Lavaredo Ultra Trail – ultra w Dolomitach

W piątek 27 czerwca o godzinie 23.00 aż 800 zawodników wyruszy na trasę biegu Lavaredo Ultra Trail we włoskich Dolomitach. Imponujące widoki, single tracki, czerwone skały i śnieg będą towarzyszyć  ultrasom w  119km dystansie ze startem i metą w słynnej Cortinie d’Ampezzo.

Limit 31 godzin i ponad 5800m przewyższenia zapowiada ciekawą rywalizację – na podobnej trasie w 2012 roku (w 2013 roku zawody skrócono do 83km) zwyciężyli Iker Karrera z czasem 12h 26min a wśród pań najszybsza była Francesca Canepa w 15h 58min.

lavorado3

Dotychczas w Lavaredo tryumfowali Sebastian Spehler, Sebastian Chaigneau oraz aż trzykrotnie Csaba Nemeth, znany ze zwycięstwa w Biegu 7 Dolin.

lavorado6

Na starcie zobaczymy też kilku Polaków, min. Piotrka Hercoga z Salomon Suunto Team, który już od tygodnia aklimatyzuje się do włoskiego powietrza.

lavorado7

Forma idzie mam nadzieję wzwyż,  trochę kilometrów przez ostatnie cztery dni już zrobiłem. Jeszcze dziś 25 km z 2000m podbiegu i luzuję – w środę i czwartek już tylko bardzo lekkie treningi. Pogodę do dzisiaj mieliśmy bajkową , teraz już burzowo i deszczowo i tak zapowiadają do niedzieli. Bedzie chłodno ale nie martwię się tym – wszak wszyscy mają tak samo ;-)- napisał rano Piotrek.

altimetria_lut

Odcinki trasy są zróżnicowane – pierwsza część to raczej szybkie szutry i single tracki , ale druga część da trochę do wiwatu: duże wysokości, mnóstwo śniegu i trochę kamieni, ot i całe Alpy .

mappa_lut

Ja chciałbym dobiec w pierwszej 15, ale myślę że jest dużo solidnych zawodników , między którymi  będą małe różnice, a jest ich ze 40…

lavorado5

W tej chwili lista startowa zniknęła ze strony, ale według informacji organizatorów we Włoszech zobaczymy min. Antona Krupicke, braci Sébastien i Sylvain Camus (Team Garmin), Emmanuel Gault (Team Asics), Antoine Guillon, Christophe Le Saux i Cyrila Cointre (Waa Team). Z USA Mike Foote (Team The North Face), Dave Mackey (Team Hoka) i Johna Tidd. Będzie także Hiszpan Yeray Duran, Nowozelandczyk Scott Hawker (Team Hoka) i Niemiec Matthias Dippacher . Z bardziej egzotycznych zawodników zobaczymy reprezentanta wyspy Reunion Freddy Thevenin i speca od biegów wysokościowych Nepalczyka Upendra Sunuwara. Gospodarze wystawią mocnych Ivana Geronazzo i Stefano Trisconi (zajęli odpowiednio 3. i 4. miejsce w ubiegłym roku) czy Ivano Moline, który był drugi w Ultra Trail Atlas Toubkal w Maroku.

lavorado1

Tekst: Monika Strojny
Zdjęcia: Piotrek Hercog i materiały Organizatora
Strona zawodów: http://www.ultratrail.it/en/

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te