Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.21) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.21)

Wystarczyły dwa biegi najwyższej kategorii ATTIQ Ligi Biegów Górskich (Górski Bieg Frassatiego i Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę) by doszło do solidnego przetasowania naszej czołówki, łącznie ze zmianą liderki.

Zacznijmy tym razem od mężczyzn:

Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) po zajęciu 6 miejsca w Biegu Na Kasprowy zbliżył się do naszego czeskiego lidera na wyciągnięcie ręki albo jak kto woli nogi 😉 czyli na mniej niż 100 pkt.

Foto: Andrzej Tomczyk

Znów na podium znalazł się Daniel Żuchowski (Muay Running Team), który w Biegu Frassatiego zajął 5 miejsce i dorzucił kilka mniejszych punkcików z X-RUN’a co pozwoliło mu wdrapać się do TOP3.

Foto: Bieg Frassatiego

Na 4 miejsce z 7, po zdobyciu pierwszego swojego seniorskiego medalu MP (brązowego)  wskoczył Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce).

Foto: RoxPix – Jakub Gąsior

A za nim zwycięzca zwycięzca Biegu im. Wojtka Kozuba – Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel).

Foto: Magdalen Sedlak – Fotografia Bez Miary

Na miejscu 6 zwycięzca Górskiego Biegu Frassatiego – Robert Faron (Salco Garmin Team), który zanotował awans aż o 4 oczka.

Foto: Bieg Frassatiego

A za ich plecami piąty na Kasprowym Wierchu  – Marcin Kubica (INOV-8).

Foto: RoxPix – Jakub Gąsior

Wśród kobiet Katarzyna Wilk po zajęciu 5 miejsca w Biegu Alpin Sportu pojechała na X-RUN’a i tam już zwyciężyła! Co oznacza, że wykorzystała swoją szansę i po dłuższym czasie powróciła na fotel liderki ATTIQ Ligi, spychając na 2 miejsce Dominikę Stelmach, która w miony weekend wygrała w fenomenalnym stylu PZU Orlen Maraton Warszawski.

Foto: RoxPix – Jakub Gąsior

Na miejscu 3 , druga na “Frassatim” Paulina Tracz (Salco Garmin Team).

Na miejscu 4 zwyciężczyni Biegu Frassatiego i trzecia w X-RUN Ołtarz w Chmurach – Urszula Paprocka (Nowa Huta Team).

Foto: Magdalen Sedlak – Fotografia Bez Miary

A w najbliższy weekend kolejne emocje:

Mistrzostwa Polski U16, U18, U20 i Seniorów w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie

ALPEJSKIE GRAND PRIX W RYTRZE: V Bieg Kurierów / VII Podbieg na Makowicę

Tauron Festiwal Biegowy

Bieg Alpejski – 4F Świeradów Run / Finał Runners World Super Bieg

Bieg Wschodzącego Słońca – (Stańcowa-Babia Góra)

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 21 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 15.047 zawodników (4.410 kobiety i 10.637 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(2) Katarzyna Wilk – 1.585 pkt
2.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.380 pkt
4.(5) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 1.100 pkt
5.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 975 pkt
6.(6) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 910 pkt
7.(14) Edyta Lewandowska (Dynafit Team / Projektrun.pl) – 840 pkt
8.(15) Katarzyna Bałys (Hercog Running Team) – 800 pkt
9.(16) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 780 pkt
10.(10) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 775 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(80) Monika Węgrzyn (UKS Tiki Taka Kolbuszowa) – 275 pkt
2.(123) Joanna Bachleda (Gorący Potok) – 215 pkt
3.(138) Martyna Hryc (Salco Garmin Team) – 200 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(6) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 910 pkt
2.(11) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 700 pkt
3.(14) Agnieszka Tatarek – Konik  (Perfect Body Center) – 655 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(2) Katarzyna Wilk – 1.585 pkt
2.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.380 pkt

Masters (K40-49):

1.(7) Edyta Lewandowska (Dynafit Team / Projektrun.pl) – 840 pkt
2.(14) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 655 pkt
3.(17) Agnieszka Fogiel-Pawłowska (Los Bieganeros) – 575 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(22) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 526 pkt
2.(32) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 425 pkt
3.(44) Dorota Jonkisz (Nutrend Team) – 355 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(281) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 126 pkt
2.(312) Renata Jakubowska  – 116 pkt
3.(452) Renata Sobczak (KB Lupus Oleśnica) – 85 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(9) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 520 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 410 pkt
3.(11) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(5) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 480 pkt
2.(20) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 375 pkt
3.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 900 pkt
2.(3) Katarzyna Wilk – 780 pkt
3.(4) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 695 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(14) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 455 pkt
2.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 400 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 380 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 512 km
2. Katarzyna Gnot – 420 km
3. Katarzyna Krym (Night Runners Wrocław) – 397 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.365 pkt
2.(2) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 1.280 pkt
3.(6) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.176 pkt
4.(7) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 1.170 pkt
5.(3) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.155 pkt
6.(10) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.140 pkt
7.(9) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.065 pkt
8.(5) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 1.040 pkt
9.(4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt
10.(8) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 981 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(19) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 595 pkt
2.(52) Marcel Broj (Buff Team Poland) – 367 pkt
3.(55) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 355 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 1.280 pkt
2.(4) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 1.170 pkt
3.(7) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.065 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.176 pkt
2.(5) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.155 pkt
3.(8) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 1.040 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.365 pkt
2.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.140 pkt
3.(9) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(10) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 881 pkt
2.(36) Marek Nosalik (MTA) – 458 pkt
3.(41) Zbigniew Szatanik (MOK Mszana Dolna) – 424 pkt

Weterani II (M60+):

1.(109) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 264 pkt
2.(225) Tomasz Zimny (śRUNdunia Szczecin) – 174 pkt
3.(275) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 145 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(7) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 580 pkt
2.(3) Marcin Kubica (INOV-8) – 580 pkt
3.(12) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(2) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 400 pkt
2.(3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 400 pkt
3.(19) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 465 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 760 pkt
2.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 720 pkt
3.(13) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 700 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(9) Rafał Kot (Muay Running Team) – 590 pkt
2.(20) Wojciech Ścieszka (13 elt Kraków-Balice) – 390 pkt
3.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 380 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Adam Prończuk (Wehicool)  – 783 pkt
2. Stanisław Siwiec – 680 km
3. Eugeniusz Bernacki – 674 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej:

1.        Muay Running Team – 783 pkt 

2.       Salco Garmin Team – 41 pkt

3.       Alpin Sport HOKA One One – 27 pkt 

4.                     SOBASTEAM – 21 pkt

5.      RK Athletics – 19 pkt

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*