

07.09.2014 – 21. Marszobieg na Czantorię Wielką 995 m.n.p.m. – Ustroń, Bieg alpejski, 9,5 km (+/ – 635 m) – kat. I


Zawody promujące się na Portalu:
.
  4fbaner_biegigorskie
bnb2014
Maraton Karkonoski plakat
bieszczadzki
        sowio
PZU_alpin_970x244_v5


Sponsorzy Ligi:

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*