Jubileuszowe bieganie w Górach Sowich - BiegiGorskie.pl

Jubileuszowe bieganie w Górach Sowich

W sobotę, 1 lipca, w Ludwikowicach Kłodzkich na terenie Gminy Nowa Ruda odbyły się dwa niezwykle popularne biegi górskie – 10. Półmaraton Sowiogórski i 5. Sowiogórska Dycha.

Do startu w zawodach zglosiło się ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a także z zagranicy.

 

Pierwszy raz w historii obu biegów, odbyły się one jednego dnia i wystartowały jednocześnie, a po wspólnym starcie ich trasy rozdzielały się. Zarówno bieg na 10 km, jak i półmaraton zostały w tym roku poprowadzone na nowych, zmienionych trasach, a dłuższy dystans ominął w tym roku masyw Wielkiej Sowy, skupiając się na górskich ścieżkach w okolicy Gontowej. Wszystko po to aby przyjeżdżających w Góry Sowie biegaczy wciąż zaskakiwać i pokazywać im kolejne atrakcje okolicy, a tych jest przecież jeszcze wokół sporo. Było więc kilka trudnych nowych podbiegów, a na zbiegach trzeba było wykazać się sporymi umiejętnościami technicznymi. Swoje dołożyła pogoda – przed biegiem było deszczowo i pochmurno, ale już sama rywalizacja przebiegała przy pięknej słonecznej pogodzie. Było błoto, ale były też piękne widoki.

Nowa trasa okazała się trudna oraz wymagająca i w opinii dużej części biegaczy nie gorsza niż w masywie Wielkiej Sowy. Najwyższy szczyt Gór Sowich czeka natomiast cierpliwie na najbardziej znany bieg górski organizowany przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda i wójta Gminy Nowa Ruda Adriannę Mierzejewską: kultowy już Bieg na Wielką Sowę, który odbędzie się 6 sierpnia.

Na mecie sobotniej „dychy” pierwszy finiszował doskonale czujący się w polskich górach Czech Pavel Brydl (Salomon.cz). Drugie miejsce zajął Bartłomiej Wojsław (GLKS Marcinowice), a trzeci był Marcin Trela z Kamiennej Góry.

Wśród kobiet pierwsza była Iwona Wicha (Towerrunning Poland), druga Monika Straszko z Wrocławia, a trzecia Anna Krycińska z Justynowa.

Nieco dłużej należało poczekać na mecie na pierwszych zawodników kończących półmaraton. Tu najszybszy był Paweł Gorzelańczyk (MKS Siechnice), na drugim miejscu przybiegł Jan Kaczor z Wałbrzycha, a trzeci był Miłosz Szcześniewski (Hoka Garmin Team).

Kolejny raz w Ludwikowicach triumfowała też Anna Ficner (OLAWS Złotoryja/ MKS Siechnice),która wygrała klasyfikację open kobiet, zdecydowanie wyprzedzając Katarzynę Bernat ze Świdnicy i Kamilę Tomaszewską z Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego).

Wyniki obu biegów: https://wyniki.datasport.pl/results3986/indexnew.php

Zapisy na 14. BNWS: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7623

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*