Rzeźnik Ultra, czyli 135 km przez Bieszczady

Stowarzyszenie OTK Rzeźnik poszerza swoją ofertę dla miłośników ultra dystansów. Po bardzo dobrze przyjętym Ultra Maratonie Bieszczadzkim, który w 2013 roku, wg was zasłużył na Złotą Kozicę w kategorii debiutów, w roku 2015 dochodzą kolejne ultra ciekawe imprezy – I Zimowy Maraton Bieszczadzki (o którym już pisaliśmy) i Rzeźnik Ultra.

Będzie to gratka dla starych wyjadaczy długodystansowych biegów górskich oraz tych którzy nie koniecznie chcieliby pokonywać Bieszczady w parze – jak to ma miejsce w „klasycznym” Rzeźniku.

Rzeźnik Ultra to blisko 135 km biegu po Bieszczadach, z przewyższeniem + 4 100/- 4 100m!

Trasa wg wstępnej mapki:

mapka rzeżnik

Aby być sklasyfikowanym, wcale jednak nie trzeba pokonać całego dystansu, gdyż zawodnicy będą klasyfikowani nawet jeśli zdecydują się zakończyć zmagania na jednym z wcześniejszych punktów tj.na 57 km, 73 km, 84 km, 100 km, 110 km czy też na 118 kilometrze.

rzeznik3

Punkty kontrolne oraz miejsca zakończenia poszczególnych dystansów można zobaczyć tutaj:

http://way2a.com/track_details/2004,rzeznik-ultra-ii

Start w sobotę, 30 maja 2015 o 22.00 ze stadionu Orlika w Cisnej (godzina startu może jeszcze ulec zmianie).

Limit czasu: 24 godziny.

rzeznik7

W ogóle będzie trochę inaczej. Na punktach znajdować się będzie z zasady tylko woda (może jakaś herbata lub czasem kawa), a to, co zawodnicy będą chcieli ze sobą zabrać będą musieli nieść ze sobą. Za to jaka trasa!

rzeznik5

Oczywiście organizatorzy pomyśleli także o tym, żeby było z czego wybierać pakując się na trasę i żeby było miło na mecie.
Zgłoszeń można dokonywać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz, który będzie dostępny na stronie Biegu Rzeźnika od 14 stycznia 2015 roku.

Na dzień dzisiejszy limit zgłoszeń wynosi 200 osób .

rzeznik6

Zawodnicy, którzy ukończą bieg na pełnym dystansie w czasie poniżej 24 godzin oprócz medali dostaną także bluzy „Bieg Rzeźnika Ultra. Finisher”.

Jak podaje organizator, wszyscy uczestnicy Biegu Rzeźnika Ultra, którzy dobiegną przynajmniej do Punktu Kontrolnego w dolinie Wetliny (100km) będą mieli możliwość dopisania się na miejscu na XII Bieg Rzeźnika (tzn. będą mogli dobrać sobie dowolną osobę, uiścić opłatę startową za XII Bieg Rzeźnika i… wystartować ponownie 5 czerwca.

Czy znajdą się tacy szaleńcy 😉 ?

rzeznik1

Regulamin dostępny na stronie:
http://www.biegrzeznika.pl/bieg-rzeznika/bieg-rzeznika-ultra-zapisy-wkrotce/

Post navigation

Idzie luty, podkuj...rakiety!

Przygotowania do polskiej la Ciaspolady ruszyły pełną parą! Organizatorzy, jak co roku zapraszaj w Góry Bystrzyckie…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te