Maraton Gorce – zapowiedź

Amatorów biegów górskich biegających już w Gorcach nie trzeba zbytnio zachęcać do przybycia do Nowego Targu, a tych którzy pierwszy raz stoją przed wyborem zawodów może przekonają relacje  i galerie zdjęć z poprzednich edycji biegu.

Wszystkich którzy mają ochotę zmierzyć się z 40 kilometrową trasą biegu w Gorcach, serdecznie zapraszamy na ósmą już edycję, która odbędzie się w ostatni wakacyjny weekend, w sobotę 1 września. Jak co roku trasa rozpoczyna się w Krościenku nad Dunajcem i przebiega przez cały masyw Gorców, kończąc się na urokliwej polanie w granicach Nowego Targu.

Bieg  z uwagi na przyjazny charakter trasy (głównie leśne ścieżki, brak dużych trudności technicznych) jest idealnym testem  dla tych, którzy chcą zmierzyć się z długim dystansem w górach po raz pierwszy.

Zawody odbywają się bez względu na pogodę więc istnieje jednak możliwość ,że bieg przybierze formę ekstremalnego wyzwania w przypadku złej pogody 😉 Ale w tym też jest wiele uroku…

Do tej pory maraton odbywał się w dobrych warunkach, a impreza z losowaniem nagród przebiegała w swobodnej atmosferze.

Lista startowa tegorocznych zawodów ma limit 150 osób  i została otwarta 1 czerwca. Zajętych jest już około 100 miejsc, więc dobrze się pospieszyć z zapisami. A warto, bo przy pomyślnych wiatrach z trasy widać jezioro Czorsztyńskie i cały majestat Tatr.

-> Wyniki z 2011 r.<-

Potrzebne informacje znajdziecie na stronie www.maratongorce.pl

Monika Strojny

 

Post navigation

Góry ... Ruszamy za przygodą

Zbliża się kolejny weekend, a my po raz kolejny wyjeżdżamy z rodzinnych stron. Niekiedy bliżej, innym…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te