Jubileuszowy X Bieg Bejorów

Mimo iż w najbliższą sobotę w Zakopanem, Wielki Finał Montrail Ligi Biegów Górskich, nie oznacza to że w tym roku nie będzie już potem okazji pościgać się po górach… Oto zapowiedź X Biegu Bejorów:

Aż trudno w to uwierzyć, że po spontanicznym pomyśle kilku pozytywnie zakręconych panów, aby w 2003 roku rozegrać I Mistrzostwa Bejorów w Biegu pod Górę, w roku obecnym doczekaliśmy się Jubileuszowej X edycji Biegu Bejorów.

Przez dziesięć edycji Bieg Bejorów zyskał taką popularność, że pomimo swej hermetyczności, braku jakiejkolwiek reklamy, braku jakiegokolwiek sponsora, przy zerowym budżecie a jedynie z zapleczem wspaniałych osób, które swoją pracą, wysiłkiem i staraniami rokrocznie byli w stanie zorganizować ryterskie święto biegaczy, dzisiaj Bieg Bejorów jest imprezą kojarzoną przez ogromne grono osób aktywnych fizycznie na całej Sądecczyźnie i nie tylko, a w biegu rokrocznie udział bierze 50 – 60 osób!!!.

Wystarczy wspomnieć kilka nazwisk wyczynowych zawodników – naszych sportowych Przyjaciół – którzy biegali razem z nami w poprzednich latach. Byli to m.in.:

Andrzej Długosz – kilkakrotny zwycięzca BB, czołowy europejski biegacz górski, wielokrotny medalista Pucharu Świata, najwybitniejszy w historii Polski biegacz górski;

Adam Długosz – ultramaratończyk, zwycięzca I ultramaratonu 7 Dolin w ramach I Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdrój na dyst. 100 km, znakomity biegacz długodystansowy, wielokrotny zwycięzca biegów ulicznych w Polsce

Jakub Burghardt – rekordzista trasy BB, wybitny biegacz długo- i średniodystansowy, wielokrotny zwycięzca biegów ulicznych w Polsce,

Tomasz Brzeski – wiele by o nim pisać, ewenement Sądecczyzny, multisportowiec, maratończyk, skiaplinista, triathlonowiec, Mistrz Świata w Nordic Walking, wielokrotny medalista największych imprez sportowych w kraju i za granicą, w każdej dyscyplinie, z którą próbuje się zmierzyć, osiąga zadziwiające wyniki, można by powiedzieć – Człowiek z Żelaza;

To tylko kilka największych sportowych nazwisk. Ale nie o nazwiska na Biegu Bejorów chodzi. Największymi Gwiazdami jesteśmy my wszyscy!

W związku z Jubileuszem (jak również krążącymi coraz powszechniej informacjami o mającym nastąpić dokładnie 20.12.2012 r. końcu świata 🙂 narodził się pomysł szerszego otwarcia naszego Biegu. Chciałbym aby w tym roku Bieg nabrał szczególnego charakteru.

Dzięki pomocy Sponsorów i Partnerów czekają nas liczne atrakcje, m.in. losowanie wśród wszystkich uczestników drobnych upominków. Każdy uczestnik otrzyma również na mecie wyjątkowy jubileuszowy medal.

Ze względów organizacyjnych wprowadzony został limit 120 uczestników. Raczej nie jesteśmy w stanie zagwarantować uczestnictwa większej ilości osób przy zachowaniu klimatu Biegu Bejorów, gdyż ciągle pozostaje on biegiem w części hermetycznym. Nie nastawiamy się na komercję. Nasz bieg ma być wyjątkowy, tak jak było to przez poprzednich 9. edycji.

Na Kramarce każdy liczy się tak samo, nie ma lepszych i gorszych, wszyscy stajemy na starcie jako Rodzina Bejorów, i aby utrzymać ten klimat musimy wyznaczyć pewne ramy, w których damy radę sprawnie działać.

Już dzisiaj serdecznie zapraszam do uczestnictwa w X Biegu Bejorów. Jak napisałem na początku, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!! A to za sprawą ludzi, którzy ten Bieg organizują przy nieocenionej pomocy naszych Partnerów.

http://www.biegbejorow.pl/

W imieniu Organizatorów

Karol Kulig
Dyrektor X Jubileuszowego Biegu Bejorów

Post navigation

Biegamy z pasją… i z głową!

2 listopada, pod okiem doświadczonego trenera Jacka Chmiela rusza pierwszy z dziewięciu weekendowych obozów biegowych w…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te