Małopolskie Biegi Górskie w Jaworkach

Tydzień po tygodniu biegi cyklu Małopolskie Biegi Górskie / BeskidSki Cross zgromadzą zarówno stałych uczestników czempionatu jak i młodzież uczestniczącą w wakacyjnych treningach Festiwalu Biegowego, realizowanych od początku lipca w kilkunastu małopolskich miejscowościach.

Zawody, które w najbliższą niedzielę 18 sierpnia odbędą się na terenie Stacji Narciarskiej Jaworki-Homole k. Szczawnicy, będą dla młodych adeptów sztuki biegania po górach końcowym egzaminem z podstaw tej konkurencji.

mbg2

Pierwszy sprawdzian młodzieży, przeprowadzony w minioną niedzielę w Kasinie Wielkiej, wypadł wzorowo. Małopolscy uczniowie i gimnazjaliście nie tylko znakomicie poradzili sobie z trudami eliminacyjnej trasy, która do najłatwiejszych nie należała, ale i poczuli niedosyt, że była ona… za krótka. – Wcale się nie zmęczyłem, mógłbym spokojnie jeszcze raz przebiec tę trasę. W Jaworkach popracuję nad jeszcze lepszym czasem – ocenił po zawodach Szymon Wnęk z Łomnicy-Zdrój.

mlodziez

W Jaworkach p. Szymon swój plan czasowy zapewne zrealizuje, bowiem młodzieżowa zawodów będzie tym razem nieco krótsza. – Młodzież pobiegnie na dystansie jednej pętli o długości 1800 metrów. Pierwsze 200 metrów będzie wspólne z trasą biegu eliminacyjnego, pozostała część dystansu będzie dedykowana wyłącznie tej grupie – informuje Ryszard Barnaś z SN Jaworki-Homole. – Jak na trasę górska przystało nie zabraknie podbiegów i zbiegów, ale nie będą one trudne. Młodzież ma jeszcze czas na większe wyzwania – dodaje.

Bieg młodzieżowy rozpocznie się o godz. 10:30.

Pole do popisu w Jaworkach będą mieli za to uczestnicy biegu eliminacyjnego. – Postanowiliśmy do maksimum wykorzystać możliwości, jakie daje nam teren wokół stacji i wytyczyliśmy pętlę o długości 10 km. Trasa poprowadzi w połowie szlakiem turystycznym, a w pozostałej części leśną ścieżką i łąką. Różnica miedzy najwyższym a najniższym punktem trasy będzie wynosić ok. 250 metrów – objaśnia Ryszard Barnaś.

Bieg eliminacyjny MBG / BeskidSki Cross rozpocznie się tradycyjnie o godz. 11:00.

jaworki-trasa-biegu-glownego

Bazą zawodów w Jaworkach będzie górna stacja kolejki krzesełkowej Homole. Tam swoje zmagania z trasą rozpoczynać i kończyć będą obie grupy zawodników. Tam też mieścić będzie się sekretariat zawodów, który rozpocznie pracę już o godz. 9:00.

Zawody w Jaworkach będą siódmą rundą cyklu Małopolskie Biegi Górskie, a jednocześnie piąta cyklu BeskidSki Cross. Do biegów można zgłosić się elektronicznie lub też w dniu imprezy w sekretariacie zawodów. Uczestników cyklu MBG / BeskidSki Cross obowiązuje wpisowe w wysokości 20 zł, dzieci i młodzież startują bezpłatnie.

Polecamy i zapraszamy!

Klasyfikacje przejściowe:

Małopolskie Biegi Górskie (po 6 eliminacjach – Wierchomla, Zawoja, Rytro, Mordarka, Podstolice, Kasina Wielka):

Kobiety:
1. BOLECHOWSKA Dominika – 587 pkt.
2. BARAN-GĄDEK Ewa – 570 pkt.
3. ZATORSKA Izabela – 500 pkt.

Mężczyźni:
1. FARON Robert – 583 pkt.
2. DŁUGOSZ Franciszek – 548 pkt.
3. DŁUGOSZ Andrzej – 500 pkt.

BeskidSki Cross – klasyfikacja po 4 rundach (Rytro, Mordarka, Podstolice, Kasina Wielka):

Kobiety
1. ZATORSKA Izabela – 400 pkt.
2. GAŁUSZKA Halina – 393 pkt.
3. BOLECHOWSKA Dominika – 388 pkt.

Mężczyźni:
1. GORCZYCA Bartosz – 395 pkt.
2. FARON Robert – 390 pkt.
3. DŁUGOSZ Franciszek – 373 pkt.

Rejestracja na Małopolskie Biegi Górskie i do cyklu BeskidSki Cross:
http://www.festiwalbiegowy.pl/MBG/index.php

-> Regulamin<-

logombg

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te