II Półmaraton Leśny już w maju

Biegi górskie z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Trudno się temu dziwić – piękne krajobrazy dzika przyroda, chęć przeżycia przygody oraz możliwość sprawdzenia samego siebie w trudnych górskich warunkach przyciągają jak magnes coraz szerszą rzeszę biegaczy. Namiastkę tego wszystkiego jak się okazuje można przeżyć nie wybierając się w góry.

Grupa biegaczy ultra stworzyła bieg o górskim charakterze wykorzystując naturalne ukształtowanie Wyżyny Śląskiej. W Rogoźniku koło Będzina już 20 maja odbędzie się II Rogoźnicki Półmaraton Leśny. Organizatorzy tak przygotowali trasę by przez pierwsze 9 km biegacze zapomnieli, że są na terenie bądź co bądź stosunkowo płaskim.

Trasa biegu poprowadzona jest ścieżkami wokół zbiornika wodnego Rogoźnik II, przez Górę Buczyna, Górę Sroczą oraz po terenach leśnych Nadleśnictwa Świerklaniec.

Góra Buczyna widziana od południowej strony:

 „To nie jest trasa dla kogoś, kto chce po raz pierwszy zaliczyć półmaraton i taki właśnie ma być nasz półmaraton” podkreślają organizatorzy po czym dodają.: “ (..) suma przewyższeń na trasie to około +/- 280 metrów. Jeśli chcecie poczuć namiastkę biegu górskiego, przeżyć coś nowego, sprawdzić się to serdecznie zapraszamy w nasze skromne strony.” Pierwsze 9 km trasy może Was mocno zdziwić. Nie jeden z biegaczy będzie zaskoczony profilem trasy ale też da to gwarancję, że nie zapomnicie tego biegu przez długi czas.

Pierwsza edycja przyciągnęła prawie 100 śmiałków. Organizatorzy liczą na dużo więcej w tym roku tym bardziej, że za jedyne 20 zł wpisowego otrzymacie ręcznie robiony medal, elektroniczny pomiar czasu, punkty odżywcze na trasie, niezapomniane emocje, a jeśli pogoda dopisze jak zawsze na koniec będzie ognisko z kiełbaskami i żurkiem, by na spokojnie można było podzielić się swoimi przeżyciami w gronie innych biegaczy.

Jeśli ten krótki tekst Was zaciekawił zapraszamy na stronę www.biegiwrogozniku.pl i do zobaczenia na biegu!

A tak było w deszczowym 2016 roku:

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te