Młodzież z mistrzami w Kasinie Wielkiej

Dwie trasy i dwie grupy biegaczy – tak w skrócie będzie wyglądała kolejna odsłona zawodów z serii Małopolskie Biegi Górskie / BeskidSki Cross, która w najbliższą niedzielę 11 sierpnia zawita do Stacji Narciarskiej Śnieżnica w Kasinie Wielkiej. Zapraszamy!

W ramach eliminacyjnych zawodów odbędą się tym razem dwa biegi. Pierwszy, krótszy dedykowany będzie młodzieży trenującej od początku lipca pod okiem trenerów Festiwalu Biegowego w małopolskich miejscowościach Grybów, Limanowa, Brzezna, Piwniczna-Zdrój i Łomnica-Zdrój w ramach akcji „Małopolska Biega – Biegaj w Wakacje”. Ale udział w nim będą mogli wziąć wszyscy chętni uczniowie i gimnazjaliści.

śnieżnica-widok

Dystans, jaki przyjdzie pokonać młodzieży to ok. 1500 m. – Trasa będzie miała charakter przełajowy i zostanie wytyczona na terenie przyległym do dolnej stacji kolejki krzesełkowej na Śnieżnicę. Poprowadzi w fragmentem trasy biegu głównego, z wyłączeniem najcięższego podbiegu. Jak na trasę górską przystało będzie wymagająca, ale każde dziecko na pewno da sobie z nią radę – zapowiada Dominik Jazić, koordynator imprezy w Kasinie Wielkiej.

trenujaca-młodzież

Start do biegu dzieci i młodzieży wyznaczono na godz. 10:30. – Przyjdzie, pobiegnijcie i zdecydujcie, czy to Wam się spodoba. Jeśli tak, przyjdzie znowu do Jaworek! – zachęca organizator zapowiadając kolejny bieg MBG/Beskidzki Cross dla młodzieży, który odbędzie się w tej miejscowości 18 sierpnia.

kasina-trasa_biegu-glownego

W biegu głównym zawodów w Kasinie Wielkiej o kolejne punkty do klasyfikacji MBG / BeskidSki Cross zmierzą się stali uczestnicy cyklu. Eliminacyjny dystans będzie liczył ok. 8 km. Trasa będzie podzielona na 4 okrążeń, ze startem/metą przy wyciągu. – Myślę, że nasza trasa będzie jedną z bardziej urozmaiconych w całym kalendarzu czempionatu. Będziemy biegać m.in. obok zabytkowej stacji PKP, wzdłuż torów i na skraju lasu, w cieniu. Do tego łąka na nartostradzie – anonsuje Sławomir Pala ze Stacji Narciarskiej Śnieżnica. Dodaje, że  zmierzona różnica wysokości najwyższego i najniższego punktu na trasie to ok. 100 m.

Do zawodów w Kasinie Wielkiej można zgłosić się elektronicznie lub też w dniu imprezy w biurze organizacyjnym. Uczestników cyklu MBG / BeskidSki Cross obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł, dzieci i młodzież startują bezpłatnie.

Polecamy i zapraszamy!

Klasyfikacje przejściowe:

Małopolskie Biegi Górskie (po 5 eliminacjach – Wierchomla, Zawoja, Rytro, Mordarka, Podstolice):

Kobiety:
1. BOLECHOWSKA Dominika – 489 pkt.
2. BARAN-GĄDEK Ewa – 475 pkt.
3. ZATORSKA Izabela – 400 pkt.

faron

Mężczyźni:
1. FARON Robert – 486 pkt.
2. DŁUGOSZ Andrzej – 400 pkt.
3. GORCZYCA Bartosz – 395 pkt.
4. WOSIK Daniel – 394 pkt.

BeskidSki Cross – klasyfikacja po 3 rundach (Rytro, Mordarka, Podstolice):

zatorska

Kobiety
1. ZATORSKA Izabela – 300 pkt.
2. GAŁUSZKA Halina – 296 pkt.
3. BOLECHOWSKA Dominika – 292 pkt.

Mężczyźni:
1. GORCZYCA Bartosz – 297 pkt.
2. FARON Robert – 293 pkt.
3. DŁUGOSZ Franciszek – 282 pkt.

Rejestracja na Małopolskie Biegi Górskie i do cyklu BeskidSki Cross:
http://www.festiwalbiegowy.pl/MBG/index.php

Regulamin:
http://www.festiwalbiegowy.pl/sites/default/files/PDF/Regulamin%20MBG.docx

Organizatorzy:
logombg

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te