4F Świeradów RUN – biegiem na Stóg Izerski

Biegi górskie rozwijają się w Polsce fantastycznie – co do tego nie ma wątpliwości. Coraz więcej zawodników porzuca nudne i twarde asfaltowe drogi i ścieżki i rusza w góry. Ciekawych biegów mamy coraz więcej i coraz więcej górskich szlaków możemy podziwiać z biegowej perspektywy.

Oto mamy niebawem kolejną okazję żeby wystartować i spróbować swoich sił na górskiej trasie – w kapitalnym miejscu i w pięknych górach – już w najbliższą sobotę, 9 października w Świeradowie – Zdroju.

baner

Z kilku powodów będzie to bieg wyjątkowy: po pierwsze – to już trzecia edycja tej imprezy i sprawdzony pomysł na dobry bieg alpejski. Po drugie – w tym roku zawody wchodzą w skład cyklu Runner’s World Super Bieg, więc jeśli ktoś chce powalczyć jeszcze o punkty do klasyfikacji generalnej, ma jeszcze szansę.

6

Po trzecie – 4F Świeradów RUN jest ostatnim i finałowym biegiem w tej rywalizacji, a po jego zakończeniu poznamy nazwiska zwycięzców tego cyklu w roku 2016.

4

W odróżnieniu od zakończonych już biegów RWSB, w Świeradowie nie będzie górskiego półmaratonu. Większość tegorocznych biegów cyklu to biegi anglosaskie, gdzie podbiegi przeplatają się ze zbiegami, a półmaraton zawsze był najdłuższym dystansem.

2

Teraz czeka nas bieg alpejski – start przy dolnej, a meta przy górnej stacji kolei gondolowej SKI & SUN. Z dołu prawie na sam szczyt. Dwa dłuższe dystanse – 10 km

profil_rwsb_10km-1024x340

i 15 km – poprowadzone są oczywiście najciekawszymi z okolicznych ścieżek i szlaków i trzeba się będzie ostro napracować aby dobiec do mety u stóp Stogu Izerskiego.

profil_rwsb_15km-1024x332

Zostaje jeszcze jeden, najkrótszy bieg o długości 2,5 km. W sam raz na początek lub choćby tylko po to aby w symboliczny sposób potwierdzić swój udział w zawodach.

profil_rwsb_27km-1024x340

Wszyscy Ci którzy osiągną linię mety będą mieli zapewniony powrót w dół koleją gondolową – to tylko jedna, ale jakże ważna atrakcja czekająca na zawodniczki i zawodników. Na dole czekać będzie ciepły posiłek, a w pakietach startowych pamiątkowe koszulki i przydatne biegowe gadżety.

1

Dodatkową klasyfikacją będzie rywalizacja o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Świeradów, które bieganiu nie tylko kibicuje, ale również wysyła często w bój silną reprezentację własnych biegaczy.

Do udziału w zawodach cały czas można się jeszcze zapisać – wszystkie szczegóły znaleźć można na stronie www.superbieg.pl

5

Biuro zawodów czynne będzie również dzień przed biegiem – od 17:00 do 21:00, a w dniu biegu już od godziny 8:00 rano. Można przyjechać na start bezpośrednio przed biegiem, wnieść opłatę startową, załatwić wszystkie formalności i bez przeszkód stanąć na starcie.

8

Biegową jesień warto zatem zacząć już w najbliższy weekend w Świeradowie i ruszyć biegiem w Góry Izerskie. Czeka nas tam zresztą bardzo sportowy weekend – dzień przed biegiem swoją rywalizację w sezonie 2016 kończyć będą w Świeradowie uczestnicy kolarskiego cyklu MTB Bike Maraton.

pap-4f-sb-dol

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te