Liga Biegów Górskich Dare2B (cz.25) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2B (cz.25)

Tak jak zapowiadaliśmy w zeszłym tygodniu – weszliśmy w decydującą fazę naszych rozgrywek. Robi się coraz ciekawiej. Po minionym weekendzie a zwłaszcza po biegu Kat.S czyli Memoriale Wojtka Kozuba w Zawoi – mamy sporo zmian zarówno w czołówce open jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych i stylach.
.
Wśród kobiet – po znakomitym starcie w Zawoi Anna Celińska (Byledobiec) awansowała na drugą pozycję i mocno zbliżyła się do liderki, drugiej w Memoriale Kozuba – Ewy Majer (SOLGAR.PL). 
.
.
Ewa Majer startuje w najbliższą niedzielę w UltraMaratonie Bieszczadzkim i tu zapewne znowu troszkę odskoczy grupie ale potem przed nami jeszcze wysoko punktowane biegi, które będą bardziej preferować Anię Celińską – tak więc walka o pierwsze miejsce zapewne rozstrzygnie się dopiero na Finale Ligi w Ustroniu.
.
.
Podobnie może wyglądać walka o trzecie miejsce – gdzie tak naprawdę szansę na wskoczenie na podium mają praktycznie wszystkie zawodniczki z pierwszej 11 open.
.
Coraz ciekawiej robi się także wśród mężczyzn. Tu co prawda liderujący Bartek Gorczyca po zwycięstwie w Zawoi jest coraz bliżej końcowego triumfu w Lidze.
.
.
… ale dalsze miejsca to ciągle sprawa otwarta…
.
Niesamowicie w Lidze walczy wicelider naszych rozgrywek, najstarszy w czołowej stawce, mistrz “szalonych zbiegów” Robert Faron (Salco Sport Team), który dzięki zajęciu 3 miejsca w Memoriale Wojtka Kozuba umocnił się na 2 miejscu.
.
.
Na 3 miejscu ze nie dużą stratą – 120 pkt do Roberta Farona, kolejna niespodzianka naszych rozgrywek – Dariusz Marek (RMD Montrail Team).
.
.
Na 4 miejscu nadal specjalista od górskich półmaratonów Piotr Holly (sportfuel.pl) ale coraz bliżej czołówki dwukrotny zwycięzca Ligi Biegów Górskich, zawodnik który sezon rozpoczął zapewne poniżej własnych oczekiwań Piotr Koń (RMD Montrail Team). Piotrek zajmując drugie miejsce w Zawoi tuż za Bartkiem Gorczycą udowodnił że pomału “łapie” oczekiwaną formę i może na koniec nieźle jeszcze zamieszać w ścisłej czołówce – zwłaszcza że ma z całej pierwszej piątki najmniejszą ilość startów.
.
.
Na 6 miejsce spadł pauzujący Piotrek Czapla (SULIS HOKO TEAM/UKS OLIMPIA ZABRZE / GLIWICE) a na 7 z 8 wdrapał się najmłodszy w naszej TOP10 Tomek Gawroński (UMKS NADIR JĘDRZEJÓW).
.
.
Galerie z wybranych biegów Ligi znajdziecie tutaj: http://ligabiegowgorskich.pl/
.
Uwaga: na końcu zestawienia podajemy informację o nagrodach gwarantowanych w Lidze (nagradzamy do 50 miejsca + za miejsca 1-3 w kategoriach wiekowych i stylach) oraz w Biegu Finałowym Eliminator – 26 listopada w Ustroniu: www.gorskamasakra.pl.
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania poniżej:
.
.
Oto poszczególne klasyfikacje (na końcu oczywiście pełne zestawienie w pliku xls):

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR.PL) – 1690 pkt 

2.(4-5) Anna Celińska (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 1500 pkt 

