I Tatrzański Festiwal Biegowy za nami!

Ekstremalne warunki nie odstraszyły uczestników I Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego, którego głównym punktem był Ultramaraton Tatrzański na Wołowiec (sobota, 27 września) oraz Tatrzańska Dziesiątka (niedziela 28 września).
W miniony weekend w Zakopanem i Tatrach, biegacze górscy mieli okazję wziąć udział w dwóch imprezach przeprowadzonych w ramach Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego. Biegi, oprócz charakteru trasy, różniły przede wszystkim warunki, w jakich przyszło rywalizować ich uczestnikom. Ultramaraton odbył się w deszczu i błocie, a w wyższych partiach nawet śniegu przechodzącym w deszcz.

Zakopane 1

Nie zdeprymowało to jednak ani trochę biorących w nich udział zawodników. Biegacze wystartowali w Parku Miejskim w centrum Zakopanego. Trasa prowadziła Krupówkami, a następnie czarnym szlakiem na szczyt Gubałówki. Stamtąd, czerwonym szlakiem na Butorowy Wierch, po czym szlakiem zielonym do Kir. Następnie dalej za zielonymi znakami doprowadzała kolejno do Polany Huciska i Polany Chochołowskiej. Ze względu na trudne warunki w partiach szczytowych organizatorzy zdecydowali się na zmianę ostatniego odcinka trasy.

Zakopane 3

Nie biegła ona jak pierwotnie zakładano na Wołowiec, lecz na Rakoń. Z powrotem trasa wiodła przez Długi Upłaz i Grześ do Doliny Chochołowskiej, następnie dnem Doliny Chochołowskiej z powrotem do Kir. Stamtąd Drogą pod Reglami (czarny szlak)  do wylotu Doliny Białego, i ulicą Grunwaldzką do mety w Parku Miejskim. Długość trasy: ok. 47 km, przewyższenie: ok. 1600 metrów.
Zwycięzcami I Ultramaratonu Tatrzańskiego, który odbył się w sobotę 27 września w Tatrach Zachodnich zostali: Jacek Żebracki (GOPR/Kandahar) z czasem 4h02:33 i Paula Korowaj (Navigatornia) z czasem 5h04:45.

Zakopane 4

Natomiast uczestnicy Tatrzańskiej Dziesiątki, która odbyła się na drugi dzień w niedzielę, mogli cieszyć się wspaniałą, słoneczną pogodą. Trasa wiodła z Harendy „solidnym” podbiegiem na Pasmo Gubałowskie, i dalej  na Polanę Szymaszkową z metą usytuowaną w Parku Miejskim.

Zakopane 5

Tutaj najlepsi okazali się Marcin Świerc z czasem 43:10 oraz Ewelina Matula (55:14).

Dwa biegi złożyły się na I Tatrzański Festiwal Biegowy – imprezę, która będzie cyklicznie odbywać się w Tatrach i Zakopanem.

Ultramaraton ukończyły 103 osoby, Tatrzańską Dziesiątkę – 74.

To dobre początki jak na pierwszą edycję wydarzenia.

Wyniki:

->Ultra<-

->10km<-

 -> Galeria: Rafał Jabłoński – Zelek <-

Organizator: Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim.
Współpraca i realizacja: Klub Wysokogórski w Zakopanem, MOSIR Zakopane, TOPR, TPN, PKL, Stacja Narciarska Harenda.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopanego Pan Janusz Majcher,

Szczegóły na stronie: www.tatrafestbieg.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te