II edycja Mammut Ultra Sky

13 czerwca 2015 r. odbędzie II edycja Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia. Kolejny raz biegacze górscy będą zdobywać Królową Beskidów – najbardziej niedostępną i tajemniczą górę w Polsce. Tam może Cię spotkać wszystko. Deszcz, śnieg i zwalający z nóg wiatr. Urzeka nas swoim majestatem, urokiem i tajemniczością. Fascynuje i przyciąga od ponad dwóch stuleci badaczy pragnących odkryć wszystkie jej tajemnice. Cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością wśród turystów, przewodników i … biegaczy.

babia6

Na śmiałków w zależności od doświadczenia i możliwości czekają następujące warianty biegu:

Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia, Zawoja 2015.
To jedyny w Polsce, którego nikt nie ukończył. Najdłuższy i najtrudniejszy z 6 biegów. Przebiegnięcie tego biegu w limicie czasu to wyzwanie tylko dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. 6xBabia Góra (za każdym razem inną drogą) Ponad 100 km, ok. 8000 m przewyższenia, często poza trasami przez rowy strumienie, skały, łańcuchy, klamry. Limit czasu –  17 godzin (ok. 6 km/h). Jest też możliwość skończenia biegu po 5x (również w  czasie 17h), czyli 14 km mniej do przebycia i aż o 1050 m mniej przewyższenia.

babia3

Mammut – Ultra Sky Marathon 3xBabia, Zawoja 2015.
To również ciężki i bardzo trudny technicznie bieg, 3xBabia Góra (za każdym razem inną drogą), 70km i 5500m przewyższenia. Często poza trasami przez rowy strumienie. Limit czasu –  17 godzin  (ok. 5,4km/h). Nie ominą Was najciekawsze fragmenty trasy 6xB (rzeka, odcinki poza trasami, Perć Akademików). To również ciężki i bardzo trudny technicznie bieg. Jeszcze żaden zawodnik nie pokonał tego dystansu w czasie krótszym niż 12h. Często biegi nawet 100km są kończone przez najlepszych w czasie znacznie poniżej 10h. Tutaj mimo znacznie krótszego dystansu jest na razie daleko poza zasięgiem.

babia1

Mammut – Sky Marathon 1xBabia, Zawoja 2015.
Dystans maratoński w trudnym technicznie terenie. Do pokonania 42,5 km i 3000 m przewyższenia. Na początek Perć Akademików a potem po słowackiej stronie rowy, strumienie, wiatrołomy. Limit czasu –  10 godzin ( 4,25km/h)

babia2

Mammut – 1/2 Sky Marathon, Zawoja 2015.
Dystans zbliżony do półmaratonu – 23,5 km i ok 1450m w pionie. To bieg trudny technicznie ale nie tak niebezpieczny jak 3 pierwsze. Podbiegi strome ale bez łańcuchów i klamer. zbiegi trudne ale bez wiatrołomów, strumieni (nie biega się wzdłuż rzek, jedynie w poprzek) itp. Do przetarcie dla tych , którzy nie są przekonani czy bieganie w organizowanych przez nas biegach wytrzymają… i będą to dobrze wspominać. Limit czasu –  6 godzin (ok. 4km/h)

babia5

Mammut – Bieg na Cyl, Zawoja 2015.
Krótki, szybki bieg. Potężny podbieg i zbieg pod wyciągiem (na początku i końcu trasy) na Mosorny Groń powoduje, że nie jest to bieg łatwy. 14km i 500m w pionie.  3 godzin (ok. 4,6km/h)

babia8

zdj.Krzysztof Nagacz

Mammut – Bieg na Mosorny Zawoja 2015.
Krótki, szybki bieg. Mocny podbieg i zbieg pod wyciągiem (na początku i końcu trasy) na Mosorny Groń powoduje, że dla biegaczy będzie to krótki ale bardzo intensywny wysiłek. dla spacerowiczów – przyjemna wycieczka z widokiem na Babią 5km i 300m w pionie.  1,5  godzin (ok. 3,6km/h)

babia7

Organizatorzy zapowiadają wiele dodatkowych atrakcji: m.in. biegi na krótkich dystansach dla dzieci i młodzieży, ściankę wspinaczkową oraz edukacyjny park linowy.
Warto zarezerwować sobie 13 czerwca 2015 r. i pojawić się w Zawoi, bo zapowiada się prawdziwe święto biegów górskich pod Babią Górą.

Przypominamy – tylko do 8 marca zapisując się 6xBabia możesz wystartować za darmo!  Przywilej ten dotyczy tylko śmiałków, którzy w poprzedniej edycji spróbowali swych sił na tym dystansie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ultrababia.pl

Zdjęcia Grzegorz Bachórz i Krzysztof Nagacz

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te