3.(2) Martyna Kantor (HERCOG RUNNING TEAM) – 1350 pkt

4.(3) Anna Kącka (Dare2B Team) – 1325 pkt

5.(4-5) Dominika Stelmach (RK ATHLETICS/ ADIDAS TRAIL TEAM) – 1300 pkt

6.(6) Sylwia Bondara (Jacek Biega Running Team) – 1210 pkt

7.(7) Iwona Januszyk (KS Kandahar) – 1130 pkt

8.(8) Dominika Bolechowska (ATTIQ Team) – 1090 pkt

9.(9) Dominika Łabuda (Kamiennogórska Grupa Biegowa) – 1080pkt

10.(10) Kinga Pachura (CENERIA.PL/GORYONLINE.COM / MSZANA DOLNA) – 1020 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(36) Justyna Wandzel (LKS Klimczok Bystra) – 515 pkt
2-3.(42-43) Magdalena Kobielusz (Istebna) – 450 pkt
2-3.(42-43) Łucja Wiktorowicz (Opoczno Sport Team) – 450 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(3) Martyna Kantor (HERCOG RUNNING TEAM) – 1350 pkt
2.(4) Anna Kącka (Dare2B Team) – 1325 pkt
3.(6) Sylwia Bondara (Jacek Biega Running Team) – 1210 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR.PL) – 1690 pkt
2.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 1500 pkt
3.(5) Dominika Stelmach (RK ATHLETICS/ ADIDAS TRAIL TEAM) – 1300 pkt

Masters (K40-49):

1.(8) Dominika Bolechowska (ATTIQ Team) – 1090 pkt
2.(10) Kinga Pachura (CENERIA.PL/GORYONLINE.COM / MSZANA DOLNA) – 1020 pkt
3.(37) Renata Pisarek (ESKADRA KRAKÓW) – 506 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(12) Katarzyna Kanclerz-Januszewska (Jastrzębie-Zdrój) – 880 pkt
2.(59) Justyna Boczkowska (Zakopane)  – 387 pkt
3.(60) Izabela Zatorska (RMD Montrail Team) – 380 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(393) Halina Sypniewska (Spartanie Dzieciom) – 104 pkt
2. (396) Alicja Sikora (Bielsko-Biała) – 102 pkt
3.(1245) Jadwiga Nowak -Kowalska (Biegaj Zapobiegaj) – 32 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Anna Celińska (Byledobiec) – 600 pkt
2.(5)  Dominika Stelmach (RK ATHLETICS/ ADIDAS TRAIL TEAM) – 550 pkt
3.(7) Iwona Januszyk (KS Kandahar) – 500 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR.PL) – 520 pkt
2.(2) Anna Celińska (Byledobiec) – 400 pkt
3.(9) Dominika Łabuda (Kamiennogórska Grupa Biegowa) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR.PL) – 620 pkt
2.(3) Martyna Kantor (HERCOG RUNNING TEAM) – 560 pkt
3.(2) Anna Celińska (Byledobiec Anin/Bielsko-Biała) – 500 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(18) Agnieszka Łęcka (Pasterka Running Team) – 660 pkt
2.(1) Ewa Majer (SOLGAR.PL) – 540 pkt
3.(11) Magdalena Łączak (Salomon Suuntor Team) – 500 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu)

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Sport Team) – 1910 pkt

2.(2) Robert Faron (Salco Sport Team) – 1650 pkt   

3.(3) Dariusz Marek (RMD Montrail Team) – 1530 pkt 

4.(4) Piotr Holly (SPORTFUEL.PL) – 1370 pkt

5.(6) Piotr Koń  (RMD Montrail Team) – 1330 pkt

6.(5) Piotr Czapla (SULIS HOKO TEAM/UKS OLIMPIA ZABRZE / GLIWICE) – 1220 pkt

7.(8) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR JĘDRZEJÓW) – 1142 pkt

8.(7) Piotr Biernawski (ATTIQ FAKE RUNNERS) – 1138 pkt

9.(9) Artur Baran (KS Limanowa Forrest) – 1067 pkt

10.(12) Miłosz Szcześniewski (Salco Sport Team) – 1045 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1. (17) Krzysztof Jilek (Ulks Bystrzyca Kłodzka/Bogdał Team) – 800 pkt
2. (49) Mateusz Grzyb (Sport Team Opoczno) – 518 pkt
3. (59) Marcin Kubica (Bielsko-Biała) – 470 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Sport Team) – 1910 pkt
2.(6) Piotr Czapla (SULIS HOKO TEAM/UKS OLIMPIA ZABRZE / GLIWICE) – 1220 pkt
3.(7) Tomasz Gawroński (UMKS NADIR JĘDRZEJÓW) – 1142 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Dariusz Marek (RMD Montrail Team) – 1530 pkt
2.(4)  Piotr Holly (SPORTFULE.PL) – 1370 pkt
3.(5) Piotr Koń  (RMD Montrail Team) – 1330 pkt

Masters (M40-49):

1.(2) Robert Faron (Salco Sport Team) – 1650 pkt
2.(16) Jan Wąsowicz (Kraków) – 803 pkt
3.(18) Michał Sedlak (LubięToBieganie.pl) – 715 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(24) Krzysztof Puzia (Nautica Kraków) – 713 pkt
2.(25) Marek Swoboda  (Byledobiec) – 684 pkt
3.(39) Zdzisław Dobras (USKS Ludwikowice Kłodzkie) – 569 pkt

