Cykl 4 maratonów górskich w Beskidach

Przedstawiamy cykl maratonów górskich w Beskidach. Każda pora roku to inny teren przepiękne widoki, ciekawa trasa i możliwość sprawdzenia się na podobnym dystansie ale w zupełnie odmiennych warunkach.

Organizatorzy BESKIDY ULTRA TRAIL, ZAMIECI i TERRATLONU zapraszają na wyjątkowy cykl maratonów górskich w Beskidach. Przygotowaliśmy dla Was cztery trasy w czterech przepięknych lokalizacjach na zbliżonym dystansie ale o odmiennym charakterze, poziomie trudności oraz przewyższeniem, a ze względu na porę roku także innymi warunkami atmosferycznymi.

Zaczynamy już 11 kwietnia 2015 roku w Bielsku – Białej maratonem WIOSNA – najłatwiejszym i co się z tym wiąże – najszybszym.

wiosna

Poprowadziliśmy go w paśmie Klimczoka gdzie na około 43 kilometrach wbiegniecie na 2486 metrów. Napotkacie 3 mocne podbiegi oraz całą masę szybkich zbiegów.

maraton-wiosna

Maraton LATO wystartuje 20 czerwca 2015 w Beskidzie Małym W Rzykach i będzie to maraton nocny na dystansie nieco ponad 44 km i przewyższeniu 2571m.

lato

Tym razem góry będą niższe ale za to trasa poza dwoma mocnymi podbiegami da Wam popalić bezustannym wahaniem góra-dół. No i na pewno nie zapomnicie nocnej wizyty na Żarze i Bukowcu.

maraton-lato

26 września 2015 to data maratonu JESIEŃ w Korbielowie gdzie poziom trudności znowu wzrośnie.

jesień

Na niecałych 42 km pokonacie prawie 2600 m w górę w tym raz na prawie 1500m n.p.m. zaliczając po drodze Rysiankę, Trzy Kopce czy mijając Pilsko.

maraton-jesień-mapka

Na zakończenie sezonu , tuż przed Bożym Narodzeniem 18 grudnia 2015 najtrudniejszy sprawdzian bo maraton ZIMA rozegra się na nieuczęszczanych szlakach pasma Baraniej Góry.

zima

Dystans ponad 50 km i przewyższenie prawie 3500 m pozwoli zakończyć sezon z przytupem i sprawdzić się w trudnych zimowych warunkach przemierzając m.in. Skrzyczne, Malinowską Skałę i Ostre.

maraton-zima-mapka

Na każdej trasie będą na Was czekać punkty odżywcze, posiłek regeneracyjny na mecie oraz wyjątkowy, pamiątkowy medal, który jednocześnie jest jedną z czterech części medalu za cały cykl.
Poza normalną klasyfikacją za każdą z imprez osobno będziemy też zupełnie osobno klasyfikowali na podstawie całkowitego czasu z wszystkich czterech biegów więc walczyć można do końca.

Przebiegnij z nami Beskidy:

WIOSNA 11.04.2015 Bielsko-Biała
LATO 20.06.2015 Czarny Groń
JESIEŃ 26.09.2015 Korbielów
ZIMA 18.12.2015 Godziszka / Szczyrk

maratony-logo3

Po więcej szczegółów zapraszamy na:
www.maratongorski.pl

Post navigation

II edycja Mammut Ultra Sky

13 czerwca 2015 r. odbędzie II edycja Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia. Kolejny raz biegacze…

3xŚnieżka = 1xMont Blanc

4 lipca w Karpaczu, rozegrana zostanie druga edycja górskiego ultramaraton biegowego „3xŚnieżka=1xMont Blanc”. Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy,…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te