Zatorska wygrywa Bieg na Chopok

27 września 2014 odbył się Bieg na Chopok (2024 m n.p.m.) – drugi szczyt pod względem wysokości szczyt w Tatrach Niżnych na Słowacji.
Była to już VI edycja Memoriału Vlada Plulíka, zaliczanego do Słowackiego Pucharu w  behu do vrchu, czyli biegu do szczytu.

Chopok 3

Warunki tego dnia były bardzo trudne. Uczestnicy biegu musieli zmagać się nie tylko z ekstremalną trasą o długości 4 km i 800 metrowym przewyższeniem, lecz również z padającym deszczem i śniegiem na spowitych mgłą szlakach. W dodatku niska temperatura wynosząca na szczycie zaledwie +2stC potęgowała jeszcze skalę trudności biegu, wystawiając zawodników na ciężką próbę charakteru. Nie od dziś jednak wiadomo, że biegacze górscy to „twarde sztuki”, którym nie raz przyszło zmierzyć się z podobnymi warunkami pogodowymi, gdyż te jak wiadomo, w górach szybko lubią się diametralnie zmieniać.

Chopok trasa

W biegu udział wzięło 176 uczestników w tym 39 kobiet.
W rywalizacji kobiet, najlepiej z trudami trasy i niesprzyjającą aurą poradziła sobie Izabela Zatorska reprezentująca RMD Montrail Team, zdobywając szczyt Chopoka w 42 minuty i 57 sekund.

zatorska

Na miejscu drugim z 14 sekundami straty do zwyciężczyni, uplasowała się Alžbeta Železníková – ŠK Oravaman (43,11), a na trzeciej pozycji  Anna Balošáková – Stará Bystrica (45,21).

-> Pełne wyniki <-

Chopok plakat

Post navigation

I Tatrzański Festiwal Biegowy za nami!

Ekstremalne warunki nie odstraszyły uczestników I Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego, którego głównym punktem był Ultramaraton Tatrzański na…

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te