Weterani II (M60+)

1.(21) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice Kłodzkie) – 732 pkt
2.(56) Piotr Faron (Limanowa Forrest) – 480 pkt
3.(110) Zbigniew Radomski (TKKF Beskidek Bielsko-Biała) – 346 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(15) Kamil Jastrzębski (SKB KRAŚNIK/ADIDAS RUNNING) – 740 pkt
2.(26) Krzysztof Bodurka (KS CRACOVIA 1906) – 600 pkt
3.(6) Piotr Czapla (SULIS HOKO TEAM/UKS OLIMPIA ZABRZE / GLIWICE) – 580 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(16) Krzysztof Jilek (Ulks Bystrzyca Kłodzka/Bogdał Team) – 600 pkt
2.(3) Dariusz Marek (RMD Montrail Team) – 560 pkt
3.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Sport Team) – 460 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Sport Team) – 750 pkt
2.(2) Robert Faron (Salco Sport Team) – 720 pkt
3.(11) Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) – 600 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Miłosz Szcześniewski (Salco Sport Team) – 745 pkt
2.(22) Wojciech Probst (Haźlach) – 540 pkt
3.(1) Bartosz Gorczyca (Salco Sport Team) – 400 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


-> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B – 2016 – plik binarny <-

-> Pełne wyniki Ligi – szybki dostęp – bez formuł <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare2B 2016 <-

eliminator 980x135

Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare2B:

.
Kategoria open:
1.m-ce: 2000 zł w gotówce
2.m-ce: 1500 zł w gotówce
3.m-ce: 1000 zł w gotówce
4.m-ce: 600 zł w gotówce
5.m-ce: 500 zł w gotówce
5.m-ce 400 zł w gotówce
6-10 m-ce: 300 zł w bonach
11-20 m-ce: 200 zł w bonach
21-30 m-ce: 100 zł w bonach

31-50 m-ce: karty VIP upoważniające do zakupu z rabatem 50% w sklepach Regatta i Dare2B.

Za miejsca 1-3 w kategoriach wiekowych oraz stylach zawodnicy otrzymają bony w wysokości 400/300/200.
.

Nagrody gwarantowane w Biegu Finałowym: Górska Masakra – Eliminator:

W poszczególnych etapach za miejsca 1-3 nagrody w gotówce oraz za miejsca 4-10 w bonach.

Etap I:
1. m-ce: 300 zł
2. m-ce: 200 zł
3. m-ce: 100 zł
4-10 m-ce: 100 zł w bonach

Etap II:
1. m-ce: 400 zł
2. m-ce: 300 zł
3. m-ce: 200 zł
4-10 m-ce: 100 zł w bonach

Etap III:
1. m-ce: 500 zł
2. m-ce: 400 zł
3. m-ce: 200 zł
4-10 m-ce: 100 zł w bonach

Etap IV:
1. m-ce: 600 zł
2. m-ce: 500 zł
3. m-ce: 300 zł
4-10 m-ce: 100 zł w bonach

Dodatkowo przewidujemy nagrody rzeczowe w kategoriach wiekowych za miejsca 1-3.

Kategorie wiekowe:
M-20/K-20: do 29 lat
M-30/K-30: 30 – 39 lat
M-40/K-40: 40 – 49 lat
M-50/K-50: 50 – 59 lat
M-60+/K-60+: 60 i więcej lat

UWAGA: warunkiem otrzymania nagród zarówno w Lidze jak i w zawodach Eliminator jestosobisty udział nagradzanego zawodnika/zawodniczki w ceremonii dekoracji w dniu 26.11.2016r.


Najbliższe zawody w których można zdobyć punkty do Ligi:

2016.10.09 – Runner’s World Super Bieg 2016; Świeradów Zdrój Półmaraton Górski i Dziesiątka – Finał – Świeradów Zdrój; Bieg na długim dystansie: 21km; Bieg anglosaski: 10 km(Kat. I)

2016.10.09 – IV Ultra Maraton Bieszczadzki (52km), PółUltra Maraton (26km) ĆwierćUltra Maraton (14km) – Cisna; Bieg na ultra dystansie: 52km (+/-2648m); Bieg anglosaski: 14km (+/- 632m) (52km – Kat.M; 26km – kat.I; 14km – Kat.I)

daret2lbg  Regatta_logo rusz_sie_logo

dare2b

* Dare2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*