Idzie luty, podkuj…rakiety!

Przygotowania do polskiej la Ciaspolady ruszyły pełną parą!
Organizatorzy, jak co roku zapraszaj w Góry Bystrzyckie na Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu na Rakietach Śnieżnych RAKIETNA.

Ta nietuzinkowa impreza odbędzie się 15 lutego w Stacji Narciarskiej Spalona i stanowić może świetne urozmaicenie zimowych ferii nie tylko dla profesjonalnych i rekreacyjnych biegaczy ale i dla aktywnych rodzin z dziećmi.
Rakiety śnieżne to nowość na polskiej scenie biegowej. a Rakietna to pierwsze w naszym kraju Mistrzostwa w tej dyscyplinie.

 RAKIETNA 3vvv

Organizatorzy jednak wierzą, że wzorem włoskiej la Ciaspolady, gromadzącej na starcie tysiące uczestników, podobnie i na naszej arenie sportowej ta forma aktywności podbije serca biegaczy. Zachętą ma być brak wpisowego i atrakcyjne nagrody nie tylko dla finalistów ale i losowane wśród wszystkich uczestników biegu.

raki5

Kogo zaś start w zawodach niedostatecznie rozgrzeje, będzie mógł ogrzać się przy ognisku, jedząc kiełbaskę i popijając kubkiem grzanego wina lub gorącej herbaty.

Zapisu do mistrzostw można dokonać przez internet. Warto się pospieszyć, bo organizator wyznaczył w tym roku limit 200 uczestników.
Wiadomo jednak, że plany są rozwojowe: „Jesteśmy przekonani, że impreza będzie się rozwijała w następnych latach nie tylko za sprawą rosnącej frekwencji, ale też większej promocji. Chcemy na stałe wpisać RAKIETNĄ do zimowego kalendarza imprez grupowych na śniegu w Polsce. Mamy też w planach, aby wkrótce dołączyć do międzynarodowego grona wyścigów na rakietach śnieżnych w organizacji ISSF” – piszą organizatorzy na stronie zawodów.

raki6

Zachwycając dalej: „Doskonała lokalizacja rozgrywanych zawodów, bezpośrednio na rozległych stadionach narciarstwa biegowego i leśnych trasach wokół nich umożliwia liczne gromadzenie się uczestników biegu oraz publiczności. Tereny te znajdują się przy drodze wojewódzkiej, a na miejscu zlokalizowane są parkingi, wiec nie ma kłopotów z dostępem komunikacyjnym.”
Jeśli zatem zima będzie dla nas w tym roku łaskawa, my zachęcamy do startu wszystkich tych, którym nie brakuje nie tylko formy i odwagi ale i…poczucia humoru!

raki8

Podstawowe informacje:

Termin: 15 lutego 2015r.

Miejsce: Stacja Narciarska Spalona (10km od Bystrzycy Kłodzkiej)

Dystans: mêżczyźni – 3 pętle x 2,5 km; kobiety – 2 pętle x 2,5 km; juniorzy (od 7. roku życia): dziewczynki – 0,5 km, chłopcy – 1 km

Limit czasu: 150 min

Formuła: wyścig na rakietach śnieżnych

Zapisy: do 14 lutego  – formularz zgłoszeniowy link:

https://docs.google.com/forms/d/1k9lnXK3ukOdy4YyELxpKPF6RMk2qUhCKZITDHUlPVY0/viewform

Wpisowe: BRAK!

Koszt wypożyczenia rakiet: 10 zł

Strona zawodów: www.rakietna.pl

Serdecznie Zapraszamy!

raki2

Post navigation

Chojnik Karkonoski Festiwal Biegowy

Już wkrótce startują zapisy do Chojnik Karkonoskiego Festiwalu Biegów Górskich. Formularz zgłoszeniowy zostanie opublikowany na stronie…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te