III Półmaraton Sowiogórski

Nasz nowy cykl biegowy wraca po wakacyjnej przerwie i przed nami kolejne, ostatnie już biegi – oba w jesiennej aurze, w sam raz na zakończenie sezonu. Przypomnijmy, górskie biegi zaliczane do RWSB mieliśmy już w tym roku w Wiśle, Bielawie, Szklarskiej Porębie i Świeradowie oraz Polanicy – Zdroju.

Do tego trudne uliczne półmaratony w Jeleniej Górze i Zdzieszowicach oraz otwierający sezon półmaraton w podwrocławskiej Miękini. Teraz czas na Ludwikowice Kłodzkie i III Półmaraton Sowiogórski – tu zapraszamy już 25 września. Potem zostaje nam już tylko finał i ostatnia edycja cyklu: 4F Świeradów RUN, 9 października. Ten bieg odbędzie się oczywiście w Świeradowie – Zdroju.

ludwikowice2

III Półmaraton Sowiogórski wraz z biegiem górskim na 10 km to wymarzona okazja na jesienne bieganie w Górach Sowich. Kulminacją biegu jest zdobycie najwyższego szczytu w okolicy – Wielkiej Sowy (1015 m). Jednak nawet jeśli odsuniemy Wielką Sowę na dalszy plan – atrakcji i wyzwań na trasie będzie sporo. Biegacze którzy przyjeżdżali na poprzednie edycje biegu z pewnością wiedzą o co chodzi. Wiedzą o o co chodzi również Ci, którzy od lat przyjeżdżają na Bieg na Wielką Sowę, a być może znajdą się i Ci, którzy pamiętają Mistrzostwa Polski w biegach górskich na długim dystansie rozgrywane w Ludwikowicach i Górach Sowich kilka lat temu. Na trasie z Ludwikowic na Wielką Sowę rozgrywano również Mistrzostwa Europy Mastersów w biegu alpejskim. To wszystko powoduje, że organizatorzy i gospodarze wiedzą jak zrobić dobrą i atrakcyjną biegowa imprezę, a widoki, trudności i atrakcje czekają za każdym zakrętem. Trzeba je tylko połączyć biegową trasą, a ta w tym roku trochę się zmieniła względem lat poprzednich.

ludwikowice

Półmaraton Sowiogórski odkrywa w tym roku nowe ścieżki i szlaki. Start i meta biegu będą się znajdować przy CRK Harenda w Ludwikowicach Kłodzkich. To oczywiście kolejne znane i przyjazne biegaczom miejsce i właśnie stamtąd wyruszą zawodniczki i zawodnicy aby zmierzyć się z trudnościami półmaratonu i „dziesiątki”. Natomiast dzień wcześniej Góry Sowie, Ludwikowice Kłodzkie i Gmina Nowa Ruda zapraszają na przedostatnią w tym roku edycję cyklu Bike Maraton. To będzie prawdziwy sportowy i aktywny weekend – w sobotę na trasy ruszą kolarze, a w niedzielę biegacze górscy. Na biegowej trasie – jak zwykle – gęsto od dobrze zaopatrzonych bufetów i punktów odżywczych, wpisowe w promocyjnej cenie nawet w dniu startu, sprawne biuro zawodów, bogate pakiety, koszulki dla debiutantów i kolejny biegowy upominek do kolekcji. No i sama trasa – piękna, górska, trudna, ale do wybiegnięcia, bez stawiających podejść i karkołomnych zbiegów.

profil21km

profil21km

Taki właśnie półmaraton w Górach Sowich to kwintesencja górskiego biegania – pięknie, widokowo, ciekawie. Znów przebiegnięcie takiej trasy da sporo satysfakcji i spowoduje, że z niecierpliwością będziecie oczekiwać kolejnych zawodów lub kolejnego treningu.

Jeśli ktoś nie czuje się na siłach na półmaraton w górach, nie ma sprawy – niech biegnie „dychę”. Na pewno sobie poradzi.

mapka10km

profil10

Biuro zawodów w sobotę po Bike Maratonie w CRK Harenda w Ludwikowicach – od 16:00 do 21:00.

W dniu startu, w niedzielę, od 8:00.

-> Strona zawodów <-

logo

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te