ICEBUG WINTER TRAIL 2017 - BiegiGorskie.pl

ICEBUG WINTER TRAIL 2017

To już czwarta edycja zimowych biegów górskich pod patronem Icebug’a.
Jak co roku w drugą sobotę lutego (tj. 11.02.2017) w Nowym Targu wystartuje ICEBUG WINTER TRAIL 2017.

Zawody zostaną rozegrane na jednej trasie. Będzie to 17 kilometrowa pętla przebiegająca wśród wielu gorczańskich szczytów z zatoczeniem koła wokół masywu tego najwyższego – Turbacza (1310 m.n.p.m.).

profil-trasy3
image-28679

Identyczną trasą Icebug Winter Trail zadebiutował w kalendarzu biegów górskich cztery lata temu. Prócz wymagających parametrów trasa łączy w sobie różnorodność pokonywanego terenu i niesamowity widokowy charakter, doceniany przez rzeszę biegaczy regularnie wybierający ten gorczański bieg.

icebugwintertrail2016
image-28680

Na 10 kilometrze na biegaczy będzie czekał punkt żywieniowy wyposażony w owoce i słodkości. Tradycją jest ostatnie kilkaset metrów zbiegu wytyczone po stoku narciarskim, dla zmęczonych nóg to nie lada wyzwanie.

imgp5960_wm
image-28681

Nowością w tym roku będą dwie klasyfikacje. Pierwsza to znany z poprzednich lat anglosaski bieg górski. Druga to towarzyski rajd nordic walking. Rajd dla fanów ścigania się z kijkami w górskim terenie o takim przewyższeniu w polskim kalendarzu jest wyjątkiem.

imgp5962_wm
image-28682

Dodatkowo do startu w biegu zachęca niskie wpisowe, atrakcyjne jak co roku nagrody, pakiet z upominkiem od sponsora i niezapomniana atmosfera imprezy.

mapa_trasy_2017
image-28683

Warto dodać, że w tym roku Icebug Winter Trail jako jeden z najlepszych biegów anglosaskich otrzymał wyższą kategorię Ligi Biegów Górskich – czyli Kategorię S.

Więcej informacji o biegu na stronie internetowej:
www.icebugwintertrail.pl

Zapisy są już otwarte. Serdecznie zapraszamy!

 

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*