I Puchar Gór Świętokrzyskich

W dniach 12 – 14 czerwca po raz pierwszy zostanie zorganizowane wydarzenie pn. I Puchar Gór Świętokrzyskich Festiwal Biegowy.

Jest to nowa inicjatywa członków Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry” promująca zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną przy wykorzystaniu unikatowych warunków przyrodniczo-geograficznych Gór Świętokrzyskich.

PLAKAT PGS 13.05.2015 ostatni

Wydarzenie będzie trzydniową imprezą zachęcającą do aktywności fizycznej, uprawiania sportu – biegania. W ciągu trzech dni imprezy zostaną zorganizowane biegi dostosowane do możliwości fizycznych i oczekiwań różnych osób, w różnym wieku i zróżnicowanej sprawności fizycznej. W trzecim dniu wydarzenia zostanie zorganizowany biegł główny o Puchar Gór Świętokrzyskich na dystansie 44 km.

trasa na 44 km

Zakłada się, że w wydarzeniu weźmie udział  ponad 5.000 osób (przez trzy dni trwania wydarzenia) nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale z całej Polski.

trasa na 6km

Biegom będą towarzyszyć wydarzenia dodatkowe takie jak: występy zespołów rodzimych i degustacje regionalnych potraw. Główne wydarzenia związane z organizacją imprezy odbędą się w Parku Miniatur i Rozrywki Sabat – Krajno, zaś trasa biegów będzie wiodła przez teren gmin Bieliny, Górno, Bodzentyn i Nowa Słupia.

trasa na 10 km

13 czerwca o godzinie 12.00, w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno – Bijemy rekord Guinnessa w największej ilości osób przebranych za czarownice jednocześnie!

Rekord Guinnessa1

Serdecznie Zapraszamy!

Szczegóły na stronie:  http://festiwalbiegowy.eu/

Post navigation

Ruszyło Alpejskie Wyzwanie RunCalc

Klub Byledobiec Anin ma ciekawą propozycję dla biegaczy górskich oraz osób, które chciałyby spróbować swoich sił…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te