Bagienna Zmora za nami!

25 marca ponad 350 zawodników zmierzyło się z pierwszą w tym roku edycją Bieguna: Bagienna Zmora. Uczestnicy mieli za zadanie pokonanie 3,5 kilometrowej pętli najeżonej przeszkodami dowolną liczbę razy.

Ciężki, błotnisty teren Adventure Parku oraz bagna i liczne podbiegi skutecznie uprzykrzały życie startującym. Tylko jednemu zawodnikowi udało się pokonać 5 okrążeń w limicie czasowym wynoszącym dwie i pół godziny.

Wyjątkowa formuła imprezy polegająca na tym, że to uczestnik sam decyduje ile przebiegnie przyciągnęła śmiałków o różnym stopniu przygotowania kondycyjnego. Biegun: Bagienna Zmora został bardzo pozytywnie odebrany w środowisku sportowym o czym świadczyć może obecność na starcie ekip biegowych, outdoorowych i crossfitowych: Koniuchy, BigYellowFoot Adventure Team, xRunners, Husaria Race Team, Małe Trójmiasto Biega, Padł Na Ryj Team oraz Wild Team.

Na mecie, po zdobyciu Bieguna, każdy uczestnik otrzymał medal. Dla najlepszych – w kategoriach męskich i żeński, zarówno jednego, dwóch, trzech, czterech jak i pięciu okrążeń czekały nagrody i puchary. Zawody zdominowali zawodnicy xRunners, Husaria Race Team oraz BigYellowFoot Adventure Team.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia Biegun jest Adventure Park Gdynia Kolibki. Ponad 12 lat doświadczenia w organizacji eventów firmowych, imprez integracyjnych, pikników i rajdów terenowych. Od 10 lat prowadzi największy w Polsce park przygody. Organizator pierwszej w Polsce imprezy samochodowej Wrak Race, a także uznanego przez prasę branżową, najtrudniejszego biegu terenowego – Bieg Morskiego Komandosa, w którym wprawieni biegacze już od 7 lat mierzą swoje siły.

Następna edycja Bieguna, nazwana Morską Bryzą, odbędzie się 8 i 9 lipca. Tym razem oprócz zawodów indywidualnych, organizator planuje także rywalizację sztafet.

Zapisy już ruszyły i dostępne są pod linkiem:

http://zapisy.sts-timing.pl/114/

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te